trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Şanlıurfa Engelli Koordinasyon Merkezi  (Okunma sayısı 4785 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• seciniz
    • Verimlilik:
      26.67%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

270 gün de bitecek denildi de mayıs a az kaldı acaba ne oldu temel atıldı mi bitti mi ne oldu??
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      20%

Alıntı
Engelli Koordinasyon Merkezinin derneklere teslimi yapıldı
   ŞANLIURFA-Şanlıurfa Belediyesi tarafından yapılan Engelli Koordinasyon Merkezinin Derneklere teslimi törenle yapıldı.

Teslim töreni Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın katılımıyla gerçekleşti. Şanlıurfa’da bulunan bütün engelli derneklerinin katıldığı programda engelliler ve aileleri bir araya geldi.

Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba programda yaptığı konuşmada “Ben sizinle gurur duyuyorum. 31 Mart’ Saat 17.00’ye kadar ben sizlerin emrinizde olacağım. Bu bir veda konuşması bir yerde ama ben sizlerin her zaman yanınızda olacağım.” dedi.

Şanlıurfa’daki 10 binlerce engelliye umut olan Şanlıurfa Belediyesinin Engeliler Koordinasyon Merkezinin temeli 11 Mayıs 2013 tarihinde atılmıştı. İçerisinde, Spor Salonu, Kapalı Yüzme Havuzu, Çok Amaçlı Salonu ve Park Bahçesi bulunan Türkiye’nin en kapsamlı Engeliler Koordinasyon Merkezinin toplam alanının 14 bin metrekare olduğu ifade edildi.
Kaynak: ilkehaberajansi.com.tr

Alıntı
T.C
ŞANLIURFA İL ÖZEL İDARESİ
Özürlüler Koordinasyon Merkezi
Özürlüler Koordinasyon Merkezi Yönergesi

