trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

Son İletiler

Sayfa: 12 3 ... 10
1
Ürolojik konular / Nörojen mesane
« Son İleti Yazan: minikperimm Dün, 23:39 »
Belki haklısınızdır belkide oradi İngilizce döküman kelimesini okuyup kanadada yaşamayan üç beş İngilizce kelimeyle cevap yazan biridir. İkinci ihtimal çok daha kuvvetli geldi bana. Dünyada bu rahatsızlık nasıl araştırılıyor hangi belirtiler ameliyat sebebi sayılıyor bunları merak ediyorum elimde 2 tane lomber mr var gittiğimiz 4 doktorda beyin mrıda çekilmesi gerektiğini söylemedi mesala beyincik sarkması durumunu araştıralım diyen olmadı. Bugün başın ağrısa bile mr isteniyor. Hiçbiri üroloji ye git demedi mesane kaslarının doğru çalışmaması en somut belirti. Erken tanı diye bir yaklaşım yok. Salı günü Marmara ünv gideceğiz oradada bu yaklaşım olursa gazi de takiplerinizi yaptıracağım. Benimde 1 aydır tek konum bu oldu sinirlerim bozulmuş olabilir.
haklısınız...ben hamileliğimde öğrendim gecem gündüzüm araştırmayla geçti.Peram doğalı 11. ay oldu bu hastalıkta neredeyse 2 sene olacak halen gece gündüz yeni bir şey bulabilirim ümidiyle yerli yabancı siteleri araştırıyorum.birçok yabancı aileyi takipteyim.bizi neler bekliyor en yakınları bulma çabasındayım...iyi görüyoruz kötü görüyoruz haliyle ruh sağlığımız yıpranıyor.ama hepsi daha güçlü olmak için.sanmıyorum ki hiçbirimiz delirip kalacağız.hepimiz bir adım daha güçlenerek en güçlü hale geleceğiz ve en bilgili.bizi de doktorlar yönlendirmedi.inanın geçenlerde kontrole gittim doktorumuz fizik tedavi konusu bile açmadı.kızım 1buçuk ay sonra 1 yaşına girecek halen ayak tabanını basmıyor.ayakta durmayı geçtim taban basmıyor.kimse yönlendirme yapmıyor herkes kendi çabasında kendi araştırmasında.boşverin kimin ne dediğini zaten sinirlerimiz yeterince bozukken birde onlarla yıpranmayalım.kapalı spina bifida değil mi sizinki.tuvalet sıkıntısı varmı yavrunuzun.yani şuan sıkıntınız nedir.tesadüfi bir şekilde öğrenip araştırma mı yoksa bi sıkıntı mevcut mu?
2
« Son İleti Yazan: Nalan5 Dün, 12:44 »
Belki haklısınızdır belkide oradi İngilizce döküman kelimesini okuyup kanadada yaşamayan üç beş İngilizce kelimeyle cevap yazan biridir. İkinci ihtimal çok daha kuvvetli geldi bana. Dünyada bu rahatsızlık nasıl araştırılıyor hangi belirtiler ameliyat sebebi sayılıyor bunları merak ediyorum elimde 2 tane lomber mr var gittiğimiz 4 doktorda beyin mrıda çekilmesi gerektiğini söylemedi mesala beyincik sarkması durumunu araştıralım diyen olmadı. Bugün başın ağrısa bile mr isteniyor. Hiçbiri üroloji ye git demedi mesane kaslarının doğru çalışmaması en somut belirti. Erken tanı diye bir yaklaşım yok. Salı günü Marmara ünv gideceğiz oradada bu yaklaşım olursa gazi de takiplerinizi yaptıracağım. Benimde 1 aydır tek konum bu oldu sinirlerim bozulmuş olabilir.
3
« Son İleti Yazan: minikperimm Dün, 00:53 »
Profilinize sb ile ilgim yok işaretlemişsiniz ilginiz yoksa bilemezsiniz tabi ben de bilmiyordum. Sb ile ilgisi olmayanların insanların acılarından mutlu olacak kadar insanlıktan çıkmışların burada bulunmaması gerekir
belki tez gibi bir araştırma yapıyordur Nalan Hanım.Bizi biz anlarız ancak.ama üye kötü bir şey yazmamış sanki çok etkilendim bana yardımcı oldu gibi bir cümle olarak anladım ben.
4
Ben 1 yaşında ayağa kalkmışım. Koltuklardan tutarak 3 yaşına kadar öyle yürümüşüm. Sonrasında desteksiz yürümüşüm. Fizik tedaviyle ayakların güçlenmesi mümkün. Bizler yaşıtlarımıza göre geç yürürüz Spina bifida hastalarında beklenen bir durumdur. Mesane fonksiyonları çok büyük kısmımızda bozuktur. Çok çok az hastanın mesane fonksiyonları normaldir. Ancak normal denilen hastalarda takip edilmeli. Mesane fonksiyonları zaman içinde değişiklik gösterebiliyor. Böbrekler ihmale gelmez belirti vermeden sinsice ilerler Diyalizlik duruma gelene kadar pek anlaşılmaz Hiçbir sorun olmAsa bile üroloji ve nefroloji çocuk cerrahisi kontollerini ihmal etmeyin. FİZİK TEDAVİYE BAŞLADINIZ MI?
