trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Zeynep  (Okunma sayısı 6809 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Zeynep
« : 24 Ağustos 2010, 03:15 »
merhabalar ben bu sitede yeniyim genel itibariyle baktigimda hakketen uyelikte gecikmisim tam bir aile olunmus burda benimde bir bucuk yasinda spina bifidali bir kizim var ilk cocugum.suanda yurtdisinda yasiyorum dah once ve suanda cevremde spina bifidali hic kimse olmadigi icin bu duruma cok yabaciydim yavas yavas tecrube ve bilgi sahibi olmaya calisiyorum arkadaslar benim kizimda idrar yolu problemi cok oluyo gunde 4  5  defa kateter yapiyorum ancak yeme icmeside cok sorun oluyo hic bisey yemiyo sadece yogurt ve princ unu mamasi ama hersey pure halinde olacak ayrica arnold chiari 2.tip bi rahatsizligi daha cikti sitede bu  durumla karsilasan kise varmi varsa lutfen yazin deneyimlerinize vede tecrubelerinize hakkeeten cok ihtiyacim var iste bazi doktorlar hemen ameliyat olmasi gerektigini soylerken bazilarida aciliyet arz etmedigini bekleyebilecegini soylediler bilgi sahibi olanlardan haber bekliyorum

• seyma
  • Yer:

none
Ynt: zeynep
« Yanıtla #1 : 24 Ağustos 2010, 03:19 »
merhaba hoşgeldiniz  allah acil şifalar versin yar ve yardımcınız olsun inşş

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      22.22%

none
Ynt: zeynep
« Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2010, 03:29 »
Hoşgeldiniz. Genele yaymazsak sitemizde belirli üyeler arasında gerçekten çok samimi ilişkiler var. Sizin deyiminizle bir aile havası. Bunun için elimizden geldiği ölçüde site yönetimi olarak mevcut alt yapıyı her geçen gün iyileştirme gayreti içerisindeyiz.

İdrar yolları problemleri maalesef çok oluyor. Tekrarlayan idrar yolları enfeksiyonlarından çoğumuz şikayetçiyiz. Kimi zaman iyeden sebep hastane yatışları gündeme geliyor. Kullandığınız katateri değiştirmeyi bi deneyin. Bazı üyelerimiz değiştirdiler bakalım sonuçları ne olacak? Hep beraber göreceğiz.

Yemek yememesi chariden dolayı olabilir. Durumunun Türkiye'ye geldiğiniz zaman Prof. Dr. Nejat AKALIN tarafından değerlendirilmesinde fayda olacağı kanaatindeyim. Buraya tıklayarak doktorun iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Perşembe günü spina bifida kongresi var. Durumunuz müsait ise kongreye katılın. Aynı dertten muzdarip insanlar bir araya gelecek. Konusunda uzman doktorlarla sohbet etme, sunumlarını izleme imkanı var. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

Konunuzu biraz sonra kız çocuklarımız bölümüne taşıyacağım. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
Ynt: Zeynep
« Yanıtla #3 : 24 Ağustos 2010, 21:28 »
aramıza hoşgeldiniz ben alinin babasıyım aynı durum yani yemek problemi bizde de vardı çok uzun bir süre bunun sıkıntısını çektik aynen dediğiniz gibi sadece belli bir iki dıda ve onlarda püre edilecek tabi başka türlü yemiyordu çeşitli doktorlara gittik ama bir sonuç elde edemedik zamanla değişik tektikler uyguladık evde 5 kişi ali yemek yiyecek diye çeşitli şaklabanlıklar yaptı veya tehdit kullandık şimdi çok iyi şükür hani ahım şahım yemesi yok ama çok şkr aç kalmıyor yiyiyor...
ismi gönlümde aminlenen bir dua'sın ...

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #4 : 24 Ağustos 2010, 22:35 »
hoşgeldiniz.benim de oğlum spina bifidalı.yeme problemini ben de yaşıyorum.pütürlü olan hiç bir yiyeceği yemiyor.ne yedireceğimi bilemiyorum.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 24 Ağustos 2010, 22:57 »
hoşgeldiniz  ilk başta bizde yeme sorunumuz var dı puturlu şeyleri yerken kusuyordu yada öçuyordu 1buçuk yaşından sonra geçti geçmiş olsun
(oğlumu çok seviyorum)

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #6 : 25 Ağustos 2010, 03:13 »
merhabalar az once yine hastaneye gittik yine idrar yolu enfeksiyonu dedi doktor kateter degisimini soyledik ama gerek yok diyolar keteter 6.2 ve ben steril suyu icine koymuyorum yani sivinin icinde temizligine cok dikkat ediyorum ozellikle katet yaptigim zamalar desinfeksiyon eldiven takma yontemi zaten ders gibi bisey vermislerdi ilk basta yanliz benim problemim hep doktorlardan kaynaklaniyo bulundugum sehirdekiler ayri diyo noroloji uzman ayri diyo osloya gittik orda farkli seyler arada kaldik gibi bisey hayirlisiyla turkiyeye geldigim gibi insallah adini yazdiginiz doktorlara gidicem ama suandada kizimin durumu surekli takip altinda ve burdaki doktorlar simdilik stabil diyolar ama gunden gune riyo kilo almadigi gibi bui veriyo bi eski kilosuna geliyo enerji icecekleri yazdilar simdi onlari kullaniyorum  ayrica bisey daha merak ediyorum refleksoloji konusunda ne dusunuyorsunuz aranizad deneyen varmi  ama umudumu hic bi zaman yitirmedim kzim kizlarimiz cocuklarimiz cok iyi olacaklar onlar herseyin ustesinden gelicekler allahin izniyle buna inaniyorum  cunku onlar cok ozel varliklar cevap yazan derdime ortak olan herkesten allah razi olsun

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      22.22%

none
« Yanıtla #7 : 25 Ağustos 2010, 03:16 »
Refloksoloji konusu forumda tartışılmıştı alternatif tedavi yöntemleri bölümünde bi bakarsınız.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      22.22%

none
« Yanıtla #8 : 25 Ağustos 2010, 03:53 »

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #9 : 26 Ağustos 2010, 02:15 »
sitemize hoşgeldiniz Zeynep ve ailesi bende birşey paylaşmak istiyorum konuda geçen prf Nejat Akalına sitemizden aldım adres ve bilgileri arkadaş kızını götürdü ankaraya ama iyi bir sonuç alamadı kızın şantında problem vardı şantın mideye bağlandığı yerde kist oluşmuş ve tıkanmaya başlamış bunu kızın annesi söylemiş bu durum olabilirmi diye ama Nejat bey küçük şeehirdeki doktorlar hep böle şeyler söyler demiş ama sonuç yine küçük şehirin doktorlarının dediği gibi çıktı ben burda doktoru kötülemiyorum hiç kimse yanlış anlamasın ben yaşadığımız bir deneyimi anlattım

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Zeynep Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none TAŞINDI: Hümeyra Zeynep'in annesiyim none Yanıt: 0 - Gösterim: 201 - none Burak Eren Bu konu Silinen Konular isimli bölüme taşınmıştır. http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?topic=9165.0 Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com