trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Lavman yapmak istemiyor  (Okunma sayısı 1442 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      4.44%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Lavman yapmak istemiyor
« : 11 Eylül 2015, 01:28 »
Merhaba arkadaşlar ben yazmasam da sizleri takip ediyorum. Bildiginiz gibi benim oğlum da spina bifida 14 yasında. Lavman yaptırmak istemiyor büyüdüm artık dıyor ve hala bez kullanıyor. Ameliyatı kabul etmiyor. Yürüyebiliyor şant var sonda kullanıyor. Benim ricam bu sekilde olan kadar arkadaşlarımdan fikir ve yardım istiyorm nasıl bir yol izlemeliyim. اللهa emanet olun.

• seciniz
    • Verimlilik:
      100%

none
Lavman yapmak istemiyor
« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2015, 01:54 »
Bağırsak eğitiminieğitimini denediniz mi? Her gün aynı saat te wc ye gidip belkş bağırsak eğitimi ile biraz olsun sıkıntısından kurtula bilir.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• seciniz
    • Verimlilik:
      42.22%

none
Lavman yapmak istemiyor
« Yanıtla #2 : 11 Eylül 2015, 04:50 »
İlk gençlik yılların da öyle kendiyle uğraşma,kendi vücuduyla inatlaşmalar olabiliyor. O da çevresinde ki insanlardan farkının olmamasını istiyor.Onu anlayabiliyorum.  Bunu istemesi kadar normal bir şey yok. Ben de bir ara sondayı çok fena takıntı haline getirmiştim. Şimdi bile bazen bu yüzden moralimin çok bozuk olduğu günler olabiliyor.  Ama bizim vücudumuz buna maalesef izin vermiyor. Oğlunuz 4-5 seneyi atlatsın. Daha sonra kendisini toparlayacaktır. Farklılığının ona her zaman zorluk çıkarmadığını aksine vücudunun sağlıklı kalması için yapması gerektiğini anlayacaktır. Serbest bırakın. Belki de kendi bağırsak eğitimi yapmak istiyor olabilir.

• Sekercik
    • Verimlilik:
      26.67%

none
Lavman yapmak istemiyor
« Yanıtla #3 : 11 Eylül 2015, 11:21 »
الله yardimciniz olsun.Buyudukce kabullenmeleri daha da zorlaşıyor. Bağırsak eğitimi deneyebilirsiniz hergün aynı saatlerde 25 dk oturarak başlayabilir. Bunun dışında uzman desteği alabilirisniz eğer ona da inat yapmazsa. .
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• Eglenceli
    • Verimlilik:
      0%

none
Lavman yapmak istemiyor
« Yanıtla #4 : 13 Eylül 2015, 14:20 »
Merhabalar,Oğlum 12 yaşındayken onu Gündüz Gedikoğlu'na götürmüştüm bu yüzden.İlaç vermedi.Sadece sabah kahvaltısında portakal suyu,süt pilav yok.Taze fasulye,kabak yemeği,ciğer. 3 günün sonunda inanılmaz sonuç.Şimdi 38 yaşında.Zaman zaman bu rejimi tekrarlıyoruz.Kendisi çok esprili biri olduğundan şu an bana diyor ki; Bişey olmaz haftada çok az miktar da yetiyor.Bak ben senelerdir yaşıyorum böyle...Çok geçmiş olsun.Sevgiler.

• Verimlilik:
      4.44%

none
Lavman yapmak istemiyor
« Yanıtla #5 : 13 Eylül 2015, 16:57 »
Tesekkür ederim  bu dediklernizi uygulamaya calısacam ama clger haric oglum et yemiyor

• Verimlilik:
      0%

none
Lavman yapmak istemiyor
« Yanıtla #6 : 17 Eylül 2015, 22:26 »
merhaba,
bilmiyorum bir farkı olur mu sizin için ama biz yurt dısından buyuk tuvalet ıcın bır cıhaz aldık. cıhaz dedığıme bakmayın çok basıt bır  duzenegı olan bırsey.tuvalette oturarak yapılıyor. bağırsağa su pompalıyorsunuz. işlem çok kısa suruyor. kızım 4 yasında ve alıstı hıc stres olmuyor. normalde lavman yaptırmıyordu.

http://mbh-international.com/product/cone-toilet-system/ bu sayfada ızleyebılırsınız..

