trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Hayat herşeye rağmen güzel  (Okunma sayısı 300 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Hayat herşeye rağmen güzel
« : 14 Ağustos 2017, 20:44 »
Öncelikle hepinize merhaba demek istiyorum İsmim Yeliz 32 yıldır Spida Bifida hastasıyım ve 32  yıldır bu hastalıkla bir arada yaşıyorum. Gerek yaşamsal gerek psikolojik gerekse fizyolojik bir çok sorununu yaşadım ve yaşamaktayım. Gerçekle yüzleşmek gerekirse çocukları bu hastalıkla doğan anne babalar evet gerçekten zor bir süreç ve hayatla karşı karşıyasınız bu hastalığa sahip olan bir çocuğu büyütmek kolay olmayacak ama en büyük yardımcınız sabrınız ve tevekkülünüz olacaktır.

Benim annem öyle yaptı sabrı ve tevekkülüyle şahaser bir evlat yarattı hayata bağlı, kendi ayakları üzerinde durabilen. Bir spida bifidalının psikolojisi çok önemlidir çünkü kendini diğer insanlardan hep farklı hissedecektir. Sizlere düşen en büyük görev onun diğer insanlardan farklı olmadığı farkındalığını öğretebilmek. Çünkü yaşadığı bir çok eksiklik onun içerisinde derin yaralar açacaktır. Diğer çocuklar gibi koşup oynamak isteyecek büyüdüğünde onlar gibi yaşamak isteyecek evlenmek isteyecek sağlıklı bir hayat isteyecek  vs. vs. Bu yüzden onu hayata sıkı sıkıya bağlamalısınız. Şunu bilin ki imkansız diye bir şey yoktur insan istediği zaman çok büyük mucizeler yaratabiliyor mesela ben şuan çok büyük bir firmada iyi bir konumda çalışıyorum iki üniversite bitirdim 2 yıllık bankacılık ve sigortacılık 4 yıllık iktisat şu anda da işletme yönetimi üzerine master ve aynı üniversitede araştırma görevliliği yapmaktayım. Kendi parasını kazanan kariyer basamaklarını bir bir tırmanan hemde diğer insanlardan hiçbir farkı olmadan o yüzden dediğim gibi sabır, tevekkül ve özgüven duygusu aşılama bunlar temele atıldıktan sonra arkası çorap söküğü gibi geliyor. Niyetim kimseye akıl vermek değil ancak yaşayan olarak sadece tavsiyede bulunup bir örnek oluşturmak.Şimdiden herkese tekrar merhaba diyor hayatı olduğu gibi kabullenme gücü vermesini الله'tan diliyorum. Annem ve babamada bunca yıldır bana gösterdikleri sabır ve yardımlarından dolayı teşekkür ediyor o mübarek ellerinden bir kez daha öpüyorum...

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      48.89%

none
« Yanıtla #1 : 19 Ağustos 2017, 20:14 »
Paylaşımınız için teşekkür ederim.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      100%

none
« Yanıtla #2 : 22 Ağustos 2017, 10:08 »
Aramıza hoş geldiniz. Başarılarınızın devamını,paylaşımınızın ve yaşantınızın diğer spina bifida hastalarına örnek olmasını dilerim.Benim oğlumda 8 yaşında.Bizde elimizden geldiğince onun iyi olması ve kendini iyi hissetmesi için gayret ediyoruz.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Neseli
    • Verimlilik:
      51.11%

none
« Yanıtla #3 : 24 Ağustos 2017, 10:27 »
Sabrın ve inancin güzel bir ornegi
muabbet muabbet

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #4 : 09 Ekim 2017, 20:14 »
Hepimize merhaba
Yorumlarınız için teşekkür ederim hep beraber güzel günler görmek dileğiyle

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Hayat herşeye rağmen güzel Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Herşeye rağmen none Yanıt: 1 - Gösterim: 1080 - none bolubeyi http://www.youtube.com/watch?v=FZeQF1zBmhgherşeye rağmen Devamı...
none Anneden ikinci hayat none Yanıt: 1 - Gösterim: 832 - none nida ANTALYA’nın Alanya İlçesi’nde yaşayan 3 çocuk annesi 58 yaşındaki Yasemin Öz, 14 yaşındayken şofbenden sızan gazdan zehirlenerek... Devamı...
none Hayat esintileri none Yanıt: 1 - Gösterim: 754 - none Derin Hayat yürüdüğümüz bir yol. Farklı kollardan geçim denilen zor zanaatla yaşamsal sorunlarımızı aşmaya çalışıyoruz.Hayat Esintiler... Devamı...
none Sonda ilerlemiyor ya da takılmasına rağmen idrar gelmiyorsa none Yanıt: 7 - Gösterim: 11317 - none bolubeyi Benim de bir kaç sefer başıma geldi. Kimi zaman tak işlemini yaparken sonda zor ilerliyor ya da itmemize rağmen mesaneye ulaşmıy... Devamı...
none En Güzel Gül none Yanıt: 11 - Gösterim: 3906 - none bolubeyi En Güzel Gül Evvel zaman içinde muhteşem bir hükümdarın dünyalar güzeli bir kızı varmış. Kız evlilik çağına gelmiş ama kimseleri... Devamı...
none ...Ve seninle başladı hayat none Yanıt: 2 - Gösterim: 1146 - none Recep Güler Bir damla yağmur olup yağdın üzerimeBir güneş olup doğdun dünyamaTattığım tüm acılar bir anda silinip gittiSanki ömrüm seni bekl... Devamı...
none Bir çift güzel göz none Yanıt: 7 - Gösterim: 1642 - none muhammed Şu koskocaman dünyada etrafımda olan o kadar insana rağmen kendimi yalnız kendimi kimsesiz hissediyordum! İçim yanıyor kanayan y... Devamı...
none Güzel bir söz none Yanıt: 7 - Gösterim: 1855 - none seyhan Akıl ve beden sağlığı en büyük zenginliktir. Kıymetini bilin. Devamı...
none HAYAT none Yanıt: 0 - Gösterim: 382 - none muhammed Önüne geçemediğin tek şey kaderdir.Seni yaşama bağlayan aslında bir mucizedir.Bugün yaşadığın herşey dünden kalma sebeplerdir.Ve... Devamı...
none Çok güzel bir buluş none Yanıt: 7 - Gösterim: 2221 - none Eyup Ensar Bir babanın felçli kızını yürütebilmek için bulduğu harika yöntem. Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com