trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Ayak bileği egzersiz cihazı  (Okunma sayısı 2822 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      73.33%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Ayak bileği egzersiz cihazı
« : 18 Mayıs 2015, 15:57 »
resimKızıma daha düzgün yürüyebilmesi amacıyla yaklaşık 1 yıldır  biyoenerji denilen tamamlayıcı ve alternatif bir tedavi yöntemi uygulanıyor. Bu zaman zarfında ince olan bacak neredeyse normal olan bacağın kalınlığına ulaştı. 1 aydır da ihtiyaca binaen bir cihaz geliştirdik.
Ayak düşüklüğü ve ayak bileğinde kireçlenme mevcut. Bu cihazı kireçlenmeyi yok etmek ve ayak bileğindeki düşüklüğü düzeltme amacıyla kullanmaya başladık. Olumlu sonuçlarını da görmeye başladık. İnşallah daha güzel sonuçlar görmemiz nasip olur. Cihazda 12 voltla çalışan bir dc motor mevcut. Cihazın üzerindeki potansiyometre ile motorun hızı ayarlanabilmekte. Motor çalıştırıldığında cihazın üzerindeki pedal yukarı aşağı hareket ederek ayağa egzersiz uygulamakta. Maliyeti 1000 TL yi buldu. Aşağıda cihaza ait resimleri, konu ekinde de cihazı yapmak için teknik dosyaları paylaşıyorum.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=867--nXm9wY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=867--nXm9wY</a>
Devre şeması:

Baskı devresi:

Fotoğrafı:

Akçaabat Çok Programlı Lisesi Tübitak Bilim Fuarında Sergilendi:

Düşük ayak:

Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #1 : 18 Mayıs 2015, 18:27 »
Emeğinize sağlık hocam , inşallah faydasını görürsünüz  appl  nazarx

• Sekercik
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #2 : 19 Mayıs 2015, 03:18 »
Emeğinize sağlık olsun hocam  appl Gamzeciğimiz şifa bulsun inşallah daha daha iyi haberlerini duyalım. nazarx İtme çekme hareketini yaptırıyor ayaklara anladığım kadarıyla ki o hareket çok faydalı diyebilirim.Onlara egzersizi biz yaptırmak yerine azcık bi kıpırdanma bile olsa kendilerinin yapması çok daha olumlu sonuçlar veriyormuş.İnşallah faydasını görürsünüz.
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #3 : 19 Mayıs 2015, 12:53 »
Peki hocam,yürüyemeyenler de faydalı olur mu?Kas gevşetme ameliytı olmamıza gerek olmaz inşallah.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      73.33%

none
« Yanıtla #4 : 19 Mayıs 2015, 13:04 »
Bilemiyorum. Biz faydasını gördük.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 19 Mayıs 2015, 20:49 »
Emeğinize sağlık. Gamze nin daha iyi olması duasıyla.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      93.33%

none
« Yanıtla #6 : 20 Mayıs 2015, 12:35 »
Faydasını görürsünüz inşallah.Kısa da olsa bir video eklerseniz sevinirim Hasan bey. appl appl
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      73.33%

none
« Yanıtla #7 : 21 Mayıs 2015, 18:08 »
Videosunu konunun ilk iletisine ekledim.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      93.33%

none
« Yanıtla #8 : 22 Mayıs 2015, 08:24 »
Eski bir dikiş makinası bulsaydın Hasan bey,hem ayaklar hem eller çalışır Gamze de birşeyler dikerdi.Terziliği öğrenirdi.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      73.33%

none
« Yanıtla #9 : 24 Mayıs 2015, 17:02 »
Akçaabat Çok Programlı Lisesi Tübitak Bilim Fuarında Sergilendi:

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Ayak bileği egzersiz cihazı Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none AFO KUllanımı Gerekli mi (Ayak Desteği) none Yanıt: 6 - Gösterim: 7272 - none elhak H.Ü. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Serebral Paralizi Ünitesine tanısı konarak başvuran ve plantar fleksör spastisit... Devamı...
none Çarpık ayak tedavisi için Ponseti yöntemi none Yanıt: 1 - Gösterim: 4085 - none Derin  Dr. Ignacio Ponseti 1950’lerde kendi adıyla anılan tedavi yöntemini geliştirmesine öncülük eden çalışmaları pes ekinovarus’ un ... Devamı...
none Ferrari yürüme cihazı none Yanıt: 10 - Gösterim: 6038 - none emineuran Ferrari yürüme cihazı kullanan varmı? 6 ayda bir falan korsenin kilitlerinde problem yaşiyor musunuz? Devamı...
none Yağız'ın ayak yarası none Yanıt: 32 - Gösterim: 8581 - none ozlem Yağızın ayağındaki yarası bir türlü düzelmiyor, sürekli cihazının içinde nemli kalıp iyileşemiyor.Kremler pansumanlar devam ediy... Devamı...
none Biyonik Yürüme Cihazı none Yanıt: 2 - Gösterim: 3428 - none kosovalı 500 yıldır ilk defa tekerlekli sandalyeye alternatif olarak sunuldu ve Kaliforniyalı geliştiricileri omurgasından sakatlanmış bi... Devamı...
none Uzun Yürüme Cihazı none Yanıt: 5 - Gösterim: 3717 - none sabır hep sabır Uzun bir aradan sonra merhaba arkadaslar iş temposu ev derken siteye cok göz gezdiremedimm lafı uzatmadan konuya geleyim Kayramı... Devamı...
none Uzun Yürüme Cihazı none Yanıt: 21 - Gösterim: 6390 - none kosovalı Bugün Ali'nin uzun yürüme cihazını aldık. Diğer resimleri görmek için yandaki resime tıklayınız. Devamı...
none Uzun yürüme cihazı none Yanıt: 21 - Gösterim: 9412 - none melegim Arkadaşlar biz uzun yürüme cihazı alıcaz fizyoterapistimiz önerdi medikalcileri araştırdık 2000 tl fiyar söylüyolar % 20 sini bi... Devamı...
none Berat'ın sağ ayak dışa açık ve içe dogru basıyor.. none Yanıt: 18 - Gösterim: 6245 - none ayhan Buna da şükür... DetailsDetailsDetails Devamı...
none Ayak parmağının yamulması none Yanıt: 4 - Gösterim: 605 - none ezgikucuuuk Meraba arkadaşlar. Ben 19 yaşındayım ve bu hastalıktan dolayı tam 13 kez ameliyat oldum. 2 kez omuriliğim 11 kez ayaklarımdan. S... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com