trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Prof. Dr. Yusuf Erşahin hayatını kaybetti  (Okunma sayısı 10517 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Keyifli
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Prof. Dr. Yusuf Erşahin hayatını kaybetti
« : 19 Haziran 2014, 07:47 »
resimTürkiye'nin yetiştirdiği başarılı beyin cerrahlarından, bilimsel çalışmaları dünyanın en prestijli tıp dergilerinde yayımlanan Prof. Dr. Yusuf Erşahin, (56) geçirdiği akciğer enfeksiyonu nedeniyle hayatını kaybetti. Ailesini, tüm sevenlerini ve tıp camiasını yasa boğan Erşahin yarın son yolculuğuna uğurlanacak.
Son bir ay boyunca yurt içi ve yurt dışında çeşitli kongre ve toplantılar nedeniyle yoğun ve yorgun bir dönem geçiren Prof.Dr. Erşahin, geçen cumartesi günü yüksek ateş, halsizlik şikayetleriyle eşi Burçak Erşahin tarafından İzmir Kent Hastanesi Acil Servisi'ne getirildi.

Yoğun bakım servisine alınan Prof.Dr. Erşahin'in nadir görülen ağır bir akciğer enfeksiyonu geçirdiği saptandı ve tedavisine başlandı. Öğretim üyesi olduğu Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde çok sayıda meslektaşının da bir şeyler yapabilmek için çırpındığı Prof.Dr. Erşahin tüm çabalara karşın kurtarılamadı.

Bu sabah hayata veda eden Erşahin'in ölümü başta eşi Burçak Erşahin ile 16 yaşındaki lise öğrencisi kızı Ece'yi, ailesini, dostlarını, meslektaşlarını şoke etti. Çocuk beyin cerrahı olarak bugüne kadar pek çok ilke imza atıp yüzlerce bebek ve çocuğu hayata döndüren Erşahin'in genç yaşta kaybı büyük üzüntü yarattı.

Yarın saat 12.30'da Prof. Dr. Erşahin için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Muhittin Erel Amfisi'nde tören düzenlenecek, mesai arkadaşları, öğrencileri tarafından son yolculuğuna uğurlanacak. Erşahin, Bostanlı Beşikçioğlu Camisinde ikindi namazını müteakiben kılınacak cenaze namazından sonra merhum babası Mehmet Erşahin'in yattığı Soğukkuyu Kabristanı'nda toprağa verilecek.

MURAT DOĞAN
Alıntı
Yusuf Erşahin hayatını kaybetti - Yusuf Erşahin kimdir
Ünlü beyin cerrahı Yusuf Erşahin'in hayatını kaybettiği bildirildi! Yusuf Erşahin kimdir, Yusuf Erşahin hayatı, Yusuf Erşahin hayatını kaybetti

Ünlü beyin cerrahı Yusuf Erşahin'in hayatını kaybettiği bildirildi! Yusuf Erşahin kimdir, Yusuf Erşahin hayatı, Yusuf Erşahin hayatını kaybetti, Yusuf Erşahin neden öldü

Erşahin akciğer enfeksiyonu nedeniyle 54 yaşında yaşama veda etti.
Yusuf Erşahin kimdir

1981 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Ekim 1981’de sınavı kazanarak Beyin Cerrahisi ihtisasına başlamaya hak kazandı. YÖK’ün kurulması ve tayinlerin durdurulması nedeniyle 3 ay gönüllü çalıştıktan sonra tayini oldu. 1986 yılında Hollanda’nın Rotterdam Kentindeki Erasmus Üniversitesi Beyin cerrahisi kliniğinde 1.5 ay süreyle çalıştı ve hem erişkinlerde hem de çocuklarda ameliyatlara girdi.

1987–1988 yıllarında Chicago Northwestern Üniversitesine bağlı Children’s Memorial Hastanesinde çocuk beyin cerrahisi eğitimi aldı ve aynı zamanda özellikle omurilik oluşum kusurları üzerine deneysel araştırmalar yaptı. Oradayken Prof. Dr. David G. McLone, Prof. Dr. Tadanori Tomita ve Prof. Dr. Bruce Storrs ile çalıştı. Amerika kıtasında bile sayılı merkezlerde yapılmakta olan spastisite tedavisinde uygulanan selektif dorsal rizotomiyi Dr. Storss’dan öğrendi ve ülkeye döndüğünde Türkiye’de ilk kez bu ameliyatı yapan hekim oldu.

