trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Spina Bifida Fizik Tedavi ile ilgili Sosyal sorumluluk projesi  (Okunma sayısı 1763 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

Arkadaşlar selamlar
Sayfanın yöneticisi Hasan bey ile çok olumlu sohbetlerimiz oldu. Kendisine ilgisinden dolayı teşekkür ederim. Bir sosyal sorumluluk projesi ile ilgili bilgi paylaşımı yapmak istiyorum. Şu an özel bir hastane ile çok profesyonel bir çalışma yapıyoruz. Bildiğiniz üzere spina bifida birçok etkenin birlikte seyrettiği ve tedavi süreçlerininde tek bir model ile yapılabildiği bir hastalık tanısı değil. Nörolojik, ortopedik, psikolojik etkenler vs gibi birçok etken bu hastalığın bütününü oluşturuyor. Sadece fizik tedavinin bu hastalıkta tek başına yeterli tedavi şekli olacağına inanmak doğru bir yaklaşım tarzı değil.
İçimizden birkac arkadaşım ile konu üzerinde çalışma yaptık. Bunun neticesinde de iletişimde olduğumuz hastaneden birçok isteklerimiz oldu.
Kısaca özet gecersek şu noktaya geldik.
Bu hastanede noroloji, ortopedi , pediatri, norosurirji, fizik tedavi, psikiyatri,üroloji, diyetisyen ve diş sağlığı doktorlarından oluşan bir ekip yatış yapılan süre içerisinde çocukları tedaviye alacak. Yatış yapılan süre içerisinde çocuktaki tüm problemler gozlenip çözüme ulaşılmaya çalışılacak. Örneğin epilepsisi olan veya gece kasılmalar yaşayan bir çocuğumuz uyku polikliniğine alinarak uykudaki verileri nörolojik olarak değerlendirilecek. Bundan sonraki tedavisi bu veriler ışığında planlanacak. Yine başka bir örnek çocuklar ortopedik olarak Türkiye'nin en iyi ortopedi profosörlerinden birine ücretsiz muayene ettirilecek muayene sonucu ameliyat veya botox gibi uygulama gereksinimi görülürse bu hastanede ilgili prof. tarafından yapılması konusunda tüm imkanlar kullanılıp yardımcı olunacaktır. Sonuç olarak 1 ay yatış süreci sonrasında çocuğumuzdaki tüm problemler hakkında tedavi görmüş ve ilerisi icin bir yol haritası çizmiş olarak ayrılmayı düşünüyoruz.
Fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında günde 2 seans fizyoterapistler tarafından fizik tedavi verilecektir. Seanslar 1 er saatten gunde 2 saat olarak planlanmıştır. 30 günde 60 seans fizik tedavi uygulamayı planlıyoruz. Yoğun fizik tedavi sonucu başarı oranının arttığı bilimsel gerçeğine dayanarak çocuklarda maksimum ilerlemeyi hedefliyoruz.
Malesef hastane sadece 4 çocuk için onay verdi. Onlar da görüp değerlendirmek istiyorlar haklı olarak. Bunu burda yazmış olmam sizden fikir alabilmektir çünkü senelerdir bu hastalikla uğrasan sizlersiniz. Bu tecrübe benim için çok önemli yine böyle bir imkan var ise daha önceden tanıdığım inandığım ailelerin bu fırsatı kullanmasını isterim.
Yatarak tedavi 30 gün sürecek. Her gün 2 seanstan 60 seans uygulama yapılacak. Yatışlar ücretsiz olup sadece sgk nızın olması yeterlidir.Hasta ve refakatçisinden ilave ücret talep edilmeyecektir. Talepin fazla olmasından dolayı bir sıra oluşturulacak ve bu sıralamaya göre tedavi icin sırası gelen cagirilacaktir.
Konu ile ilgili detaylı bilgi almak için bana 0.533.5936002 telefondan ulaşabilir ve tedavi için adınızı yazdirabilirsiniz. Tedaviler yatılı olacak olup 30 gün planlanmıstır. Hastane adını ve detaylarını facebook uzerınden bana ulasırsanız verebılırım yada burdan mesaj atabılırsınız

• seciniz
    • Verimlilik:
      100%

Öncelik le teşekkürler en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş Bence mantıklı bir proje eğer hastahane ve dr larda güvenilir ise çok güzel netice alınacağına eminim...
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      48.89%

