trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Lutfen cevap verin baş çevresi  (Okunma sayısı 1945 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Lutfen cevap verin baş çevresi
« : 10 Ekim 2015, 22:38 »
Merhaba öncelikle herkese geçmiş olsun.
Benim nisan 2014  doğumlu bir oğlum var. Doğduğunda baş çevresi 35cm. İdi. Dr. Bingildaginnda küçük olduğunu söyledi. Beyin kemiklerinin ustuste olmasından şüphelendi ve bizi beyin cerrahın yönlendirdi. Çekilen tomografi sonucunda sütunların açık olduğu ve bir sorun olmadığı soylendi. 8 aylıkken bingildaginjnda kapandı ve baş cçevresi az az büyümeye başladı. Dr. Kontrol amaçlı tekrar tomografi cektirmemizi önerdi biz de endiselendigimiz için tekrar çektirdikleri bu arada 12 aylikti. Yine en sorun olmadığı soylendi. Fakat baş çevresi büyümesi durdu. Şimdi 18 aylık ve baş çevresi12.  ayından bu yana 46 cm olarak hiç artmadi. Bize hep önemli olan baş cevresinin büyümesi denmişti. 1 yaşından sonra baş çevresi büyüme hızı yyavaşlar biliyoruz ama hiç büyüme gösteremeyince korkuyorum Hareketleri gelişimi çok güzelsşükürler olsun. Ama bu normal mi?

Aranızda bu gibi bir durum yaşayan var mi? Bir de bu tomografilerle sürekli tekrar çekilmelidir mi? Şimdi Dr a gitcez kontrole yine korkuyorum. Yine  buyumediyse yine tomografi derse diye.

Lütfen bilgisi olan bizimle paylassin. Psikolojik olarak kötü durumdayım tesekkur ederim

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      20%

none
« Yanıtla #1 : 11 Ekim 2015, 00:40 »
Baş çevresinin büyümesinin yavaş ilerlemesinden şikayetçi olan bir hasta yakınıyla ilk defa karşılaştım. genellikle hidrosefali nedeniyle baş çevresinin aşırı büyümesinden endişe edilir. Sizde ise böyle bir durum yok. Sizin örneğinizdeki gibi bir şikayetle hiç karşılaşmadım.

Baş çevresi büyüme hızıyla alakalı bir konumuz vardı. Buraya tıklayıp görebilirsiniz.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• seciniz
    • Verimlilik:
      26.67%

none
« Yanıtla #2 : 11 Ekim 2015, 02:34 »
Hilal hanım sitemize hoş geldiniz. Anladığım kadarıyla sizinki hidrosefali değl mikrosefali dr lar bu konuda size birşey demedimi?
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2015, 17:39 »
Tesekkur ederim cevaplar için. Dr lar microsefali ile ilgili bisey söylemedi. Bizim 3 ve 13 aaylıkken beyin tomografimiz çekildi hem proflar hem de drlar bi sorun girmedi. Bize dedikleri süturlar açık ameliyati gerektirecek biseyyok dediler. Fakat o zamandan bu zamana bbaş çevresi küçülmesi ama artmadi da. Devamlı gittiğimi z çocuk Dr u genetik de olabilir dedi. Olmazsa 18 aaylıkolunca bir daha ccektiririz dedi. Artmaması micrpsefalinin bir bbelirtisimmidir?

• seciniz
    • Verimlilik:
      26.67%

none
« Yanıtla #4 : 12 Ekim 2015, 03:56 »
Mikrosefali kafa nın küçük olma hastalığıdır. Netten araştırdım sizin bebeğinizin kafasının çok ta küçük olmadığını anladım 18 aylık ve 46cm diye yazmışsınız sadece bi kac cm küçük oda bazı insanlarda olur kafanın küçük olması.....
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 21 Ekim 2015, 08:37 »
ölçümler normal bir seviyede görünüyor

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #6 : 21 Ekim 2015, 09:37 »
Hoşgeldiniz  çocuğunuzun gözle görülür bir kucuklugü var mı kafasında bencede ölçümler normal .
Bu Boş Dünyada ANNE Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Lutfen cevap verin baş çevresi Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Böyle Soruya Böyle Cevap none Yanıt: 5 - Gösterim: 2680 - none zuhal_kurt Renkli kişiliği ve düşük not vermesi ile öğrencileri arasında özel bir üne sahip olan felsefe öğretmeni, sınav yapacağı gün öğre... Devamı...
none Prematüre bebeklere konser verin none Yanıt: 2 - Gösterim: 1330 - none nilgun Müziğin, prematüre bebeklerin acıyı daha az hissetmelerine ve stres seviyelerinin düşmesine yardımcı olduğu ortaya kondu. Kanada... Devamı...
none Kısa kısa soru cevap none Yanıt: 15 - Gösterim: 120602 - none bolubeyi . Devamı...
none Öneri (herkes okusun cevap yazsın) none Yanıt: 49 - Gösterim: 15089 - none nida herkese merhaba,uzun zamandır ben ve benim gibi birçok arkadaşım siteyi boşladık.ama ben kendi adıma konuşayım hersabah gözü aça... Devamı...
none Ne yapardiniz? Karari siz verin none Yanıt: 2 - Gösterim: 1276 - none bolubeyi Ne yapardiniz? Karari siz verin. Komik bir cümle beklemeyin, çünkü yok.Yine de okuyun. Sorum şu: Aynı kararı siz verir miydiniz?... Devamı...
none Baş çevresi ve artma hızı none Yanıt: 19 - Gösterim: 74600 - none ZEYNEBİM Baş çevresi esnek olmayan bir mezür ile ölçülmelidir. Ölçüm, mezür arkada başın en çıkıntılı noktasından,  önde iki kaş arasında... Devamı...
none Ortez kullananlar sorumu cevaplarmisiniz lutfen none Yanıt: 1 - Gösterim: 1482 - none AZERI  herkese merhaba. uzun yurume ortezınını yapılması ne kadar zaman alıyor yanı bız orada ne kadar kalmalıyız ortezı kulanandan so... Devamı...
none Cevap istiyorum none Yanıt: 9 - Gösterim: 3469 - none svlkck 4 bucuk aylik ikiz hamileyim iki kizim olacak cift yumurta ikizleri fakat bir ay once bir tanesine spinana bfida ve buna bagli h... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com