İhtisasını tamamladıktan sonra zorunlu hizmet dolayısıyla 1.5 yıl süreyle Van Devlet Hastanesinde yaklaşık 5–6 ilin tek beyin cerrahı olarak çalıştı. Askerlik hizmetini Ankara GATA Beyin ve Sinir Cerrahisinde tamamladı.

Ege üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalına akademisyen olarak döndükten sonra özellikle çocuk beyin ve sinir cerrahisi dalında hizmet verdi ve halen çalışmaya devam etmektedir.

Bebeklerde beyin ile beyin zarı arasındaki kanamalarda kendisinin geliştirdiği hastayı ameliyathaneye almadan uygulanabilen drenaj yöntemi vardır. Yine aynı konuda kendisinin tasarladığı ve Medtronic firması tarafından üretilen “subduro-peritoneal şant” bulunmaktadır. 1998 yılında ayrık omurilik kusurları ile ilgili yaptığı araştırma ve tanımladığı tip Beyin Cerrahisinin dünyada bir numaralı dergisinde yayınlanmış ve kapak olmuştur.

Türkiye’de nöroendoskopik cerrahinin öncülerindendir. Türkiye’de endoskopik akueduktoplasti be tümör biyopsisini gerçekleştirmiştir.

Doğum öncesi kafatası kemiklerinin erken kapanmasına bağlı gelişen kafa şekil bozukluklarında (kraniosinostoz) endoskop yardımlı ameliyatı ülkemizde ilk uygulayan hekimdir. Bu çalışmasıyla Antalya’da yapılan 21. Nöroşirurji Kongresi’nde birinci seçildi...

Omurga eğrilikleri konusunda uygulanan Paris’te Dr. Keyvan Mazda’nın geliştirdiği yeni bir enstrüman olan Universal clamp’i ilk kez Türkiye’de uygulamıştır. Yine bebelerdeki omurga eğriliklerinde kaburga ve omurga arka kısmına leğen kemiğine takılarak 6 ayda bir uzatmaya izin veren hastayı büyük tehlikeli ameliyatlardan kurtaran ve hastanın boy uzamasına izin veren bazı ortopedistlerce kullanılan “VEPTR’ı” hastalarda uygulayan ülkemizdeki ilk ve tek beyin cerrahıdır.

Tıp öğrencileri ve beyin cerrahisi asistanlarının eğitiminde önemli katkıları bulunmaktadır.

Özel pratiğinde çocuk ve erişkinlerde beyin, omurilik omurga ve sinirlerle ilgili hastalıkların cerrahi tedavisi konusunda hastalarına hizmet vermektedir.

Prof. Dr. Yusuf Erşahin'in web siteleri:
http://www.hidrosefali.biz/
http://www.yusufersahin.com/

• Keyifli
    • Verimlilik:
      0%

Büyük kayıp Başımız Sağ olsun spina bifida ile ilgili çok çalışması vardı...

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

Çok üzüldüm:(( başımız sağolsun, الله yakınlarına sabır versin....

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• seciniz
    • Verimlilik:
      91.11%

Rabbim rahmet eylesin mekanı cennet olsun :(
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      75.56%

Şimdiye kadar spina bifida derneğinin 3 kongresine katıldım. Her kongrede onu konuşmacı olarak görmüştüm. Spina bifidalı ailelere spina bifida, hidrosefali ve omurga eğrilikleri hakkında bilgiler verirdi, kongrelerde hastaları ücretsiz muayne eder, tavsiyelerde bulunurdu. Şu an domainden düşmüş olan hidrosefali.com sitesinin de sahibi idi. Sitesinde hidrosefali hastalığından muzdarip hasta ve hasta yakınlarının sorularına cevap verirdi.

Hidrosefalinin şantsız tedavisi konusunda ülkemizin sayılı cerrahlarından biri idi. İlgili konuya ulaşmak için tıklayınız.

Kendisine 6 yıl önce spina bifidalı hastalarda sonradan hidrosefali gelişebilir mi diye sormuştum. cevap da vermişti. Cevabını görmek için tıklayınız.

Kendisini spina bifida ve gergin omurilik durumlarında Prof. Dr. Mehmet Özek gibi kimi meslektaşlarının aksine çok daha erken dönemde cerrahi müdahaleyi öneren bir doktor olarak tanıyorum.

