trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: merhaba  (Okunma sayısı 4142 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
merhaba
« : 18 Aralık 2012, 01:28 »
Merhaba benim oğlum sipina bifidalı. 8 ay hastanedeki uzun sıkıntılı tedavilerden sonra 2,5 aydır çok şükür evinde suan 11 aylık çok sıkıntılar atlattı. Nerit'in durumunu kısaca özetlemek istiyorum. Şu an şant yok gözlemliyoruz ama kafasında fazla büyüme de yok çok şükür tak yapıyoruz.
Geçenlerde de bir şey fark ettim. Bacağının en üst kısmını baldır olarak tabir edilen bölümde his var gibi oraya dokunduğum zaman acı verecek hareket yaptığım zaman tepki veriyor geçenlerde oradan aşı yapıldı ve ağladı bu iyi midir bilemiyorum. Henüz fizik tedaviye başlamadık arkasını yaslayarak oturduğunda sağa sola devrilmeden oturuyor çok neşeli ve güler yüzlü bir bebek sizlerle paylaşmak istedim.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      60%

none
Ynt: merhaba
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2012, 01:39 »
Sitemize hoşgeldiniz. Çok tatlı ve sevimli mahşallah.
İlk 1 - 1,5 sene hidrosefali gelişmezse sonradan hidrosefali gelişmesi pek beklenen bir durum değil. Omurilikteki hasara bağlı olarak her spina bifidalı farklı derecelerde etkileniyor. Fiziğe başlamanızda fayda var. Bir zaman devam edin. Faydasını görürseniz devam edersiniz. Acıya vermesi güzel. Bu tepkinin dizinin altında da olması ve dizlerin hareketli olması durumunda destekli ya da desteksiz yürüyebilmesi mümkün. Fizik tedavi inşallah bu noktada fayda eder. Gelişmelerin gönlünüzce olmasını ümit ediyorum.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• seciniz
    • Verimlilik:
      8.89%

none
« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2012, 02:44 »
Hoşgeldiniz. Oğlunuz çok sevimli maşallah.Spina bifidalılarda gergin omurilik durumu(büyüme cağını bitirene kadar ihtimal var),skolyoz olabiliyor. Beyin cerrahiye gidince bu durumları mutlaka kontröl ettirin.

Hidrosafaliden dolayı gözlerde kayma, göz ile beyin arasındaki sinirler hasarlıysa, görme kaybı olabiliyor. Göz doktoruna götürün.

Kulakla beyin arasındaki sinirlerde hasarlı olabilir, Eğer kulaklarında sinir hasarı varsa konuşmayı öğrenemeyebilir. Yada bazı kelimeleri hatalı öğrenebilir. Kulak burun boğaz uzmanına götürüp işitme testi yaptrın.

Ortopedk problemlerde olabilir. Kalça çıkığı, ayaklarda içe,dışa dönüklük vb. Ortopedi uzmanına götürün. Fizik tedaviye mutlaka başlanmalı.
Sakın bezinde idrar olduğuna aldanıp, tak yapmayı bırakmayın. Eğer bırakırsanız böbrekler diyalizlik duruma gelir. İdrar yolu enfeksiyonu çok fazla geçiriyoruz. Bunun için temizliğe özen gösterilmeli. Sondaya bir anlık bile eliniz değse, hemen yeni sonda açın. Kabız olmamasına dikkat edin. Bezini sık değiştirin. Üroloji ve nefroloji takiplerni ihmal etmeyin. Geçmiş olsun.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2012, 08:18 »
aramıza hoş geldiniz çok sevimli maşallah nazarx Rabbim şifasını eksik etmesin inşallah

• Neseli
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #4 : 18 Aralık 2012, 08:25 »
Aramıza hoş geldiniz.Geçmiş olsun.Rabbim şifa versin.Maşallah çok tatlı .. nazarx nazarx
BERAT ÇELİK  MÜCİZE ÇOÇUK

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 18 Aralık 2012, 09:05 »
aramıza hoşgeldiniz... maşallah yakışıklı çok şeker... Rabbim şifasını verir inşallah... Güzel gelişmelerin devamı gelir inşallah herşey gönlünüzce olsun...

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #6 : 18 Aralık 2012, 09:12 »
Bu muhteşem aile nin arasına hoş geldiniz

Maşallah nerit te çok tatlı ALLAH bağışlasın
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Mutlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #7 : 18 Aralık 2012, 09:19 »
Sitemize hoşgeldiniz. Bizimde dizlere kadar his var ama önemli olan bu hissin duyuhisi yoksa haraket hissi mi olduğunu ayırt etmek lazım. Benim kızım 4,5 yaşında istese artık hep emekleyerek harket edebliyor. Cihazla yürüme ihtimalimiz yüksek. Fizik tedaviye başlamanız sizin açınızdan çok iyi olur.

• Sekercik
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #8 : 18 Aralık 2012, 09:21 »
Yanlış hatırlamıyorsam daha önce üyeliğiniz vardı ve Nerit hakkında konuyu ben açmıştım.Neyse,tekrar hoş geldiniz aramıza.Gelişmeler gönlünüzce olsun.

Orjinal Konu: http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?topic=9057.0#ixzz2FNzRjPm6
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #9 : 18 Aralık 2012, 09:39 »
Sitemize hoşgeldiniz.
bilmxxxem Her şey kader ile takdir edilmiştir. Kısmetine razı ol ki rahat edesin.  bilmxxxem

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

merhaba Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none yeniden merhaba none Yanıt: 9 - Gösterim: 2028 - none dayk41 Uzun bir suredir uzak kalmisiz. Yeniden merhaba. Artik cocuklarimiz buyumusler cogu okullu olmus. Bizde bir sene gec de olsa oku... Devamı...
none Merhaba none Yanıt: 3 - Gösterim: 565 - none Sinem Ben Bursadan Sinem sitenizi tesadüfen gördüm çok beğendim. Devamı...
none Merhaba 2018 :) none Yanıt: 2 - Gösterim: 363 - none muhammed Yeni yılın hepimize sağlık, huzur , mutluluk ve barış getirmesi diliyorum.Dünya da ki tüm savaşların bitmesi kardeşçe yaşamak di... Devamı...
none TEKRAR MERHABA none Yanıt: 6 - Gösterim: 482 - none meteor Uzun süredir aranızda yoktum skolyoz dan ameliyat oldum 9 ay önce uzun araştırmalar sonucu eskiden çok rahatlıkla değnekler yard... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com