trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.
   

oasis

Son İletiler

Sayfa: 12 3 ... 10
1
Muhabbet sorunlara çözümler / Günaydın Köşesi
« Son İleti Yazan: Burak Eren Dün, 09:05 »
Günaydın.
2
Spina Bifida İle Alakalı Ürolojik konular / sonda ilerlemiyor
« Son İleti Yazan: bolubeyi 04 Nisan 2020, 02:31 »
Aşağıdaki linkteki konu faydalı olabilir. Geçmiş olsun.
Link.....
3
Spina Bifida İle Alakalı Ürolojik konular / sonda ilerlemiyor
« Son İleti Yazan: sell-da 03 Nisan 2020, 23:21 »
arkadaşlar merhaba uzunca bir süreden sonra tekrar sıteye girip yazmak ıstedım ben tevfık tugranın annesıyım tevfık tugra 5 yasında oldu 3.5 yasından itibarek surekli kifoz ameliyatları gecirdi daha yenı toparlanabıldık derken bu sefer ayaklarından sekıl bozuklugu ve sertleşme oldugu ıcın onlar duzeltilip alciya alındı sımdı de ıdrar yolunda bir sorunumuz var galiba sonda yapamıyorum urodnamı bile yapıldı ancak sonda ılerlemedıgı ıcın olmadı sıstoskopı yapalım dedı kerem hoca daha once böyle birşey basına gelmiş olan var mı acaba sebebi ne olabılır sonda kendıne ıkıncı bır yol mu oluşturmuş  mesane mi kalınlaaşmış yada uretra darlıgıdedıklerı sey mı acaba ? kerem hoca sıstoskopıden sonra bakıp karar verırız belki de mıtrafanof ameliyatı onerebılırız dedı ama ben cok taraftar degılım bu konuda normal yoldan sonda yapmaya devam etmek ıstıyorum bu konuda yardım edenilir misiniz bilgisi olan basına gelen var mı acaba
4
Muhabbet sorunlara çözümler / Günaydın Köşesi
« Son İleti Yazan: Burak Eren 03 Nisan 2020, 08:35 »
Günaydın cümleten.
5
Yaşadıklarımız / Spida ameliyatından sonra
« Son İleti Yazan: Kalkandelen 02 Nisan 2020, 16:50 »
Merhaba spida bifida ameliyatından sonra bebeğimin sağ göğüs altının yanında bir şişlik meydana geldi bebeğim sola doğru kaymaya başladı bu neden olur genel cerahda gördü bir sıkıntı yok dedi ama malum hastanelerin durumundan dolayı detaylı olarak daha sonra bakarız dediler  yardımcı olabilir misiniz bu yaşayan varmi
6
Yeni üyeler / Spina Bfida Ve Hidrosefali
« Son İleti Yazan: bolubeyi 02 Nisan 2020, 13:17 »
Anlaşılan spina bifidaya hidrosefali de eşlik etmekte. Doğumun gerçekleşmesi durumunda ömür boyu sürecek bir tedavi süreci başlayacak. Gebeliğin sonlandırılması ya da devam ettirilmesi konusunda bir karar vermelisiniz. Bu hastalıkta tam şifa söz konusu olmadığından doktorların söylediği gibi gebeliğin sonlandırılması düşünülebilir. Geçmiş olsun.
7
Muhabbet sorunlara çözümler / Günaydın Köşesi
« Son İleti Yazan: Burak Eren 01 Nisan 2020, 08:13 »
Günaydın.
8
Muhabbet sorunlara çözümler / Günaydın Köşesi
« Son İleti Yazan: Burak Eren 31 Mart 2020, 07:57 »
Günaydın.
9
Yeni üyeler / Spina Bfida Ve Hidrosefali
« Son İleti Yazan: cfstyle 30 Mart 2020, 15:33 »
Merhaba değerli forum üyeleri ;

Rutin olarak gittiğimiz doktor muayenelerinin birinde çocuğumuzun başında su birikintisi olduğunu ve bunun normalin üstünde 11.8 mm olduğunu öğrendik. Daha büyük bir hastaneye sevk edildik. Sonraki gittiğimiz hastanede ise kafadaki su birikintisinin dışında sırt bölgesinde de açıklık olduğunu öğrendik.

Amniyosentez oldu eşimde ve genetik bir problem olmadığı sonucu çıktı. Şimdi Mr çekileceğiz. Bir doktora bağlı kalmamak adına Ankara'da Özgür Özyüncü hocamıza muayene olduk. Hocamız çocuğun sırtındaki açıklığın ciddi olduğunu, kafasındaki birikintinin 12,5 mm olduğunu,bebeğin doğmadan ölebileceğini, doğsa bile birkaç sene yaşar ya da yaşamaz ve bu süreyi de sürünerek geçirir şeklinde bir yorumda bulundu. Anne karnında ameliyatın henüz mümkün olmadığını yapılan ameliyatların deneme aşamasında olduğunu ve olumlu sonuç vermediğini, doğduktan sonra yapılan ameliyatların da faydası olmadığını sadece çocuğun eziyet çektiğini söyledi.

Çocukla ilgili hiç bir beklenti içine girmememiz gerektiğini söyledi ve aldırmamızı önerdi. Bunun peşine aynı şeyleri Recep Has hocamıza anlattığımda o da Özgür hocama katılıyorum , doğduktan sonra bazı ameliyatlar var ancak bunlar çok fayda göstermiyor çocukta büyük problemler kalıcı oluyor şeklinde bir yorumda bulundu.

Şimdi biz nasıl yapalım, neye karar verelim bu nasıl bir hastalıktır ki tedavisi yok şeklinde iki arada bir derede kaldık. Var mı bize önerisi olan, aynı durumu yaşayan, tedavisini bilen. Ne yapalım yardımcı olun lütfen .

Teşekkür ederim.
10
Muhabbet sorunlara çözümler / Günaydın Köşesi
« Son İleti Yazan: bolubeyi 27 Mart 2020, 11:19 »
gnydn hayirlisabahlar
Sayfa: 12 3 ... 10SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com