• Verimlilik:
      4.44%

none
Lavman yapmak istemiyor
« Yanıtla #7 : 19 Eylül 2015, 02:14 »
İyi geceler evet bunu küçükken yapıyorduk .Serum gibi birsey ama tuzlu su yapıyorduk .Simdi büyüdügüicin bana yaptırmıyor kendide yapamıyor İlginize teşekkür ederim

• seciniz
    • Verimlilik:
      100%

none
Lavman yapmak istemiyor
« Yanıtla #8 : 22 Eylül 2015, 18:19 »
Benim oğlum kabız ama her ne oluyorsa 7günde bir yada, 10 günde bir inanılmaz derecede boşaltıyor isal oluyo ilk başta nasıl oluyo diye merak ediyordum şimdi öğrendim :) çikolata. Çikolata süt, mercimek çorbası, taze fasulye yediğinde oluyormuş. Bazende çok afedersiniz ama taşlaşmış gibi gaita tam yolu kapattığında oluyo onu hafif bacaklarıyla karnına çok hafif baskı uygulayıp eldivenle çıkardığımda arkasından rahatlıkla çıkarıyor bilginize .
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Verimlilik:
      4.44%

none
Lavman yapmak istemiyor
« Yanıtla #9 : 23 Eylül 2015, 01:26 »
Tahada öyle birsey olmuyor .Ancak lavmanla oluyor.Lavman yapmadığımız zaman günlerce tuvalete çıkmıyor acİllik oluyor.ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.ŞIMDİDEN KURBAN BAYRAMIZIN MÜBAREKOLSUN

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Lavman yapmak istemiyor Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Lavman none Yanıt: 30 - Gösterim: 21396 - none bolubeyi LAVMAN Lavman için gerekenler;1) Lavman torbası2) Lavman tipinin belirlenmesi 3) Kayganlaştıcı jel veya krem4) 20-22 numaralı bo... Devamı...
none Hangi saatte lavman yapılmalıdır? none Yanıt: 1 - Gösterim: 3111 - none bolubeyi Gün içinde lavmanın veriliş saati barsağın etkin olarak temizlenmesinde önemli rol oynar. En uygun zaman, ana öğün sonrası lavma... Devamı...
none Çocuk için lavman nasıl sevimli olabilir? none Yanıt: 1 - Gösterim: 2408 - none bolubeyi Lavmanın başarısı, işlemin çocuk için daha sevimli bir hale getirilmesine bağlıdır. Çocuk tuvalette oturması için cesaretlendiri... Devamı...
none Lavman verilirken çocuk nasıl sakin tutulabilir? none Yanıt: 1 - Gösterim: 3759 - none bolubeyi Lavman verilirken çocuğun rahat ve sakin tutulabilmesi ailelerin yaratıcılığına bağlıdır ve bunu başarmanın değişik yolları vard... Devamı...
none Lavman için en iyi duruş hangisidir? none Yanıt: 1 - Gösterim: 6097 - none bolubeyi Lavmanın etkin olabilmesi için çocuğun duruşu çok önemlidir. Çocuk, lavman sıvısının kalın barsağın mümkün olduğunca yukarı kısı... Devamı...
none Lavman verildikten sonra none Yanıt: 6 - Gösterim: 13025 - none bolubeyi Verilen lavman sıvısı mümkün olduğunca içeride kalmalıdır, bu da çocuğa ve verilen sıvının miktarına bağlıdır. Lavman verildikte... Devamı...
none Lavman uygulamasında başarısızlık none Yanıt: 1 - Gösterim: 1588 - none bolubeyi Eğer yeniden DKB gelişirse, çocuğun alışkanlıklarında bazı şeylerin değiştiği ve dikkatli bir değerlendirme yapılması gerektiği ... Devamı...
none Lavman uygulaması ne kadar devam edecek? none Yanıt: 5 - Gösterim: 3671 - none bolubeyi BEP: Barsak eğitim programı BEP’ nın başarıya ulaştığı çocukların aileleri sıklıkla bu programın ömür boyu devam edip etmeyeceği... Devamı...
none Site içinde arama yapmak none Yanıt: 10 - Gösterim: 2781 - none bolubeyi Arama yaparken sistem güzel sonuçlar vermiyordu. Bu nedenle sitede menünün altına 3 değişik şekilde arama kutusu ekledim. Site i... Devamı...
none LAVMAN YAPMAYA BASLADIK none Yanıt: 4 - Gösterim: 215 - none eminee Iyi geceler,gecen zaman icinde bizde lavmanla tanistik.  Ilk basladigimiz icin simdi hergun yapiyoz 15gun hergun yapacagiz.Daha ... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com