trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

* Ceren'in ninnisi

none Gönderen Konu: Açık mesane ameliyatı  (Okunma sayısı 11699 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Açık mesane ameliyatı
« : 30 Aralık 2012, 15:02 »
Bu günlerde çok yoğun ve zor bir dönemden geçiyor Ceren Ece. İğnelerdi sondaydı filmdi tahlildi derken çok yorgun düştü. Yarın bizim için çok önemli bir gün hem ortopedi kalça sorununa bulduğu çözümü söyleyecek hem de açık mesane ameliyatı ile ilgili sonuçları alacağız. Mesane ile ilgili olarak ameliyat dediler durum kötüye gidiyormuş bana söylenen 5 yaş altına yapılmıyordu çok kafam karıştı tekrar vezikostomi açılacaktı ama ürodinamiden sonra hocamızın kararı değişti. Bu ameliyatı olan 5 yaş altı hastalarımız var mı yada bilgisi olan. Yarın konsey kararını alacağız. Eğer çektiği sıkıntılar bir nebzede olsa geçecekse razıyım. Ama yinede tutamama gibi bir şey olabilir mi? En çok bundan korkuyorum. Kaç saat sürüyor? Ne yapılıyor? Riski ne? Kafamda o kadar çok soru var ki yarın olmadı gitti. Bakalım yılın son gününde bizi ne gibi sürprizler bekliyor.

...en iyi ilaç sevgidir....baktınız iyileşmiyor sizde dozunu arttırın....

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      84.44%

none
Ynt: açık mesane ameliyatı
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2012, 15:07 »
Mesaneye ne yapılacak? Ne için yapılıyor? Mesane büyültme ameliyatı mı? Kaç çeşit mesane ameliyatı var. Sorularınıza cevap verebilmek için bunları bilmek lazım.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

none
Ynt: açık mesane ameliyatı
« Yanıtla #2 : 30 Aralık 2012, 15:15 »
Mesaneye ne yapılacak? Ne için yapılıyor? Mesane büyültme ameliyatı mı? Kaç çeşit mesane ameliyatı var. Sorularınıza cevap verebilmek için bunları bilmek lazım.
   bende kesin net bilmiyorum hocayla yarın görüşeceğim bana bilgiyi veren asistan dı...tek söylediği açık mesane ameliyatı olacak dediği..ama hastanede yatarken büyütmeden bahsedilmişti nefrolojide 5 yaşını bekleyeceğiz dediler o zamana kadar tak yapmaya devam 3 saatte bir..sanırım büyütme olacak..
...en iyi ilaç sevgidir....baktınız iyileşmiyor sizde dozunu arttırın....

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      84.44%

none
Ynt: Açık mesane ameliyatı
« Yanıtla #3 : 30 Aralık 2012, 15:27 »
Kızım çok sık aralıklarla idrar yolu enfeksiyonu geçiriyordu ve vur nedeniyle böbrekleri hasar almış böbrek yetmezliği de başlamıştı. Böbrekleri kurtarabilmek için acilen mesane büyültme olması gerektiği söylendi ve biz de hemen karar verdik. 2 yaşında iken mesane büyültme ameliyatını oldu. Ameliyat sonrası  idrar yolu enfeksiyonları senede 1 ya da 2 kere gibi çok daha seyrek aralıklarda tekrarlamaya devam etti. Böbrekleri kurtuldu ve böbrek fonksiyonları normale döndü.

Mesane büyültme ameliyatı ürolojinin en zor ameliyatıdır ve işini iyi bilen hocalar tarafından yapılmalıdır. Asistanlara güvenmeyin. Ameliyat son çare olmalıdır. Ameliyat 5 saat kadar sürer. Önce diğer tedavi yöntemleri denenmelidir.

