trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: LAVMAN YAPMAYA BASLADIK  (Okunma sayısı 215 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
LAVMAN YAPMAYA BASLADIK
« : 07 Ağustos 2017, 03:12 »
Iyi geceler,gecen zaman icinde bizde lavmanla tanistik.  Ilk basladigimiz icin simdi hergun yapiyoz 15gun hergun yapacagiz.Daha sonra birgun arayla yapmaya devam edecegiz. Hemsire defter verdi her yapista diskisinin hangi sekilde oldugunu not etmem icin.Ben cok memnun kaldim baslangcoldugu icin biraz zorlaniyorum ama ins zamanla daha ratiklesirim.Muhtemelen eylulde lavman icin ozel sandalye verecekler ,iki model gostermislerdi benim tercihim altinda legen olan ve arkaya yatabilen .Hem ilerde tuvalettede kullanabiliriz.Suan tuvalete direk otutturup yaptiriyorum bu benide kizimida biraz zorluyor....
Daha ilerde neler gorecegiz bilmiyorum.Ben oglen yaptiriyrum cunku eylulde okula devam edecegi icin ;cunku oglen eve geliyor sondasini yaptiriyodum simdide lavmanini yaptircam yemegini yer sonrada okula gider diye dusunuyrum umarim dogru yapiyorumdur cunku hep ayni saatlerde yaptirmak gerektigini biliyorum.Kizim zaten yaklasik iki yildir bez kullaanmiyor bez kulanmiyor umuyorumki boylece cok daha temiz olcaktir ...

• seciniz
    • Verimlilik:
      100%

none
LAVMAN YAPMAYA BASLADIK
« Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2017, 13:12 »
Başladığınıza sevindim ablam Melda icin cok daha iyi olacak inan .
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      100%

none
LAVMAN YAPMAYA BASLADIK
« Yanıtla #2 : 14 Ağustos 2017, 09:24 »
Bağırsak temizliği ve sağlığı için lavman gerekli Emine hanım.Bağırsakta dışkı birikirse enfeksiyona sebep oluyor hatta bağırsak mesaneye baskı yaparak mesanenin sıkışmasına böbreğe reflü yapmasına kadar gidiyor,idrar yolu enfeksiyonuna bile sebep olabiliyor doktorumuz bize öyle söylemişti.الله kolaylık versin. nazarx
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Verimlilik:
      17.78%

none
LAVMAN YAPMAYA BASLADIK
« Yanıtla #3 : 14 Kasım 2017, 16:55 »
Iyi geceler,gecen zaman icinde bizde lavmanla tanistik.  Ilk basladigimiz icin simdi hergun yapiyoz 15gun hergun yapacagiz.Daha sonra birgun arayla yapmaya devam edecegiz. Hemsire defter verdi her yapista diskisinin hangi sekilde oldugunu not etmem icin.Ben cok memnun kaldim baslangcoldugu icin biraz zorlaniyorum ama ins zamanla daha ratiklesirim.Muhtemelen eylulde lavman icin ozel sandalye verecekler ,iki model gostermislerdi benim tercihim altinda legen olan ve arkaya yatabilen .Hem ilerde tuvalettede kullanabiliriz.Suan tuvalete direk otutturup yaptiriyorum bu benide kizimida biraz zorluyor....
Daha ilerde neler gorecegiz bilmiyorum.Ben oglen yaptiriyrum cunku eylulde okula devam edecegi icin ;cunku oglen eve geliyor sondasini yaptiriyodum simdide lavmanini yaptircam yemegini yer sonrada okula gider diye dusunuyrum umarim dogru yapiyorumdur cunku hep ayni saatlerde yaptirmak gerektigini biliyorum.Kizim zaten yaklasik iki yildir bez kullaanmiyor bez kulanmiyor umuyorumki boylece cok daha temiz olcaktir ...
 bunu nasil anlayacacagim.hangi doktora gitmem gerekli bu konuda

