trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.
   

oasis

Son İletiler

Sayfa: 1 2 34 5 ... 10
21
Meningomyolosel / Gergin omirilik ameliyatı oldum
« Son İleti Yazan: bolubeyi 04 Aralık 2018, 20:37 »
Gelişmeler güzel olmuş. Geçmiş olsun.
22
Meningomyolosel / Gergin omirilik ameliyatı oldum
« Son İleti Yazan: sarikanarya 04 Aralık 2018, 20:23 »
Merhaba arkadaşlar 28 yasındayım doğustan gergin omirilik mevcut ama hastalıgın gerçek anlamda kendini göstermesi 19-20 yaslarında ortaya cıktı aşırı ateşlenme ve enfeksiyonla doktora gittim ve yapılan incelemelerde gergin omirilik oldugum idarımı tam anlamıyla boşaltamadığım ve içerde idrar birikmesinden dolayı böbreklere zarar vermeye basladığı ve tag kullanmaya baslamam gerektiiği söylendi daha sonra uludağ üniversitesi ve hacettepe ünversitesinde iki tane profesöre gittik ikiside ameliyatın riskli olduğu %60 felç kalabileceğim ve gideninde geri gelmeyeceği yani ayağımdaki his kaybının ve idrar sorununun düzelmeyeceğini söyledi bunun üzerine bizde kaderimiz böyleymiş deyip yaklasık 8 yıldır hiç bi doktora gitmedik ve 8 yıldırda günde 6 kez tag kullanıyordum büyümemle birlikte artık bu hastalıktan kurtulmak istedim belki çözümü olabileceğini düşünerek tekrar araştırmaya başladım ve doktor cevdet gökçek i buldum kendisi bizim hastalıgımıza kendini adamış bir doktor en ince detayına kadar bütün tetkikleri yaptırdı ve ameliyat olmamı söyledi gerçekten cok kendinden emin ve ne yapması gerektiğini bilen bir doktor bende ameliyatı göze alarak yaklasık 20 gün önce ameliyat oldum 5 gün hastanede yattım cok titiz bir doktor her durumumla kendisi ilgilendi suan kendimi eskiye göre daha iyi hissediyorum sol ayak 3 parmagım kapanmıstı az da olsa oynatmaya başladım tag ı 6 kez kullanıyordum suan günde 1-2 kez yapıyorum lavaboya gıttıgımde eskiye göre daha cok ve daha hızlı idrarımı yapıyorum inşallah dahada iyi olucak
Bu yazıyı benim gibi bir çok kişinin beklediğini bildiğim için yazdım umarım yardımcı olmusumdur kimseye gidin kesin ameliyat olun demiyorum çünkü bu hastalıgın herkeste bıraktıgı hasar farklı ama gidip bi muayne olmanızı tavsiye ederim allah herkese acil şifalar versin.

Ameliyat hastane masrafı yapılan tetkikler felan hepsi 30 bin tl tuttu
23
Muhabbet & Sorunlara çözümler / Teşhis
« Son İleti Yazan: Ubeyd 04 Aralık 2018, 12:36 »
öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. En yakın zamanda ürolojiden randevu alıp gideceğim. Ense kökü için gitmiştim yukarıya yazmayı unutmuşum. Servikal lordozda düzleşme var. Ense ağrımın sebebiymiş. Hatta ben size doktor raporumu yazayım.
Doktor Raporu : Servikal lordozda düzleşme. · Vertebralarda bütünlük kaybı izlenmedi. · Sakrum düzeyinde orta hatta spina bifida ile uyumlu füzyon defekti.
24
Muhabbet & Sorunlara çözümler / Teşhis
« Son İleti Yazan: bolubeyi 04 Aralık 2018, 12:28 »
Öncelikle folik asidin hamilelikten sonra değil hamilelikten önce kullanılması gerekli. Spina bifida genellikle mesane fonksiyonlarını ve dolayısıyla da böbrekleri etkilediğinden tedbiren mesane ve böbrek fonksiyonlarınızın bir üniversite hastanesinin üroloji ana bilim dalında incelenmesinde fayda var. Bir sıkıntı varsa iş böbrek yetmezliğine gitmeden tedbir alırsınız. Ensenizdeki ağrıdan belinizdeki problemden kaynaklandığını sanmıyorum. Ona ayrıca baktırırsınız. İlerde spina bifida nedeniyle omuriliğin çevre dokuları yapışmasıyla meydana gelen gergin omurilik durumu oluşması söz konusu olabilir ancak boy uzama yaşınızın geçmesi nedeniyle bu küçük bir ihtimal. Eğer ki önceden oluşmuşsa ensenizdeki ağrı bundan kaynaklı olabilir. Gergin omurilik durumu ilerde hastayı felce kadar götürebilecek riskli bir gelişimdir. Geçmiş olsun.
25
Muhabbet & Sorunlara çözümler / Teşhis
« Son İleti Yazan: Ubeyd 04 Aralık 2018, 12:05 »
Merhaba ben Ubeyd 22 yaşındayım. Aranıza yeni katıldım. Yaklaşık 1 ay önce ense kökü ağrısından doktora gittim. Doktor bana B.Tomografi ve röntgen çektirmemi söyledi ve sonuçları dün aldık. Doğuştan gelen Spina Bifida yani belimde boşluk olduğunu söyledi. Birde sinirlerle alakalı bir şey var mı diye MR istedi. (henüz çekinmedim) Daha düne kadar böyle bir şeyden dahi haberim yoktu. Annem hamilelikten hemen sonra Folik Asit ilacı kullanmış 3 ay. (Doktor istemiş). Annemin söylediğine göre çekilen ultrasonlar da (Spina Bifida) böyle bir şey söylenmemiş. Gel gelelim işin aslına size sorum. Bana bunu anlatır mısınız ? Bu bir hastalık mıdır ? Yaşam kalitesini engeller mi ? İleride ne tür zorluklarla karşılarım ? Neler yapmam gerekir ? Devlet hastanesinde öğrendim bu konuyla ilgilenen hastanelere gitmem gerekir mi ? Ayrıca bana tavsiyeleriniz benim için çok değerli olacaktır. Tüm hastalarımıza şifalar dilerim.
26
Muhabbet & Sorunlara çözümler / Günaydın Köşesi
« Son İleti Yazan: bolubeyi 04 Aralık 2018, 08:07 »
gnydn hayirlisabahlar
27
Muhabbet & Sorunlara çözümler / Günaydın Köşesi
« Son İleti Yazan: Burak Eren 04 Aralık 2018, 08:03 »
Günaydın.
28
Dünya Geneli Günler / 3 ARALIK Dünya Engelliler Günü 2018
« Son İleti Yazan: YELİZA 03 Aralık 2018, 20:30 »
Dünya engelliler günü kutlu oldun☺
29
Dünya Geneli Günler / 3 ARALIK Dünya Engelliler Günü 2018
« Son İleti Yazan: Burak Eren 03 Aralık 2018, 11:09 »
Yaşamın daha kolaylaştığı bir dünya da yaşamak dileği ile dünya engelliler günü kutlu olsun.
30
Muhabbet & Sorunlara çözümler / Günaydın Köşesi
« Son İleti Yazan: Burak Eren 03 Aralık 2018, 10:56 »
Günaydın cümleten.
Sayfa: 1 2 34 5 ... 10SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com