Ameliyat sonrası da zor bir süreç olacaktır. Mesanenin bir zaman günde 1 kere yıkanması gerekiyor, çocuk ameliyatın verdiği ızdırapla çok bitkin düşüyor. 5 yaşın altındaki çocuklara da yapılabiliyor. Fakat bu durum doktordan doktora farklılık arz ediyor. Bazı doktorlar 5 yaş altına yapmazken bazıları yapabiliyor. Ameliyat sonrası takını zamanında yapmazsanız kaçırma olayı yine olur.

Kızımın mesane ameliyatı ile ilgili epikrize buraya tıklayıp ulaşabilirsiniz. Bu ameliyatla ilgili olarak tecrübelerimi o konuda paylaşmıştım.

Geçmiş olsun.

Mesane büyültme ameliyatları hakkında daha fazla bilgilenmek için de buraya tıklayınız.

• seciniz
    • Verimlilik:
      24.44%

none
« Yanıtla #4 : 30 Aralık 2012, 15:32 »
ÇOK GEÇMİŞ OLSUN.
ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 30 Aralık 2012, 21:23 »
Geçmiş olsun
Bu Boş Dünyada ANNE Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

• Keyifli
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #6 : 31 Aralık 2012, 00:24 »
Rabbim şifasini versin yavrumuzun.
nazarx erkeğime

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      84.44%

none
« Yanıtla #7 : 31 Aralık 2012, 00:27 »
amin.

• Neseli
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #8 : 31 Aralık 2012, 08:15 »
Geçmiş olsun.Rabbim yardımcınız olsun.
BERAT ÇELİK  MÜCİZE ÇOÇUK

• Korku-dolu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #9 : 31 Aralık 2012, 08:44 »
Çok geçmiş olsun inşallah bir an önce bu sıkıntılı dönemi atlatırsınız.
murat_1988

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Açık mesane ameliyatı Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none mesane botoksu none Yanıt: 5 - Gösterim: 2052 - none ameyt bu işlem zor mu ve başarı yüzdesi nasıldır Devamı...
none Açık spına bıfıda none Yanıt: 3 - Gösterim: 1040 - none esra e Merhaba  arkadaşlar 26 yaşındayım. Çanakkale de yaşıyorum 15 hafta 5 günlük iken dörtlü tarama testi yapıldı. Sonuçta açık spina... Devamı...
none mesane ameliyatı oldum. none Yanıt: 9 - Gösterim: 2136 - none meteor Herkese merhaba. Bildiğiniz gibi mesane ameliyatı için araştırma yapıyodum en sonunda 17 martta marmara üniverstesinde mesane am... Devamı...
none mesane ameliyatı none Yanıt: 7 - Gösterim: 2046 - none muratx oğlum 9 yaşında hala sürekli bez kullanıyor 4. sınıfa geçti bu bezden nasıl kurtulabiliriz lütfen yardımınızı bekliyoruz Devamı...
none Spina bifada ve mesane büyültmek none Yanıt: 2 - Gösterim: 879 - none Eyill Merhaba ben hollandadan 20 yasindayim. Spina bifadie hastaligim var bu nedenle Türkiye'de birkaç kez ameliyat oldum. Günlük haya... Devamı...
none Tubanur'un Mesane Büyültme Ameliyatı none Yanıt: 16 - Gösterim: 2998 - none nazlı hilal Hayırlı geceler SBT...Havva arkadaşımızın kızı Tubanur'un pazartesi günü Marmara Ünv.'de mesane büyültme ameliyatı gerçekleşecek... Devamı...
none Spina Bifida Turkey Evrensel Açık Dizin'de! none Yanıt: 4 - Gösterim: 890 - none erkolay Sadece kategorilerinde kaliteleri ve faydalı içerikleri ile listelenmeye değer görülen Dmoz.org Evrensel Açık Dizin'e Spinabifid... Devamı...
none Mesane büyültme ameliyatı none Yanıt: 7 - Gösterim: 853 - none tahanergiz Hayirli aksamlar arkadaslar yazin  Ankara serdal tekgul hocada mesane genisletme ve sol bobrege reflu vardi ameliyat olduk.Tekra... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com