AMAÇ
Madde 1 - Bu Yönergenin amacı, Şanlıurfa İlinde özürlülere yönelik hizmetlerin düzenli, etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini temin etmek için; Özürlüler İdaresi Başkanlığınca oluşturulan politika doğrultusunda ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak, özürlülerin problemlerini tespit etmek ve bunların çözüm yollarını araştırmak, özürlülere yönelik hizmet tekrarını önlemek üzere İl Özel İdaresine bağlı Özürlüler Koordinasyon Merkezinin kurulması ve görevlerinin belirlenmesine dair esasları düzenlemektir.
Madde 2 –Şanlıurfa Özürlüler Koordinasyon Merkezinin görevleri şunlardır:
a) Özürlülüğün önlenmesi, eğitim, istihdam, rehabilitasyon, topluma uyum ve diğer konularda ilgili kurum ve kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak,
b) Özürlülere yönelik olarak faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlardaki gelişmeleri takip etmek, aralarındaki koordinasyon ve işbirliğini sağlamak,sorunlarını ve çözüm yollarını araştırmak, bu konuda teklifler hazırlamak ve hazırlatmak,
c) Özürlülerle ilgili konularda inceleme ve araştırmalar yapmak ve yaptırmak, istatistiki bilgilerin toplanmasını ve veri tabanı oluşturulmasını sağlamak, bu konuda projeler hazırlamak ve hazırlatmak, bunları incelemek, değerlendirmek ve uygulatmak,
d) Gönüllü kuruluşlar ve yerel yönetimlerle işbirliği yapmak, ortak projeler hazırlamak ve sunulan projeleri desteklemek,
e) Muhtaç durumdaki özürlülerin tespiti sosyal ve hukuksal haklardan yararlanmaları konusunda ilgili kurum ve kuruluşlarla gerekli inceleme ve araştırmaların yapılmasına yardımcı olmak,
f) Şanlıurfa dahilinde özürlülere yönelik eğitim,rehabilitasyon ve tedavi kuruluşlarına ihtiyacı olan İlçeleri belirlemek, bu ihtiyaçların karşılanmasına yönelik projeler hazırlayarak ilgili kuruluşlarla eş güdüm içerisinde bu projelerin gerçekleştirilmesini temin etmek,
g) Özürlülük alanına yönelik tüm tarafları bir araya getirerek İlin Özürlülük alanına yönelik çalışmalarını etkin ve verimli bir hale getirmek,
Şanlıurfa ilinin Özürlülük alanına yönelik veri tabanının oluşturulmasını sağlamak,
Madde 3 – Şanlıurfa Özürlüler Koordinasyon Merkezi Şanlıurfa Valisi veya görevlendireceği Vali yardımcısı Başkanlığında aşağıda belirtilen üyelerden meydana gelir.
a) Şanlıurfa Belediye Başkanlığı temsilcisi,
b) Üniversite temsilcisi,
c) İl Sağlık Müdürlüğü temsilcisi,
d) İl Milli Eğitim Müdürlüğü temsilciliği
e) İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü temsilcisi,
f) İl Tarım Müdürlüğü temsilcisi,
g) İl Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü temsilcisi,
h) İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü temsilcisi
ı) İl Çevre ve Orman Müdürlüğü temsilcisi,
i) Türkiye İş Kurumu temsilcisi,
j) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müdürlüğü temsilcisi,
k) İlçe Kaymakamlıklarının temsilcisi
l) İlçe Belediyelerden seçilecek ilçe Belediyesi temsilcisi,
m) Sivil toplum örgütleri arasından farklı özür guruplarına yönelik faaliyet gösteren sivil toplum örgütü temsilcisi,
Özürlüler Koordinasyon Merkezi Şanlıurfa Valisi veya görevlendireceği Vali Yardımcısı Başkanlığında üç ayda bir olağan, Şanlıurfa Valisinin çağrısı üzerine olağanüstü toplanır.
Madde 4 – Şanlıurfa Özürlüler Koordinasyon Merkezinin Koordinatörlük görevi, Şanlıurfa Valiliği tarafından bir kamu görevlisinin görevlendirilmesi suretiyle yerine getirilir.
Koordinatör Merkezin görevlerini yerine getirilmesi konusunda sorumlu ve yetkili olup, tüm çalışmalarını Şanlıurfa Valiliğine bağlı ve sorumlu olarak yerine getirir.
Madde 5.- Özürlüler Koordinasyon Merkezi aşağıda belirtilen birimlerden oluşur:Bu birimlerin oluşumu Merkezin ilerleyen süreçteki gelişimine göre kurulur.
Rehabilitasyon ve Eğitim Birimi.
a) Özürlülerin rehabilitasyonu ve eğitimi sürecinde ilgili kurum ve kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak.
b) Özürlülerin rehabilitasyonuna yönelik her türlü standardın oluşturulmasına yönelik çalışmalar yapmak.
c) Rehabilitasyon alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlardaki yapılan çalışmaları takip etmek, sorunları ve çözüm yollarını araştırmak.
d) Rehabilitasyon ve eğitim alanları ile ilgili (panel, sempozyum, konferans ve benzeri) etkinliklerde bulunmak.
f) Özürlülerin günlük hayatlarında karşılaştıkları fiziki ve mimari engellerin kaldırılması ve bu konudaki standartların belirlenmesi için teklifler hazırlamak ve hazırlatmak.
g) Kamuya açık sosyal, kültürel, sportif tesis ve alanlar ile kitle iletişim ve ulaşım araçlarından özürlülerin faydalanmasını sağlayıcı tedbirleri araştırmak, değerlendirmek ve teklifler hazırlamak.
h) Özürlü çocuklara, gençlere, yetişkinlere bütünleştirilmiş ortamlarda ve her düzeyde eğitim imkânı sağlamaya yönelik çalışmaları takip etmek.
ı) Özürlülüğün önlenmesi, erken teşhisi, özürlülerin rehabilitasyonu, eğitimi ve sosyal güvenlikleri ile ilgili konularda teklif ve projeler hazırlamak, hazırlatmak ve uygulatmak.
2) Özürlülük Araştırmaları ve İstatistik Birimi
a) Özürlülük politikasının belirlenmesine yönelik veri oluşturmak.
b) Özürlülük alanındaki çalışmaları takip etmek, değerlendirmek.
c) Özürlülerle ilgili mevzuatı derlemek, incelemek ve uygulanmasına yönelik çalışmalarda bulunmak..
d) Bilgi portalını oluşturmak, yönetmek ve iletişim ağını sağlamak.
e) Özürlüler ile ilgili veri tabanı oluşturulmasını sağlamak.
f) Ulusal kurum ve kuruluşlardan özürlülere yönelik istatistiksel bilgilerin bilgi işlem ortamında toplanmasını sağlamak ve değerlendirmek.
3) Proje ve Koordinasyon Birimi.
a) Projelerin hazırlanması veya hazırlatılması ile ilgili çalışma yapmak ve uygulanmasına destek sağlamak.
b) Özürlüler Koordinasyon Merkezince yapılmasına karar verilen projelerin gerçekleşmesi amacıyla gerekli malî kaynakların sağlanması için ilgili birimlerle kurum ve kuruluşlarla iletişim kurmak.
c) Projenin tamamlanmasından sonra hazırlanacak proje sonuç raporunun ilgili birimler aracılığı ile duyurulmasını sağlamak.
d) Proje veri tabanının oluşturulmasını sağlamak.
Madde 6 – Özürlüler Koordinasyon Merkezi bu çalışmaları yerine getirmek üzere yeterli sayı ve nitelikte meslek elamanı ve destek hizmetlerinde görev yapabilecek nitelikte personel istihdam edilir.
Madde 7– Bu yönerge hükümlerini Şanlıurfa Valisi veya görevlendireceği Vali Yardımcısı yürütür.
kaynak: sanliurfa.gov.tr

sanlıurfa engelli koordinasyon merkezi devir teslim

Verilen sözde durulmuş. Tamamına ermiş hayırlı olsun.

Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• seciniz
    • Verimlilik:
      26.67%

Hiç duymadık haber vs rehabilite lerdede bahsedilmedi...
Sevindim en kısa zamanda  görmeye giderim ins.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

Hayırlı olsun

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      28.89%

Tekrar hayırlı olsun.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Şanlıurfa Engelli Koordinasyon Merkezi Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none fızık tedavi merkezi arıyorum none Yanıt: 2 - Gösterim: 1201 - none elif_ceylan Kızım 5 aylık meningomylosel. Ankra'da iyi bir fizik tedavı ve rehabilitasyon merkezi arıyorum.  Bana yardımcı olusanız çok memn... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com