trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Anket

Mesane pedi ve hasta bezi kullanıyor musunuz, kirlendiği anda haberdar olmak ister misiniz?

Mesane pedi kullanıyoruz, kirlendiği anda haberdar olmak isterim.
Mesane pedi kullanıyoruz, kirlendiği anda haberdar olma gereği duymuyoruz.
Hasta bezi kullanıyoruz, kirlendiği anda haberdar olmak isterim.
Hasta bezi kullanıyoruz, kirlendiği anda haberdar olma gereği duymuyoruz.
Her ikisini de kullanmıyoruz.

none Gönderen Konu: Anket: Mesane pedi ve hasta bezi kullanımı  (Okunma sayısı 220 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      66.67%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Anket: Mesane pedi ve hasta bezi kullanımı
« : 25 Eylül 2017, 18:23 »
resimYaşam kalitesini artırma amacıyla bir çalışma içerisindeyim.  Bu çalışmada kullanılmak üzere yardımcı olmanızı rica ediyorum. Öncelikle anketi oylamanızı ve sonrasında mesane pedi ve hasta bezi kullanımı konusunda karşılaştığınız problemleri yazmanız yaşam kalitesinin yükseltilebilmesi bakımından önemli.
Üyelerimizin ne kadarı mesane pedi ya da hasta bezi  kullanıyor bunu bir tespit edelim. Sonra da kullanırken karşılaştığımız problemler nelerdir bunları tespit edelim. Hastamız bezin kirlendiğini hissediyor mu? Yoksa bakıcısı zaman zaman durumu kontrol edip gerekiyorsa müdahalede mi bulunuyor? Hastanın çiş ya da kaka yapması durumunda hemen haberiniz oluyor mu? Haberiniz olmuyorsa kısa mesaj (sms), tweet ya da eposta gibi bir araçla hasta çiş ya da kaka yaptığında hastanın kendisi ve bakıcısı zamanında haberdar olsa özellikle kız çocuklarının idrar yolu enfeksiyonlarının önüne geçmede faydası olur mu? Hasta kirlendiğinde alternatif olarak başka hangi yollarla durumdan haberdar olmak istersiniz? Kimi annelerin çocukları okula gittiğinde onu okul bitene kadar teneffüs aralarında bez kontrolü ve gerekiyorsa temizliğini yapma amacıyla okulda beklediğini biliyorum. Bu konularda konu altına görüşlerini içeren birer cevap yazar mısınız?

Not: Gerekiyorsa kendi durumunuza uygun 2 seçeneği işaretleyebilir, yanlış işaretleme durumunda oyunuzu kaldırıp tekrar oylayabilirsiniz.

Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      86.67%

Hastanın altını kirlendiğinde geciktirmeden değiştirmek çok önemli.Enfeksiyon,ve cildinin tahriş olmaması açısından.
Küçük abdestte bezinin şişmesinden,büyük abdestte kokunun artmasından anlıyoruz altının kirlendiğini.Hasta alt bezi devlet tarafından karşılandığından ileri teknoloji bir ürünün karşılanması şimdilik uzak bir ihtimal.Herkes farklı şekilde haberdar olmayı tercih edebilir.Ben olsam kirlilik,altını ıslatma belirli bir seviyenin üstüne çıktığında anne yada bakıcısı,hasta genç veya ilerli yaştaysa kendisinin uyarılması için alarm ikazı veren bir ürün kullanmak isterdim. bilmxxxem
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      66.67%

İlginiz için teşekkür ederim Mehmet Bey. Birşeyler yapacağız inşallah.

• Neseli
    • Verimlilik:
      48.89%

İNŞALLAH yaptığınız işi HAYIRLI bir şekilde sonuçlandırırsınız.Normalda belirli aralıklarla kontrol ederek takip ediyoruz.Bu projede ıslaklık veya büyük abdest hangi oranda olunca haber verecek.Belli bir seviyeye gelince bir sensor yardımcı olabilir.
muabbet muabbet

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      66.67%

Hangi oranda kirlenme var kirleten madde idrar ya da gaita bunları haber vermesi düşünülmekte.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      86.67%

Kirlendiği zaman rengi kırmızıya dönerek de ikaz verebilir. bilmxxxem
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• seciniz
    • Verimlilik:
      2.22%

Benim kizim 6yasinda anaokuluna gidiyor gunde 4kez sondasini yapiyorum ogleden sonraki saatte biraz gec okula birakiyorum ,ikigunde bir lavman yaptiriyorum ,diger cocuklargibi sadece iccamasiri giydiriyorum.Dilerim hep boyle devam eder,dr 6yasinda bir cocuk oldugu icin altinin bezlenmesine karsi cikiyor,amaclari temiz bir cocuk olmasi ve hayatina kaliteli devam etmesi....gelistirilmek istenen sistem.; olayi olduktan sonra haber verecek degisen ne olcak pek anlamadim,altini herturlu kirlettikten sonra ihtiyac duyulan temizligin yapilmasi ve sonucta birilerine yine ihtiyac duyulacak..cokta bisey degisirm acikcasi bilemedim...Hocam yanlis anlasilmak istemem???Yapilmak istenen guzel cok insani bir hizmet ve yardimci olabilmek bunun farkindayim ama hayatlari nekadar nasil kolaylastirir bu konuda biraz tereddutte kaldim sadece....Emek verilen herseye saygi duyarim tekrar ediyorum asla ve asla yanlis anlasilmak istemem sadece bir fikir beyani 

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      66.67%

@eminee  Zaten olması gereken sizin dediğiniz gibi. Barsak eğitimi ve /veya cerrahi operasyonla kaka problemi çözülebiliyor. Bunun yanında spina bifidalı ya da farklı nedenlerle gaita ve idrarda kısmi de olsa hiç kontrol edemeyen hastalar da var. Burada amaç hastanın altı kirlendiğinde bezi olsun ya da olmasın bakıcısını zamanında haberdar edip zamanında müdahale edilmesine imkan tanımak. Yoksa ben de hastaların bez kullanıma karşıyım. Bezin gereksiz ya da yanlış kullanımı hastayı ömür boyu bez kullanmaya alıştırabilir.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.