trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

Son İletiler

Sayfa: 1 23 4 ... 10
11
Muhabbet & Sorunlara çözümler / Günaydın Köşesi
« Son İleti Yazan: Burak Eren 06 Temmuz 2018, 10:11 »
G.ü.n.a.y.d.ı.n SBT
12

merhaba Hasan bey bu film açık spina ve kapalı spina bildiğimiz tüm çeşitlerde kemiksel yapı değil mi?kızım açık spina ile doğdu,şimdi 25 günlük yiğenimde kalça bölgesinde v şeklinde deri katlanması olduğu için götürmüşlerdi.omurga açıklığı demişler.ve birçok omurda açıklık varmış.occulta dediğimiz kısma giriyor sanırım yiğenim.omurlarımızın dışardan çok rahat hissedilen dizili  tepe noktaları mı olmuyor acaba?yoksa o tepelere ileti mi olmuyor?
13
« Son İleti Yazan: Burak Eren 05 Temmuz 2018, 10:07 »
Günaydın cümleten.
14
« Son İleti Yazan: nazlı hilal 04 Temmuz 2018, 12:11 »
Günaydın SBT.
15
« Son İleti Yazan: Burak Eren 04 Temmuz 2018, 11:16 »
Günaydın.
16
Yeni üyeler / Bizde artık sizinleyiz
« Son İleti Yazan: stresella 04 Temmuz 2018, 06:11 »
Öncelikle hoş geldiniz...الله kolaylık ve sabir versin uzun ve meşakatli bir yol sizleri bekliyor ancak zamanla her şey rutin bir hal alacak ve bütün olanlara nasıl yetişebildiginize siz bile inanamayacaksınız.Arkadaşlarım söylenecek her şeyi yazmışlar siz de maşallah bilinçlisiniz ve daha çok şey öğreneceksiniz inşallah.Umarım her şey yolunda gider.
merhaba çok teşekkür ederim :)
Umarım hepimizi bu yolda çok güzel günler bekliyordur.
herkese çok çok teşekkür ederim her birinizden çok değerli bilgiler ediniyorum
Rabbim hepimize yavrularımıza bol sağlık şifa versin inşallah
17
« Son İleti Yazan: stresella 04 Temmuz 2018, 06:05 »
Üroloji ve nefroloji kontrollerini asla ihmal etmeyin. Hayati önem arz ediyor. Latex alerji testi yaptırmanızı öneriyorum. Bebeklikten itibaren fazla kilo aldırmamaya özen gösterin. Bizler için kilo,hareketlerimiz kısıtlı olduğu için  çok daha kötü oluyor.Maalasef aldığımız kaloriyi yakamıyoruz. Bu da zamanla hareketlerimizi daha kısıtlı hale getiriyor. Çocuğunuz ve kendiniz için psikolojik yardım almanızı öneriyorum. Çünkü çok yıpratıcı süreçlerden geçiyoruz. Çocuklukta yaşanan hiçbir olay insanın hafızasından silinmiyor. Siz de almalısınız Çünkü anne-baba için engellik durumu ilk defa karşılaştığı sorunları çok daha farklı, diğer çocuklardan farklı büyüyecek çocuğu kabullenme o çocuğu psilolojik olarak engelli bir yaşama hazırlama süreci geçirirken psikolojik sorunlarıyla nasıl baş edileceğinin öğrenilmesi gerekir. Okula başladığı zaman göz ve kulak muayenesini tekrar yaptırmanızı öneriyorum. Bu tür problemlerin olması okul başarısını etkiler. Fizik tedaviye en kısa zamanda başlamanızı öneriyorum. Geçmiş olsun.
çok teşekkür ederim.aslında alerji konusunu geçen ay öğrendim ve kızım 6 aylık kauçuk emzik kullanıyoruz.sanırım kauçuk malzemelere karşı oluyormuş alerji.keşke daha önce bilseydim uamrım sonradan gelişmez :( Rabbim yardımcımız psikoloji kısmını kesinlikle yardımsız aşamayacağım sanırım düşünceniz bilgileriniz için çok tşk ederim hepimiz için güzel olsun herşey ...
18
« Son İleti Yazan: stresella 04 Temmuz 2018, 06:00 »
Aramıza hoşgeldiniz geçmiş olsun.Anlattıklarınıza göre bebeğiniz iyi durumda.Hasan beyin dediği gibi gerekli kontrolleri yaptırın.Benim oğlum 9 yaşında İstanbul Cerrahpaşa Tıp fakültesinde doğdu ve ameliyatlarını orada oldu şantı var yürüyemiyor sonda kullanıyor bezleniyor.Biz 9.ayda fizik tedaviye başladık ama pek ilerleme olmadı.Bebeklerde kemikler zayıf olduğu için fizik tedavi sırasında bacak kırılması oluyor sıklıkla benim oğlumun da 2 kere kırıldı buna dikkat edin.Sitemiz Spina Bifida konusunda zengin bilgi içeriğine sahip,hepimiz buradan çok şey öğrendik öğrenmeye de devam ediyoruz.Ne yazık ki üyelerimizin kalıcı olma sorununu yaşıyoruz.Aktif bir üye olmanız dileği ile tekrar geçmiş olsun.
teşekkür ederim.aslında çok fazlasını bekliyorduk hamilelikte anlatılana göre...ama edindiğim bilgilere göre böyle de kalmayacağı ortada :( Uzun süredir takip ediyorum çok şey öğrendim herbirinizden الله razı olsun.ama üye olmak yeni aklıma geldi nedense.Rabbim hepimize bol sağlık şifa versin inşallah yanında sabır huzur ve  maddiyat...
19
Yeni üyeler / Gergin omurilik sendromu ameliyatı
« Son İleti Yazan: ayşe özcan 04 Temmuz 2018, 04:15 »
Büyük ihtimalle bos şişlik yapmış olabilir. İhmal etmeyin. Ameliyatı yapan doktorunuza gidin.
20
Spina Bifida İle Alakalı Ürolojik konular / Mesane günlüğü
« Son İleti Yazan: nazlı hilal 04 Temmuz 2018, 03:33 »
Paylaşım için teşekkürler hocam. appl
Sayfa: 1 23 4 ... 10

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com