trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

* Hira Nur KURT Kızımızın Resimli Konuları

none Gönderen Konu: Yeme sorunu  (Okunma sayısı 523 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Neseli
    • Verimlilik:
      33.33%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Yeme sorunu
« : 18 Eylül 2017, 00:13 »
resimTüm SB HAYIRLI akşamlar.Merak ettiğim meningomiyolesellihastalarda katı yemek ve ek besin yeme sorunu var mı. Hira Nur 27 aylık ve hâlâ bu besinleri yemiyor. Yutma bozukluğu bölümünde bu perşembe randevumuz var hazırladığımız yiyecekleri doktor gözetiminde yedirmeye çalışacağız hayırlısı bakalım.Bu durumda olan başka üyelerimiz varmı bilgilendirirmelerini rica ediyorum. Selamlar

muabbet muabbet

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      75.56%

none
Yeme sorunu
« Yanıtla #1 : 18 Eylül 2017, 09:30 »
Ben yemek yeme problemini aşırı kilo alma nedeniyle çok önemsemiyorum. Fazla kilo alması ilerde özellikle ortopedik artmasına neden olmakta. Yine de bir diyetistenden destek alabilirsiniz. Spina bifidalı çocukların ve erişkinlerin genelinde aşırı kilo sorunu mevcut. Buna da dikkat etmek gerek. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Neseli
    • Verimlilik:
      33.33%

none
Yeme sorunu
« Yanıtla #2 : 18 Eylül 2017, 15:58 »
Hira Nur un sadece tıbbi mamalarla beslenmesi diğer besinleri yememesi.Onun hakkında bilgilenmek için diğer SB aynı sorun varmi
muabbet muabbet

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      75.56%

none
Yeme sorunu
« Yanıtla #3 : 18 Eylül 2017, 16:19 »
Biz de yok.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Ruhsuz
    • Verimlilik:
      0%

none
Yeme sorunu
« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2017, 12:04 »
Yutma zorluklarıyla alakalı duruma bir şey demek bize düşmez.

Ancak yemek yeme alışkanlığı ebeveynlere bağlıdır genelde. Çocuğun yediği yemeklerle sınırlı kalınca çocuk umudu olduğundan başka yemeklere yönelmez. Bu konuda katı davranıp biraz aç bırakmak ve önüne konulan yemeği yemesi beklenmelidir. Muhtemelen ilk başlarda çok aç da olsa yemeyecektir. Israr etmemek lazım. Aksi takdirde kusma eğilimi gösterir. Yemek önünden çekilir ve hiçbir yiyecek ve su dışında içecek verilmez. Acıktığını söyleyince aynı yemek ısıtılıp önüne sunulur. Bu şekilde devam edilirse o yemeği açlıktan yiyecektir. Doyacak kadar yemesi beklenmemelidir yine de. 3-5 kaşık/çatal yemesi kafidir. Akabinde karnı sevdiği yemeklerle doyurulabilir. Bu süreç 3-5 kaşıkla başlar düzenli olarak 6-7-8-9-10... kaşık gibi arttırılarak devam edilir.

Ayrıca en öenmli şey çocuk bir yemek yerken ikinci bir yemeğin verilmemesidir. Örneğin fasulye yiyen bir çocuğa nasılsa yiyor deyip eline pilav da tutuşturursanız muhtemelen ikisinden de nefret edecektir.

Tekrar söylüyorum: Yutma bozukluğu gibi işin tıbbi boyutundaki durumlarda işler biraz değişir. Ama böyle durumlarda da çorba çeşitlerine yönelmek sağlıklı olacaktır.
кαяαηℓιктαкi göякєmℓi ιşιğιηιz:
™ нттρ://ωωω.нα¢квαηк.gєη.тя ©