Spina bifida ve spina bifidanın neden olduğu sekonder hastalıkların tedavisinin multidisipliner poliklinik hizmeti veren ilgili branş doktorlarından oluşan bir heyet tarafından yapılmasında büyük faydalar var. Ne yazık ki ülkemizde bu şekilde hizmet veren bir kaç hastane var. Bir hastanenin daha ilgili branş doktorlarının bir arada olduğu bir ortamda tedavi hizmeti sunmaya başlaması çok sevindirici. Büyük faydalar getireceğini ümit ediyorum. Özel hastaneler birer sağlık kuruluşu olmakla beraber, neticede ticari hedefleri olan kuruluşlar. Ticari kaygılardan mümkün olabildiğince uzak hasta merkezli bir çalışma olması dileklerimle projenin başarıya ulaşmasını diliyorum.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

çok güzel bir uygulama olur , düşünen ve faaliyete geçirip hizmete sunanlardan Rabbim razı olsun inşallah

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      100%

Spina Bifida konusunda uzman hastanelerin her bölgede artması gerekiyor.Emek verenlerden الله razı olsun,hayırlı olsun.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

Çok güzel proje. الله emeği geçen herkesden razı olsun. Acaba yabancı ülke vatandaşları olarak bizde bu sıraya gire bilirmiyiz? Çünki bizim sgk-mız yok. Bizede böyle bir imkan sağlaya bilirseniz çok iyi olur. Hastane yatış ücreti ödeyebileceğim miktar olursa onu da karşılamaya razıyım.

• Suspus
    • Verimlilik:
      0%

sadece fizik tedavimi yoksa bütün hastalıklarımıza mı bakılıcak check up gibi ?

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

Cok guzel proje emegi gecenlerden الله rqzi olsun

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Spina Bifida Fizik Tedavi ile ilgili Sosyal sorumluluk projesi Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Spina bifida nedir? Nasıl tedavi edilir? none Yanıt: 2 - Gösterim: 55423 - none bolubeyi Spina bifidaOp. Dr. Cengiz KARABeyin ve Sinir Cerrahisi UzmanıAntalya Özel Yaşam HastanesiTanımSpina bifida omurganın doğumsal o... Devamı...
none Spina Bifida Hastalığının Önlenmesi İçin Kadın Eğitimi Projesi none Yanıt: 0 - Gösterim: 982 - none bolubeyi Spina Bifida Hastalığının Önlenmesi İçin Kadın Eğitimi Projesihttp://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?action=downloads;sa... Devamı...
none Spina bifida ile ilgili none Yanıt: 14 - Gösterim: 3967 - none carso ilginize teşekkürler Devamı...
none Fizik tedavi ve rehabilitasyonla ilgili sorularınız none Yanıt: 22 - Gösterim: 10793 - none bolubeyi Alıntı yapılan: bolubeyi - 04 Şubat 2010, 21:33Sizin için fizyoterapistimize soralım kategorisi altında bir bölüm açabilirim ist... Devamı...
none Fizik tedavi none Yanıt: 13 - Gösterim: 6163 - none TAHA YILDIRIM slm      Sipina bifida lı bir cocuğum var 6 aylık  ve fizik tedaviye başlayacak ama bu konu hakkında tam bir bilgiye sahip değil... Devamı...
none Fizik tedavi none Yanıt: 12 - Gösterim: 4994 - none nurıye slm herkese fizik tedavisini ortapedi doktorumu söylüyor yoksa biz fizik tedavi merkezinemi götürüyoruz dün arkadaşımı aradımda ... Devamı...
none Fizik tedavi none Yanıt: 8 - Gösterim: 3404 - none serife selamlar 29 gün önce spina bifidalı bir bebek dünyaya getirdim. dogumunun ertesi günü belindeki kese ameliyat edildi.sol bacagın... Devamı...
none Fizik tedavi none Yanıt: 25 - Gösterim: 7888 - none nurıye arkadaşlar berk fizik tedaviye başladı 1 ay haftada 5 veya da 6 gün merak ettiğim bu fizik tedavi süreklimi yoksa senede 1 defam... Devamı...
none Fizik tedavi none Yanıt: 3 - Gösterim: 2714 - none h.nisa Merhaba. Benim kızım meningomiyoloselli sol ayağında çok az his var. Şu an 11 aylık. Kalça ameliyatı olduktan sonra fizik tedav... Devamı...
none Fizik tedavi de bir gün. none Yanıt: 12 - Gösterim: 4259 - none Burak Eren Burak Eren'i bugün fizik tedaviye ben götürdüm. Fizyoterapistimiz Ezgi Hanım'la tanıştım. Burak'tan konuştuk.Güzel bir s... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com