trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Gergin omurilik sendromu ve lipom  (Okunma sayısı 254 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      75.56%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Gergin omurilik sendromu ve lipom
« Yanıtla #10 : 21 Kasım 2017, 08:05 »
Lipomun orada kalması ya da kalmaması sadece fiziksel görünümü etkiler. Önemli olan eğer ki varsa içerisindeki sinirlerin omuriliğin durumudur.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Arastirmaci
    • Verimlilik:
      17.78%

none
« Yanıtla #11 : 21 Kasım 2017, 10:18 »
Lipomun orada kalması ya da kalmaması sadece fiziksel görünümü etkiler. Önemli olan eğer ki varsa içerisindeki sinirlerin omuriliğin durumudur.
 Lipom sinirlere yapışık olduğu için alınması çok riskli dedi ama kalırsa herhangi bir sorun olup olmicagini soylemedi

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      88.89%

none
« Yanıtla #12 : 22 Kasım 2017, 10:50 »
Teşekkür ederim peki lipomun orda kalması bi sıkıntı yaratır mı
Lipomun kalmasında bir sıkıntı olmaz ama sizin ağrılarınız fazlaymış.Alınırsa ağrılarınız geçermi pek sanmıyorum.Bursada genç bir bayan arkadaşımız 3 yıldır ağrılarından çekiyor.Onunki lipom değil belinde sıvı kaçağı var ama defalarca ameliyat olmaktan hareketleri kısıtlanmış.Yürüyüp araba kullanırken şimdi volkerle evde kısa mesafe adım atabiliyor.Bu işler karar vermek çok zor الله herkesin yardımcısı olsun.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Arastirmaci
    • Verimlilik:
      17.78%

none
« Yanıtla #13 : 22 Kasım 2017, 20:38 »
Teşekkür ederim gerçekten karar vermek çok zormuş الله herkesin yardımcısı olsun hakikaten öyle karmaşık bi durum ki napicagini bilmiyor insan

• seciniz
    • Verimlilik:
      97.78%

none
« Yanıtla #14 : 29 Kasım 2017, 08:41 »
Çok geçmiş olsun.
Rabbim yar ve yardımcınız olsun.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• seciniz
    • Verimlilik:
      97.78%

none
« Yanıtla #15 : 29 Kasım 2017, 08:43 »
Spinabifida sonradan oluşabilir mi? @bolubeyi

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      75.56%

none
« Yanıtla #16 : 29 Kasım 2017, 12:52 »
Spina bifida sonradan oluşmaz. Doğumsaldır. Ancak omurilik yaralanmaları idrar ve gaita kontrolünde sıkıntı, felç ya da kısmi felç, duyu kaybı gibi spina bifida ile benzer sağlık sorunları oluşturabilir.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      88.89%

none
« Yanıtla #17 : 30 Kasım 2017, 09:16 »
Spinabifida sonradan oluşabilir mi? @bolubeyi
Sonradan oluşmaz ama ileri yaşlarda spina bifida teşhisi konulan çok insanla karşılaşıyoruz.Bu insanlar neredeyse tamamen sağlıklı gibiler ama küçük bir rahatsızlıkta meydana çıkabiliyor bilmxxxem
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• seciniz
    • Verimlilik:
      97.78%

none
« Yanıtla #18 : 07 Aralık 2017, 07:37 »
Sonradan oluşmaz ama ileri yaşlarda spina bifida teşhisi konulan çok insanla karşılaşıyoruz.Bu insanlar neredeyse tamamen sağlıklı gibiler ama küçük bir rahatsızlıkta meydana çıkabiliyor bilmxxxem
O zaman biz buna (okulta ) mı diyelim !
Spinabifida'nın en düşük seviyesi ilk başlarda herhengi bir sorun uok gibi ama ilrde bi şekilde kendini gösteriyor!!

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Gergin omurilik sendromu ve lipom Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Gergin omurilik sendromu none Yanıt: 0 - Gösterim: 3276 - none bolubeyi Gergin omurilik sendromu http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?action=downloads;sa=view;=8 Devamı...
none gergin omirilik sendromu none Yanıt: 12 - Gösterim: 4586 - none berfin ece bugün derinin annesi hatice bildirdi.derinin kan değerlerinde anormallikler warmış.ama korkulacak boyutta deilmiş.karaciğer enzi... Devamı...
none Tethered cord (Gergin Omurilik Sendromu) none Yanıt: 12 - Gösterim: 10062 - none tetheredcord Merhabalar. Öncelikle hepinize teker teker geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. [size=20pt]الله[/size] Yar ve yardımcınız olsun. 11 yaşında idrard... Devamı...
none Gergin Omurilik Sendromu none Yanıt: 2 - Gösterim: 2338 - none tetheredcord Merhabalar Hatice hanım. Bende 12 yaşında  1 kez Tethered Cord ameliyatı oldum ve şuan 16 yaşındayım.. Ameliyat'ın pek iyi geçti... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu none Yanıt: 16 - Gösterim: 10765 - none elifnaz Öncelikle herkese geçmiş olsun  3 aylık kızıma doktorlar gergin omurilik teşhisi koydular kuyruk sokumundaki sakral gamze sebebi... Devamı...
none Nazlı Hilal Gergin Omurilik Sendromu none Yanıt: 42 - Gösterim: 6284 - none nazlı hilal Bugün yıllık Memet Özek'e kontrolümüz vardı. Sonuçlar pek iç açıcı değil. Omurilikte yapışma olduğunu söylemiş, ameliyat olması ... Devamı...
none kapalı spina bifida, gergin omurilik ve ayrık omurilik none Yanıt: 21 - Gösterim: 4284 - none bulentk merhaba herkeze gecmiş olsun, 40 yaşındayım; sırtımda kıllanma ile doğmuşum o zamanlar anlamamışlar (ailem doktora goturdugu hal... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu ameliyatı none Yanıt: 10 - Gösterim: 3425 - none küçük_meleğimiz_Ece Merhabalar. Aydın/Didim'den herkese selamlar. 7 yaşında İkokul 2. sınıf öğrencisi kızımız var ve gergin omurilik sendromlu. Aslı... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu none Yanıt: 1 - Gösterim: 216 - none Gülsima-asli Merhabalar 42 günlük kızımın anal ve sakral bölgesinde ulserlesmis hemanjiomlar tesbit edildi şüphe üzerine emar çekildi  kapalı... Devamı...
none Yetişkinlerde gergin omurilik ve lipom hk. none Yanıt: 2 - Gösterim: 258 - none Şehzade Merhabalar değerli SB ailesi,Aranızda yetişkin iken gergin omurilik ameliyatı olan arkadaşlar varsa olumlu veya olumsuz deneyiml... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com