trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

Son İletiler

Sayfa: 12 3 ... 10
1
Lipomun gorunusunde suanlik asiri b belirginlik yok zaten ama oldugu yerin agrisi cok  oluyor sirt ustu yatamiyorum en ufak bi harekette direk o bolgede agri yanma aci oluyo lipomun alinmsinda ki beklentim iyilesme yonunde orda kalirsa ya ayni seyler olursa ama diye korkuyrum
2
O zaman onun içinde doktora gideyim ben.. Peki beni ne gibi riskler bekliyor lipomu ordan almak çok riskliymis peki alinmasa kalsa bi zararı var mı acaba
Şimdi burada ameliyattan sonra risk dengesinin iyi kurulması lazım. Size birkaç soru soracağım. Lipomun görünüş dışında size ağrı dahil bir zararı var mı? Lipom alınacak durumda olsaydı ameliyattan beklentiniz ne olurdu ?
3
O zaman onun içinde doktora gideyim ben.. Peki beni ne gibi riskler bekliyor lipomu ordan almak çok riskliymis peki alinmasa kalsa bi zararı var mı acaba
4
Hoşgeldiniz. Cilt üstünde kıllanma var mı? Lipom var denilen bölgede herhangi bir cilt lezyonu var mı? Gergin omurilik ameliyatını herhahgi bir doktora yaptırmamanızı öneriyorum. Riskli bir ameliyat... Mehmet Özek,Nejat Akalan,Saffet Mutluer spina bifida konusunda bilgisine tecrübesine en güvendiğimiz doktorlar... Onlardan da görüş almanızı öneriyorum.
İdrar kaçırmanın olduğu durumlar da ürolojik ve nefrojik anlamda da takip gerekir. Ürodinami mutlaka yaptırmanızı öneriyorum.
Doğum kilolarınız varsa onları diyetisyen yardımıyla vermenizi öneriyorum. Kilo bizim için çok kötü omurgaya daha fazla yük biniyormuş.
Spina Bifida hastalığının çocuğunuzda da olma ihtimali var. Ona da baktırmanızı öneriyorum Geçmiş olsun.
 Cocugumuda kalça ultrasonu falan yapılmıştı olsa orda belli olmazmiydi onda olma ihtimalide mi var bana bu ihtimali kimse söylemedi :(
Çocuğunuza bel MR' ı çektirin. Beyin cerrahına sizin spina bifida hastası olduğunuzu mutlaka söyleyin. Kapalı spina bifida da olabiliyor biliyorsunuz.
5
Hoşgeldiniz. Cilt üstünde kıllanma var mı? Lipom var denilen bölgede herhangi bir cilt lezyonu var mı? Gergin omurilik ameliyatını herhahgi bir doktora yaptırmamanızı öneriyorum. Riskli bir ameliyat... Mehmet Özek,Nejat Akalan,Saffet Mutluer spina bifida konusunda bilgisine tecrübesine en güvendiğimiz doktorlar... Onlardan da görüş almanızı öneriyorum.
İdrar kaçırmanın olduğu durumlar da ürolojik ve nefrojik anlamda da takip gerekir. Ürodinami mutlaka yaptırmanızı öneriyorum.
Doğum kilolarınız varsa onları diyetisyen yardımıyla vermenizi öneriyorum. Kilo bizim için çok kötü omurgaya daha fazla yük biniyormuş.
Spina Bifida hastalığının çocuğunuzda da olma ihtimali var. Ona da baktırmanızı öneriyorum Geçmiş olsun.
 Cocugumuda kalça ultrasonu falan yapılmıştı olsa orda belli olmazmiydi onda olma ihtimalide mi var bana bu ihtimali kimse söylemedi :(
6
Lipomun olduğu bölgede aşırı bi killanma yok ama gözle görülür bi sislik var urodinami de yaptırdım idrar kaçırma çıkmıştı zaten emg de çekildi bacakda da güç kaybı mevcut Doğum kilomda kalmadı 9 kilo almıştım doğumdan sonra 12 kilo verdim ama bu ameliyatın tam olarak riskleri nedir çünkü hiç bi doktor lipomu almaya yanasmiyor
7
8
Iyı akşamlar ben 22 yaşındayım 8 ay önce doğum yaptım ve sonrası şiddetli ağrılar idrar kaçırma başladı ve o zaman öğrendim gergin omurilik sendromu ve lipom olduğunu lipom omurilik sinirlerine yapisikmis o yüzden almak riskli sadece gerginliği keselim diyorlar çok doktor gezdim en son Cerrahpaşa ali metin kafadara gittim detaylı emir çektirmemi istedi beyinde de lipom olma ihtimaline karşı bu ameliyatda ne gibi riskler bekliyor beni yardımcı olur musunuz?
9
Ürolojik konular / Spina Bifidalıyım Sorularım
« Son İleti Yazan: ayşe özcan Dün, 00:03 »
bezli haliyle okula aliyorlarmi.ben yaninda durucam
Bence yanında durarak çocuğun moralini bozmayın. Biraz kendi başına kalmayı öğrensin. Ömür boyu yanında mı olacaksınız?Öğretmenine söyleyin. Bezle ilgili sıkıntı olduğu zaman öğretmeni sizi arasın.
10
Ürolojik konular / Spina Bifidalıyım Sorularım
« Son İleti Yazan: nazlı hilal 18 Kasım 2017, 14:25 »
bagirsak egitim vermek icin ney yapmam lazim

Sitemize hosgeldiniz.Tak aralarında bezinde çok ıslaklık olmuyorsa ve okulu yarım gün egitimse mesane pedi de kullanabilirsiniz.Bağırsak eğitimi için ise hergün aynı saatlerde tuvalete oturmaktan başlayabilirsiniz.Okul saatlerine göre ayarlarsınız artık.Geçmiş olsun.
Sayfa: 12 3 ... 10

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com