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      88.89%

none
Yeme sorunu
« Yanıtla #5 : 21 Eylül 2017, 09:45 »
Benim oğlum ilk 1 yıl hazır mama tüketti rapor ile alıyorduk gastroenteroloji bölümünün takibindeydik.
Siz de aynı bölümde takipte olabilirsiniz.Bu çocuklar hareketsiz bir yaşantıdan dolayı çabuk kilo alıyorlar bu nedenle dikkatli beslenmeliler.Fazla kilo hem çocuğa hem de ailesine yük oluyor maalesef.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Neseli
    • Verimlilik:
      33.33%

none
Yeme sorunu
« Yanıtla #6 : 21 Eylül 2017, 11:12 »
Gastroentroloji takipliyiz bugün renkli dopler cektirdik sonucu ekimin 3 'de göstereceğiz.Hira ni kilosu şu an 8,5 aşırı kilomuz yok.Saat 2 'de yutma bozukluğunda randevumuz var hayırlısı olur İNŞALLAH.
muabbet muabbet

• Verimlilik:
      4.44%

none
Yeme sorunu
« Yanıtla #7 : 22 Eylül 2017, 23:56 »
Beyincik sarkmasıda yutma bozukluğu yapıyo araştırılsın

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      88.89%

none
Yeme sorunu
« Yanıtla #8 : 25 Eylül 2017, 12:11 »
Fazla kilo almamasına ileriki zamanlar da da dikkat etmek gerekir.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Neseli
    • Verimlilik:
      33.33%

none
Yeme sorunu
« Yanıtla #9 : 25 Eylül 2017, 23:38 »
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.HiraNur' un fazla kilo almamasının her zaman bilincindeyiz,gerek fizik tedavi için gerekse rahat hareket etmesi için fazla kilo taraftarı değiliz.Muzdaripligimiz diğer besinleri yitirmemesi.Şu an bile idrar kültüründe enfeksiyon var belki o bile tetikliyor olabilir.Mamalari bileistahla yemiyor HAYIRLI akşamlar.
muabbet muabbet

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Yeme sorunu Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Tırnak Yeme Alışkanlığı none Yanıt: 10 - Gösterim: 4077 - none MuratbanK Tırnak Yeme Alışkanlığı Tırnak yeme, çocuğun yaşamında hangi dönemde ortaya çıkmış olursa olsun kesinlikle bir uyum ve davranış ... Devamı...
none Çocuğumuzun tırnak yeme nedenleri none Yanıt: 1 - Gösterim: 891 - none Derin Çocuğunuzun tırnaklarını yemesinin birçok sebebi olabilir. Sürekli azarlanmak, eleştirilmek, kıskanç- lık, yetersiz ilgi ve sevg... Devamı...
none Servis sorunu none Yanıt: 5 - Gösterim: 1414 - none berfin ece Berfin okula başladı. Çok seviniyorduk ama artık tecrübesizlik mi, cahillik mi bilmiyorum. Gittiğimiz okul bize uzakta. 2 dolmuş... Devamı...
none Spina bifidalılarda böbrek sorunu none Yanıt: 2 - Gösterim: 1535 - none muratünlü S.a ben 24 yaşında spina bifida hastasıyım böbreğim az çalışıyor galiba. Tuvalet kontrolü olmadığı için bezleniyorum ve son 1 ha... Devamı...
none Muhammed'in göz sorunu none Yanıt: 22 - Gösterim: 4654 - none muhammed Hidrosefalinin göz üstünde bu kadar hasar bırakacağını düşünmemiştim bundan 6 ay önce gözünde hafif bi değişiklik fark edince de... Devamı...
none Spina Bifida yürüme sorunu none Yanıt: 14 - Gösterim: 3233 - none kaderim Benim kızım 3 yaşında adı Kader. Doğduğunda Adana'da ameliyet oldu. 2.5 yaşında Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesinde ameli... Devamı...
none (ACİLL) Sırt üstü yatma sorunu ve kalça ve omurilik ameliyatı none Yanıt: 9 - Gösterim: 2073 - none M.FATİH Merhaba Arkadaşlar; benim oğlum 4 yaşında, Spina Bifida (Myelomeningosel) ve hidrosefalimiz var spina bifida için doğduğu gün am... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com