evet canım haklısın kontrollerimizi yaptırıyoruz.الله ın izniyle sürekli yaptırırız.birkaç gün önce kontrollerimizi yaptırdık fizik tedaviye de gittik.doktor gayet sağlıklı dedi sadece kaslar zayıf olduğu için zamanı var dedi.ev egzersizlerine başladık bize birkaç egzersiz verdi sabah akşam ayakları tabana basmıyor topluyor diye.Pera 10.ayında şuan yeni yeni geri sürünüyor gayet dengeli oturuyor sağa sola dönüp geziyor ama henüz emeklemiyor.dizlere yük bindiremiyor yavaş hareketlerle 1 ay gayet güzel  ilerledi ama.emekleme pozisyonuna ben getirip birkaç saniye bekletiyorum güçlenmesi için.şuan ayağa kalkacak kadar güçlü değil yada hazır değil kuzum.ama doktorumuz hiçbişey yok sadece motor gelişimi geri olacak dedi.umutluyum inşallah güzel olsun hepimiz için
5
« Son İleti Yazan: Nalan5 17 Kasım 2018, 15:27 »
Profilinize sb ile ilgim yok işaretlemişsiniz ilginiz yoksa bilemezsiniz tabi ben de bilmiyordum. Sb ile ilgisi olmayanların insanların acılarından mutlu olacak kadar insanlıktan çıkmışların burada bulunmaması gerekir
6
« Son İleti Yazan: Nalan5 17 Kasım 2018, 15:13 »
Dalgamı geçiyorsunuz 2 aydır uyku uyumuyor yemek yemiyor 4 kutu ilaç alıyorum çocuğumla doktor geziyorum insanların gözyaşları sizi mutlu ediyorsa mutlu olmaya devam edin
7
Muhabbet & Sorunlara çözümler / Günaydın Köşesi
« Son İleti Yazan: bolubeyi 17 Kasım 2018, 08:05 »
gnydn hayirlisabahlar
8
Spina Bifidanın Getirdiği Problemler ve Çözümleri / Problemlerimiz
« Son İleti Yazan: ayşe özcan 17 Kasım 2018, 06:27 »
demekki ondan raghat hissediyor Pera da.birkaç egzersizde bile kızıyor düzeltince :)yürüteç ilk kızımda vardı Pera ya birkaç deneyip bıraktım canım ayaklarını basmadığı için.kesinlikle doğru zarar vereceğini düşünüyorum...canım forumda yürüme fonksiyonlarını geç kazanacağını okudum hareket tekmede güçlü olunca umutluyum.geç olsun güç olmasın...Pera yla aynı ay doğan bi arkadaşı var ondada aynı durum mevcut herşey yolunda oturuş hareket
 ama oda topluyor ayaklarını.sen yürümeye ne zaman başlamışsın biliyor musun canım.mesane sorunları herkeste olduğu için mucize beklemiyorum sonuçta ama sakral açıklığı olanlarda tutabilir yazdığı için merak ettim  yapılacak birşey var mı diye.verdiğin cevabın ve bilgilerin benim için çok değerli tşk ederim
Ben 1 yaşında ayağa kalkmışım. Koltuklardan tutarak 3 yaşına kadar öyle yürümüşüm. Sonrasında desteksiz yürümüşüm. Fizik tedaviyle ayakların güçlenmesi mümkün. Bizler yaşıtlarımıza göre geç yürürüz Spina bifida hastalarında beklenen bir durumdur. Mesane fonksiyonları çok büyük kısmımızda bozuktur. Çok çok az hastanın mesane fonksiyonları normaldir. Ancak normal denilen hastalarda takip edilmeli. Mesane fonksiyonları zaman içinde değişiklik gösterebiliyor. Böbrekler ihmale gelmez belirti vermeden sinsice ilerler Diyalizlik duruma gelene kadar pek anlaşılmaz Hiçbir sorun olmAsa bile üroloji ve nefroloji çocuk cerrahisi kontollerini ihmal etmeyin. FİZİK TEDAVİYE BAŞLADINIZ MI?
9
Spina Bifidanın Getirdiği Problemler ve Çözümleri / Problemlerimiz
« Son İleti Yazan: minikperimm 16 Kasım 2018, 16:17 »
KIZINIZI YURUTECE HİÇ KOYMAMANIZI tavsiye ediyorum. Sağlıklı cocuklara bile zararlı. Ayaklarını toplamasından dolayı gergin omurilik sendromuna baktırsanız iyi olur. Bende cocukken bacaklarımı kıvırma ihtiyacı hissediyordum. Ayaklarımı hala içe doğru kıvırmak bana daha iyi geliyor.  Poposuna kesinlikle müdahale etmeyin. Alışır vücut öyle devam etmek ister. İlaçlar var.Ama onları uzun süre kullanmak zararlı.
demekki ondan raghat hissediyor Pera da.birkaç egzersizde bile kızıyor düzeltince :)yürüteç ilk kızımda vardı Pera ya birkaç deneyip bıraktım canım ayaklarını basmadığı için.kesinlikle doğru zarar vereceğini düşünüyorum...canım forumda yürüme fonksiyonlarını geç kazanacağını okudum hareket tekmede güçlü olunca umutluyum.geç olsun güç olmasın...Pera yla aynı ay doğan bi arkadaşı var ondada aynı durum mevcut herşey yolunda oturuş hareket
 ama oda topluyor ayaklarını.sen yürümeye ne zaman başlamışsın biliyor musun canım.mesane sorunları herkeste olduğu için mucize beklemiyorum sonuçta ama sakral açıklığı olanlarda tutabilir yazdığı için merak ettim  yapılacak birşey var mı diye.verdiğin cevabın ve bilgilerin benim için çok değerli tşk ederim
10
Çocuklar için / Lunapark
« Son İleti Yazan: Tekkmepa 16 Kasım 2018, 10:40 »
Maybe the real thing that the owner said.
Sayfa: 12 3 ... 10

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com