Fakat hocamıza maddi durumu iyi olmayan kısıtlı bir bütçe ile hayatını idame ettiren aileler maalesef maddi imkansızlıklar nedeniyle ulaşamıyordu.

Ülkemiz çok değerli bir cerrahı kaybetmiştir. Başımız sağ olsun. الله rahmet eylesin. Kendisiyle yüz yüze bir kaç defa görüşmem nedeniyle onu kaybetmemiz beni oldukça üzmüştür. Ona maddi imkansızlıklara rağmen ulaşabilip, cerrahi tedavilerini kendisine yaptıran spina bifidalı ailelerden hep olumlu geri bildirimler almışımdır.

Ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle ona ulaşamamış ya da ulaşsa bile yine maddi imkansızlıklar nedeniyle farklı hastane ve doktor seçimi yapan ailelerin hocamızın sağlığında kendisinin bilgi ve tecrübe birikiminden faydalanabilmesi mümkün olmamıştır.

Mekanı cennet olsun. Çok erken yaşta kaybedilmiş bir değerimiz.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Sekercik
    • Verimlilik:
      42.22%

الله rahmet eylesin,mücadele verdiğimiz hastalıkta madem ki ışık olmuş Rabbim'de orada yardımcısı olsun,ışığı olsun,razı olsun inşallah.
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

Rabbim rahmet eylesin mekanı cennet olsun

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      88.89%

الله rahmet eylesin,mekanı cennet olsun.Böyle insanlar kolay yetişmiyor.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%

الله rahmet etsin.
Çok şaşırdım. Gerçi maddi durumlardan dolayı biz ulaşamadık ama ulaşanlar iyi sonuçlar almışlar.
bilmxxxem Her şey kader ile takdir edilmiştir. Kısmetine razı ol ki rahat edesin.  bilmxxxem

• Mutlu
    • Verimlilik:
      0%

الله rahmet eylesin.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Prof. Dr. Yusuf Erşahin hayatını kaybetti Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Prof. Nejat AKALIN none Yanıt: 7 - Gösterim: 15107 - none Muhammed Mustafa Arkadaslar ben 3 gundur Nejat beye ulasamiyorum sizin bildiginiz tel numarasi varmi bendeki 0.312 311 58 59 Devamı...
none Prof. Dr. Muharrem YAZICI İletişim Bilgileri none Yanıt: 25 - Gösterim: 22771 - none ömer faruk Arkadaşlar Ömer'i Ankara'ya Ortopedist Dr. Muharrem YAZICI'ya götürmek istiyorum. Fakat iletişim bilgileri yok bilen arkadaşlard... Devamı...
none Prof. Dr. M. Cemalettin AKSOY none Yanıt: 5 - Gösterim: 8883 - none bolubeyi Prof. Dr. M. Cemalettin AKSOY 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1995 yılında Hacettepe Üniversi... Devamı...
none Omurgadaki eğrilik, 2,5 milyon çocuğun hayatını tehdit ediyor none Yanıt: 2 - Gösterim: 930 - none Burak Eren  CİHAN - KAYSERIOmurgadaki eğrilik, çocukların hayatını tehdit ediyor. 18 yaş altı yaklaşık 2,5 milyon çocukta bu rahatsızlığın ... Devamı...
none Prof. Dr. Mehmet ÖZEK none Yanıt: 25 - Gösterim: 9300 - none MURAT DOĞAN prof. dr. memet özek hocamıza eren ege doğanı götürmeyi düşünüyoruz. memet bey ameliyatları acıbademde mi yapıyor ameliyat olan ... Devamı...
none EREN EGE DOĞAN (Prof. Dr. Mehmet ÖZEK - Prof. Dr. Nejat AKALAN) none Yanıt: 1 - Gösterim: 3056 - none MURAT DOĞAN Merhaba arkadaşlar Eren Ege DOĞAN nın tedavisini şimdiye kadar prof.dr. necat akalan hocamız takibini yaptı. Çocuğumuzda  hidros... Devamı...
none Prof. Dr. Bora GÖKSAN hakkında none Yanıt: 4 - Gösterim: 2312 - none bebişimiz Prof. Dr. Bora GÖKSAN hakkında Bilgi sahibi olan var mı? Devamı...
none Prof. Dr. Saffet Mutluer tv programı none Yanıt: 3 - Gösterim: 1498 - none bolubeyi Prof. Dr. Saffet Mutluer Egeden Sağlık Programında spina bifida hakkında bilgiler veriyor. Ege'den Sağlık Programı 55.Bö... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com