• Keyifli
    • Verimlilik:
      2.22%

none
LAVMAN YAPMAYA BASLADIK
« Yanıtla #4 : 15 Kasım 2017, 18:12 »
Merhabalar uzunca bir zamandır siteyi takip edemedim bu süreçte 19 temmuz 2016 yılında mitrofanoff ameliyatı oldum aylar süren zorlu zamanların ardından 31 Mart 2017 tarihinde aşırı idrar kaçağından dolayı mitrofanoff revizyon ameliyatı oldum. Ameliyatta kalın bağırsaktan parça alındığı için var olan kabizligim daha da arttı 1 yıl şurup kullandım ve artık şurup içmek istemediğim için lavman seti aldım. Henüz 2 haftadır kullanıyorum alışma evresindeyim memnun kaldım geniş çapta temizlik sağlıyor böylece hem kabızlık sorunum çözüldü hem de idrar kaçaklarım azaldı. Sizlerle paylaşmak istedim 😊

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

LAVMAN YAPMAYA BASLADIK Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Lavman none Yanıt: 30 - Gösterim: 21396 - none bolubeyi LAVMAN Lavman için gerekenler;1) Lavman torbası2) Lavman tipinin belirlenmesi 3) Kayganlaştıcı jel veya krem4) 20-22 numaralı bo... Devamı...
none Hangi saatte lavman yapılmalıdır? none Yanıt: 1 - Gösterim: 3111 - none bolubeyi Gün içinde lavmanın veriliş saati barsağın etkin olarak temizlenmesinde önemli rol oynar. En uygun zaman, ana öğün sonrası lavma... Devamı...
none Çocuk için lavman nasıl sevimli olabilir? none Yanıt: 1 - Gösterim: 2408 - none bolubeyi Lavmanın başarısı, işlemin çocuk için daha sevimli bir hale getirilmesine bağlıdır. Çocuk tuvalette oturması için cesaretlendiri... Devamı...
none Lavman verilirken çocuk nasıl sakin tutulabilir? none Yanıt: 1 - Gösterim: 3759 - none bolubeyi Lavman verilirken çocuğun rahat ve sakin tutulabilmesi ailelerin yaratıcılığına bağlıdır ve bunu başarmanın değişik yolları vard... Devamı...
none Lavman için en iyi duruş hangisidir? none Yanıt: 1 - Gösterim: 6097 - none bolubeyi Lavmanın etkin olabilmesi için çocuğun duruşu çok önemlidir. Çocuk, lavman sıvısının kalın barsağın mümkün olduğunca yukarı kısı... Devamı...
none Lavman verildikten sonra none Yanıt: 6 - Gösterim: 13025 - none bolubeyi Verilen lavman sıvısı mümkün olduğunca içeride kalmalıdır, bu da çocuğa ve verilen sıvının miktarına bağlıdır. Lavman verildikte... Devamı...
none Lavman uygulamasında başarısızlık none Yanıt: 1 - Gösterim: 1588 - none bolubeyi Eğer yeniden DKB gelişirse, çocuğun alışkanlıklarında bazı şeylerin değiştiği ve dikkatli bir değerlendirme yapılması gerektiği ... Devamı...
none Lavman uygulaması ne kadar devam edecek? none Yanıt: 5 - Gösterim: 3671 - none bolubeyi BEP: Barsak eğitim programı BEP’ nın başarıya ulaştığı çocukların aileleri sıklıkla bu programın ömür boyu devam edip etmeyeceği... Devamı...
none Tak yapmaya başladık none Yanıt: 16 - Gösterim: 3471 - none Ö. Faruk Merhaba arkadaşlar  1ay aradan sonra nihayet ürodinamimizi çektirebildik. Sonuçlara göre doktorumuz günde 4 sefer tak yapılacağı... Devamı...
none Lavman yapmak istemiyor none Yanıt: 9 - Gösterim: 1441 - none tahanergiz Merhaba arkadaşlar ben yazmasam da sizleri takip ediyorum. Bildiginiz gibi benim oğlum da spina bifida 14 yasında. Lavman yaptır... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com