trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

* Muhammed'in ninnisi

none Gönderen Konu: Nörojen mesane ve kaka yapımı ilişkisi  (Okunma sayısı 294 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Nörojen mesane ve kaka yapımı ilişkisi
« : 04 Mart 2018, 02:58 »
Merhaba benim sorularima cevap verirseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkür eder hepimize geçmiş olsun الله yar ve yardimcimiz olur inşallah.
1) nörojen mesane olan herkes büyük abdest ,(kaka) tutamaz mi ?daha doğrusu aralarında ilişki nedir ?
2)ameliyat sonrası çiş yapamayan bebek( öncesindetam manasında olamasada, yapıyordu) nörojen mesane dendi ama bunun geçici bir süreç olma ihtimali var mı ? Teskur ederim herkese.

• seciniz
    • Verimlilik:
      15.56%

Merhaba benim sorularima cevap verirseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkür eder hepimize geçmiş olsun الله yar ve yardimcimiz olur inşallah.
1) nörojen mesane olan herkes büyük abdest ,(kaka) tutamaz mi ?daha doğrusu aralarında ilişki nedir ?
2)ameliyat sonrası çiş yapamayan bebek( öncesindetam manasında olamasada, yapıyordu) nörojen mesane dendi ama bunun geçici bir süreç olma ihtimali var mı ? Teskur ederim herkese.
Nörojen mesane sorunu herkeste farklı etki bırakır. Kimisi mesane kasları zayıftır  idrarını hiç tutamaz. Kimisi hiç boşaltamaz İdrar bir kovanın dolup taşması şeklinde boşalır. Kimide mesane kapasite yetersizliğinden dolayı idrar kaçırır. Size şöyle anlatayım. Mesaneye giden sinirler ameliyattan dolayı zedelenmez. O sinirler en baştan hatalı oluştu. Yani sonradan zedelenmedi. Bunun geçici bir süreç olma ihtimali yok. Kusura bakmayın ben de herşeyi küt diye yazdım Ama... Yazmayınca aileler boşuna umutlanıyorlar. Sonra tedavi soruyorlar... Tedavisi yok deyince daha çok üzülüyorlar.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      17.78%

Nörojen mesanenin dışkı kontrolüne bir etkisi yoktur. Ancak nörojen mesanesi olan bir hastanın dışkılamayı kontrol eden sinirlerinde de problem olma ihtimali yüksek olduğundan dışkılama problemleri de gelişmesi olasıdır.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

Teşekürler ediyorum size iyiki bu siteyi görmüş ve üye olmuşum demeden alikoyamam kendimi.2,5 aylık oldu ve peniste his yok yani sikiyorum ağlamiyor tepki vermiyor.ayrica sağ bacakta da his kaybı var.nejat bey ve Cemalettin bey hisin geri gelebileceğini soylediler.cunku sağ ayak parmağında his var.penis hissini soramadım daha doğrusu his olmadığını bilmiyordum.hisin peniste de geri gelme durumu var mı acaba ve gelmezse cinsel hayatı olur mu.? الله hepinizden razı olsun

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      17.78%

Cinsel fonksiyonlarını sağlıklı bir erkek kadar olmasa da yerine getirebileceğine inanıyorum. His kaybı olması olağan bir durum. Bu konuda daha önce açılmış spina bifidalı erkeklerde penis hissi başlıklı bir konumuz var. Oradan devam edebilirsiniz. Konuyu görmek için buraya tıklayınız. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

Çok sağolun çok tesekur ederim.Bu güzel uygulamaya içinde vakit ayırıp uğraştığınız için ilgilendiğiniz için ayrıca teşekkür ederim الله'a emanet olun .

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      35.56%

İkisi arasında pek bir ilişki yok.Ama şöyle bir durum var:
Bağırsaklarda kaka birikirse kalın bağırsağın hemen arkasında yer alan mesaneye baskı yapıp sıkıştırabiliyor.
bu da enfeksiyona ateşlemeye sebep olabiliyormuş.doktorumuz bize öyle söyledi.Kabız olmamasına dikkat edin geçmiş olsun.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Nörojen mesane ve kaka yapımı ilişkisi Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Nörojen mesane none Yanıt: 3 - Gösterim: 9582 - none bolubeyi Nörojen Mesane Mesanenin (idrar torbası) normal fonksiyonu, idrarı düşük basınçta depolamak ve işeme hissi oluştuğunda, isteğe b... Devamı...
none Nörojen mesane none Yanıt: 1 - Gösterim: 4747 - none bolubeyi                                                       NÖROJEN MESANE  Nörojen mesane , mesaneyi innerve eden sinirleri etkileyen... Devamı...
none Sezeryenle doğum ile astım ilişkisi none Yanıt: 1 - Gösterim: 837 - none nilgun Sezaryenle doğan bebeklerin astıma yakalanma riskinin normal doğanlardan daha fazla olabileceği bildirildi.    Hollanda'daki Sağ... Devamı...
none Nörojen mesane none Yanıt: 21 - Gösterim: 10221 - none zaferemir Hasan bey ALLAH size ve bütün hastalara acil şifalar versin.Nörejen mesane konusunu araştırırken bu siteye dün ulaştım.benim oğl... Devamı...
none Spina Bifida ve Nörojen Mesane none Yanıt: 5 - Gösterim: 3451 - none bolubeyi Son 30 yıl içinde çocuk ürolojisinin en büyük başarılarından biri de belinde kese ile doğan (miyelomeningosel) çocukların böbrek... Devamı...
none Nörojen mesane ve oruç none Yanıt: 13 - Gösterim: 7248 - none emineuran İyi günler hocam. Ben 24 yaşındayım spina bifida ve norejen mesane hastasıyım oruç tutmak böbreklerde enfeksiyona yol açar mı? O... Devamı...
none Nörojen mesane none Yanıt: 3 - Gösterim: 2162 - none ciğdem demirel Arkadaşlar sizlere bişey danışmak istiyorum. Benim kızım 18 aylık ve tak yapıyoruz. Son 1 aydır kızım ciş carmı dediğimde  var d... Devamı...
none nörojen mesane none Yanıt: 9 - Gösterim: 3416 - none ciğdem demirel iyi geceler arkadaşlar..." idrar kesesinde dolgunluk hissi yoktur".  bunun anlamı  nedir yani idrarını hissetmiyomu demek bu. kı... Devamı...
none Nörojen mesane için kök hücre çalışmaları none Yanıt: 8 - Gösterim: 3688 - none şeyhmusum Merhaba ben de sitenize üyeyim bu işleri beceremediğim için sizlere katılamıyorum. Benim oğlumda 12 yaşında meningomiyeloselli. ... Devamı...
none Nörojen Mesane none Yanıt: 12 - Gösterim: 3498 - none sagopa mrba benim  rahatsızlşıgım spina bifida buna baglı olaran norejne mesane 2000 yıında ameliyat oldum ince bagırsakdan  msaneyi bü... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com