trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

Son İletiler

Sayfa: 12 3 ... 10
1
Muhabbet & Sorunlara çözümler / Günaydın Köşesi
« Son İleti Yazan: Burak Eren Dün, 08:39 »
Günaydın
2
Büyükler / Hayat herşeye rağmen güzel
« Son İleti Yazan: YELİZA 14 Ağustos 2017, 19:44 »
Öncelikle hepinize merhaba demek istiyorum İsmim Yeliz 32 yıldır Spida Bifida hastasıyım ve 32  yıldır bu hastalıkla bir arada yaşıyorum. Gerek yaşamsal gerek psikolojik gerekse fizyolojik bir çok sorununu yaşadım ve yaşamaktayım. Gerçekle yüzleşmek gerekirse çocukları bu hastalıkla doğan anne babalar evet gerçekten zor bir süreç ve hayatla karşı karşıyasınız bu hastalığa sahip olan bir çocuğu büyütmek kolay olmayacak ama en büyük yardımcınız sabrınız ve tevekkülünüz olacaktır.

Benim annem öyle yaptı sabrı ve tevekkülüyle şahaser bir evlat yarattı hayata bağlı, kendi ayakları üzerinde durabilen. Bir spida bifidalının psikolojisi çok önemlidir çünkü kendini diğer insanlardan hep farklı hissedecektir. Sizlere düşen en büyük görev onun diğer insanlardan farklı olmadığı farkındalığını öğretebilmek. Çünkü yaşadığı bir çok eksiklik onun içerisinde derin yaralar açacaktır. Diğer çocuklar gibi koşup oynamak isteyecek büyüdüğünde onlar gibi yaşamak isteyecek evlenmek isteyecek sağlıklı bir hayat isteyecek  vs. vs. Bu yüzden onu hayata sıkı sıkıya bağlamalısınız. Şunu bilin ki imkansız diye bir şey yoktur insan istediği zaman çok büyük mucizeler yaratabiliyor mesela ben şuan çok büyük bir firmada iyi bir konumda çalışıyorum iki üniversite bitirdim 2 yıllık bankacılık ve sigortacılık 4 yıllık iktisat şu anda da işletme yönetimi üzerine master ve aynı üniversitede araştırma görevliliği yapmaktayım. Kendi parasını kazanan kariyer basamaklarını bir bir tırmanan hemde diğer insanlardan hiçbir farkı olmadan o yüzden dediğim gibi sabır, tevekkül ve özgüven duygusu aşılama bunlar temele atıldıktan sonra arkası çorap söküğü gibi geliyor. Niyetim kimseye akıl vermek değil ancak yaşayan olarak sadece tavsiyede bulunup bir örnek oluşturmak.Şimdiden herkese tekrar merhaba diyor hayatı olduğu gibi kabullenme gücü vermesini الله'tan diliyorum. Annem ve babamada bunca yıldır bana gösterdikleri sabır ve yardımlarından dolayı teşekkür ediyor o mübarek ellerinden bir kez daha öpüyorum...
3
Yeni üyeler / Gergin omurilik sendromu
« Son İleti Yazan: Gülsima-asli 14 Ağustos 2017, 10:28 »
Merhabalar 42 günlük kızımın anal ve sakral bölgesinde ulserlesmis hemanjiomlar tesbit edildi şüphe üzerine emar çekildi  kapalı spina bifida ve gergin omurilik teşhisi kondu enfeksiyon geçmeden ameliyat edemeyiz diyorlar bu konuda bilgi sahibi olan ve tecrübeli olanlar lütfen yardımcı olun çok endişeliyiz risk varmı. sonradan bizi neler bekliyor bilmiyoruz. Kızımın bacak hareketleri çok güçlü çok hareketli bedensel bir sıkıntı yok. Çok şükür.
4
Boşaltım sistemi problemleri / LAVMAN YAPMAYA BASLADIK
« Son İleti Yazan: Burak Eren 14 Ağustos 2017, 08:24 »
Bağırsak temizliği ve sağlığı için lavman gerekli Emine hanım.Bağırsakta dışkı birikirse enfeksiyona sebep oluyor hatta bağırsak mesaneye baskı yaparak mesanenin sıkışmasına böbreğe reflü yapmasına kadar gidiyor,idrar yolu enfeksiyonuna bile sebep olabiliyor doktorumuz bize öyle söylemişti.الله kolaylık versin. nazarx
5
« Son İleti Yazan: Burak Eren 14 Ağustos 2017, 08:19 »
Günaydın SBT
6
« Son İleti Yazan: bolubeyi 11 Ağustos 2017, 11:53 »
tünaydın
7
Muhabbet & Sorunlara çözümler / Hayırlı Cumalar
« Son İleti Yazan: bolubeyi 11 Ağustos 2017, 11:53 »
hayırlı cumalar.