trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.
   

oasis

Son İletiler

Sayfa: 1 ... 8 9 10
91
Muhabbet & Sorunlara çözümler / Günaydın Köşesi
« Son İleti Yazan: Burak Eren 10 Eylül 2018, 10:51 »
Günaydın.
92
Muhabbet & Sorunlara çözümler / Günaydın Köşesi
« Son İleti Yazan: bolubeyi 10 Eylül 2018, 07:52 »
gnydn hayirlisabahlar
93
Meningomyolosel / Kese boyutu
« Son İleti Yazan: BSRAKCK 08 Eylül 2018, 12:33 »
BİZE KESEYLE ALAKALI OLDUĞU, HASAR DURUMU DA KESENİN İÇERİNE SİNİR ALIP ALMADIĞIYLA ALAKALI OLACAĞI SÖYLENDİĞİ İÇİN KESEYE YOĞUNLAŞIYORUZ. KESE OLMAZSA HASAR ALMA DURUMUNUN AZ OLDUĞU SÖYLENMİŞTİ. İNTERNETTE OKUDUĞUM KADARIYLA DA KESESİZ OLMA DURUMUNUN DAHA İYİ OLDUĞU YAZIYOR. BU YÜZDEN KESESİNİN OLUP OLMADIĞINA YOĞUNLAŞIYORUZ. HASAR ALIP ALMADIĞI DOĞUMDAN SONRA Kİ DURUMA BAĞLI OLARAK DEĞİŞECEK TABİ Kİ AMA KESE AMELİYATINDA BİLE SİNİRLER HASAR ALABİLİYOR BÖYLE BİR AMELİYAT OLACAK MI OLMAYACAK MI BU DA BİZİ MERAK ETTİRİYOR. TEK YOĞUNLAŞTIĞIMIZ NOKTA KESE DEĞİL TABİ Kİ AMA BİLMEDİKLERİMİZİ SORUYORUZ.
94
Yeni üyeler / Spina Bifida okülta
« Son İleti Yazan: DenizArdam 07 Eylül 2018, 22:18 »
Rabbim neylerse güzel eyler.şu mübarek cuma günü yüzü suyu hürmetine perama ardama ve tüm kuzulara şifa versin.bu rahatsızlık daha çok genetik malesef tetikleyen durumlar elbette var ama sebebi genetik.önlemini almak için hamilelik öncesi folikasit almak gerekiyormuş  başıma gelmese yine bilmezdim toplum bilinçlenmeli kimse benim başıma gelmez diye rahat davranmamalı.Rabbim gönlümüzdekini hayırlısıyla yaşamayı bizlere nasip etsin.
95
Meningomyolosel / Kese boyutu
« Son İleti Yazan: bolubeyi 07 Eylül 2018, 14:08 »
Kesenin varlığı ya da yokluğu önemli değil. Omurilikte hasar var mı yok mu, gelişimini tamamlamış mı tamamlamamış mı önemli olan bu. Önemsiz bir konu üzerinde duruyorsunuz. Kesesi olup da çok iyi durumda olan hastalar var. Kesesi olmayıp da ömür boyu tekerlekli sandalye ile mobilize olan, temel ihtiyaçlarını kendisi karşılayamayan hastalar da var. Bunun tam tersini de söyleyebilmek mümkün. Kesenin varlığı sadece fiziki görünümü bozar, onun da çaresi mevcut ameliyatla alınabilir. Bu kese meselesine kafa yormayın. Omuriliğin görevlerini yerine getirip getiremediği konusunda yoğunlaşmalı, görevlerini yerine getiremiyorsa oluşması muhtemel sekonder hastalıkların tedavisi için yoğunlaşmalısınız. Geçmiş olsun.
96
Meningomyolosel / Kese boyutu
« Son İleti Yazan: BSRAKCK 07 Eylül 2018, 12:51 »
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Yeğenimde omurilik açıklığının olduğunu 16 haftasında öğrendik ve kese oluşumu olmadığını söylediler. Daha sonra 21. haftasında kontrollerine Yüksek Riskli gebelik polikliniğinde devam etmeye başladı. 21. hafta da kese oluşumunun olmadığı söylendi. Ancak 25. haftada kese ile alakalı hiçbir bilgi vermemişler eğer oluş olsaydı bunun bilgisini verirlerdi değil mi?
97
Muhabbet & Sorunlara çözümler / Hayırlı Cumalar
« Son İleti Yazan: Burak Eren 07 Eylül 2018, 08:15 »


98
Muhabbet & Sorunlara çözümler / Günaydın Köşesi
« Son İleti Yazan: Burak Eren 07 Eylül 2018, 08:12 »
Günaydın dostlar. hii
99
Meningomyolosel / Kese boyutu
« Son İleti Yazan: Burak Eren 07 Eylül 2018, 08:12 »
Nöral tüp defekti olarak isimlendirilen kese bebeğin iskeletinin oluşmaya başladığı ilk günlerde ortaya çıkar.Bebek çok küçük olduğu için ilk haftalarda ultrasonda görülmesi oldukça zordur.İyice belirgin hale geldiği için 25,26. haftalarda görülür.Bize hamileliğin 8.ayına kadar doktorlar hiçbirşeyi söylemedi.5 tane doktora muayene olmuştuk hiçbiri bahsetmedi belkide bahsetmek istemediler.Sakat bir bebek olacağını anne babaya anlatmak doktorlar açısından da zor bir durum sanırım.اللهın bir lütfu olarak hamilelik boyunca bundan haberimiz olmadı.Ne olacak nasıl olacak sıkıntılarını yaşamadık.25.haftadan sonra kese oluşma ihtimali gözlemlerime göre çok düşük hatta olmaz diyebiliriz.
Kese olmaması tabii ki daha iyi,çünkü sinirler kese içinde omurilikten ayrılıyor ve hasar görüyor.İçinde hiç sinir olmayan kese ve kese olmayan bebekler daha şanslılar.Detaylı bilgiye ekteki linkten ulaşabilirsiniz geçmiş olsun.

http://www.genetikdunyasi.com/noral-tup-defektleri/
100
Meningomyolosel / Kese boyutu
« Son İleti Yazan: BSRAKCK 06 Eylül 2018, 16:31 »
Merhaba Kese oluşumu kaçıncı haftada başlıyor 25. haftaya kadar oluşmayan kese daha sonra ki haftalarda oluşma ihtimali var mı? Kesenin oluşmamış olması iyi bir durum mu? Bilen birileri lütfen yardımcı olabilir mi?
Sayfa: 1 ... 8 9 10SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com