trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Denge problemi  (Okunma sayısı 4658 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Denge problemi
« : 20 Şubat 2013, 00:46 »
Merhaba. Kızım  2 yaşında wolkırla çok rahat yürüyebiliyor ancak denge problemi var destek almadan ayakta 15 saniye kadar durabiliyor ve desteksiz 3 - 4 adım atabiliyor. İstanbulda bir doktor bize kafes sisstemi denilen bir cihaz önerdi suit diyorlar bazı yerlerde onu almamız kızıma ne kadar fayda sağlar bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

• seciniz
    • Verimlilik:
      4.44%

none
Ynt: Denge problemi
« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2013, 10:09 »
Denge probleminden daha çok dikkat edilmesi gereken konular var. Mesane,mesandeki soruna bağlı olarak böbrekler... İdrar yaparken oluşan yüksek basınçlar nedeniyle idrarın böbreklere geriye kaçması... Eğer bu durum varsa ve sondaya başlanmadıysa böbreklerin diyalizlik duruma gelmesi kaçınılmazdır.  Ateş kusma gibi belirtiler olursa ,idrar kültürü yaptırın. Eğer bakteri çıkarsa antibiyotiği düzenli içirin. Ateş ve kusma gibi belirtilerin altında başka nedenlerde olabilir. Şant varsa,şant enfeksiyon yapabilir. Bu durumda beyin omurilik sıvısından bir miktar sıvı alınır. Tahlil yapılır.Eğer kızınızda şant varsa gözlerinide kontröl ettirin. Beyinle kulak arasındaki sinirlerin hasarı sebebiyle duymasında problem olabilir. İşitme testi yaptırırsanız çok iyi olur.Üroloji, nefroloji,ortopedi,fizik tedavi, göz hastalıkları, kulak burun boğaz branşlarında kontrölleri ihmal etmeyin. Geçmiş olsun.

• Bitkin
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2013, 11:45 »
Denge probleminden daha çok dikkat edilmesi gereken konular var. Mesane,mesandeki soruna bağlı olarak böbrekler... İdrar yaparken oluşan yüksek basınçlar nedeiyle idrarın böbreklere geriye kaçması... Eğer bu durum varsa ve sondaya başlanmadıysa böbreklerin diyalizlik duruma gelmesi kaçınılmazdır.  Ateş kusma gibi belirtiler olursa ,idrar kültürü yaptırın. Eğer bakteri çıkarsa antibiyotiği düzenli içirin. Ateş ve kusma gibi belirtilerin altında başka nedenlerde olabilir. Şant varsa,şant enfeksiyon yapabilir. Bu durumda beyin omurilik sıvısından bir miktar sıvı alınır. Tahlil yapılır.Eğer kızınızda şant varsa gözlerinide kontröl ettirin. Beyinle kulak arasındaki sinirlerin hasarı sebebiyle duymasında problem olabilir. İşitme testi yaptırırsanız çok iyi olur.Üroloji, nefroloji,ortopedi,fizik tedavi, göz hastalıkları, kulak burun boğaz branşlarında kontrölleri ihmal etmeyin. Geçmiş olsun.
kızım sen bu işte uzmansın ben sana diyim...süpersin ayşeeeem...
Tamaram
Aklımdasın
Meleğim
Anı yaşarım seninle
Reyhan kokulum
Al yanaklım

Nazlımsın
Ay yüzlüm
Sen benim canımsın

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #3 : 20 Şubat 2013, 14:31 »
kızımda şant yok ve biz doğumundan itibaren tak yapıyoruzz şimdilik sağlık durumuyla ilgili herşey yolunda kontrollerini yaptırıyoruz bu gün ortapediye götürdük bol bol yürütün dedi ayak parmaklarında bozukluk var o bakımdan ameliyat olabilir dedi , bu biraz bizi üzdü kızım dengesini  sağlayıp bir an önce yürümesini istiyorum bunun içinde mücadele ediyoruz. teşekkürler....

• Neseli
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #4 : 20 Şubat 2013, 17:18 »
bencede maşallah çok gūzel anlatmışsınız
Yolumuz olsada tüm bayır..
Vardır bundada bir hayır..

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 20 Şubat 2013, 17:29 »
kızımda şant yok ve biz doğumundan itibaren tak yapıyoruzz şimdilik sağlık durumuyla ilgili herşey yolunda kontrollerini yaptırıyoruz bu gün ortapediye götürdük bol bol yürütün dedi ayak parmaklarında bozukluk var o bakımdan ameliyat olabilir dedi , bu biraz bizi üzdü kızım dengesini  sağlayıp bir an önce yürümesini istiyorum bunun içinde mücadele ediyoruz. teşekkürler....

Denge bozukluğu genel olarak çoğunda olur spinabifida lıların onun için çok denge hareketlerini yapmanız lazım ki fizyoterapist'inizde bu yönde daha çok etkili olmalı!
Mesala oğlum ilk başlarda oturamazdı etrafında sürekli yastıklar vs)biz denge düzeltme hareketleriyle onun üstesinden geldik çok şükür şuan oturmada sorun yok.

Biz şimdi de ayakta durma çalışıyoruz oğlumda hiç his olmadığı halde kafolarıyla ayakta durduruyor fizyoterapist ve muhammed ilk başlarda arkasında biz önunde de tutunduğu yerler olmasına rağmen çok korkuyor ve ağlıyordu ama şimdi tek başına tutunarak çok şükür bir iki dakika durabiliyotr amacımız hiç tutunmadan yada wolkır la adım atması.
Yani dediğim gibi korkusunu yenmeniz lazım ve daha fazla hareket.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• seciniz
    • Verimlilik:
      4.44%

none
« Yanıtla #6 : 20 Şubat 2013, 18:29 »
Hani yazmıştım ya... Çocuk doktoru boğaz enfeksiyonundan dolayı ateşlendiğimi düşünüp, birkaç ilaç yazıp gönderiyormuş diye Ben de bundan dolayı herkesi mesane ve böbrekler konusunda uyarmaya çalışıyorum.

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #7 : 20 Şubat 2013, 20:45 »
çok teşekkürler ayşe hanım tabikide burda hepimiz aynı noktada buluşuyoruz ve bildiklerimizi burada aktarmak hepimizzin yararına olur ,bu konuda size teşekkür ediyorumm..

• seciniz
    • Verimlilik:
      4.44%

none
« Yanıtla #8 : 20 Şubat 2013, 20:57 »
çok teşekkürler ayşe hanım tabikide burda hepimiz aynı noktada buluşuyoruz ve bildiklerimizi burada aktarmak hepimizzin yararına olur ,bu konuda size teşekkür ediyorumm..
Rica ederim. Ben siteye ilk üye olduğumda sadece niyetim, yeni spina bifidalı çocuğu olmuş aileleri mesane ve böbrekte olabilecek sorunları yaşanmış bir hikayeyle açıklamaktı. Bir süre sonra sitenin bağımlısı oldum. Birbirimizi hiç görmemiş olsakta aile ortamı gibi yazışabiliyoruz.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #9 : 24 Şubat 2013, 17:31 »
Hani yazmıştım ya... Çocuk doktoru boğaz enfeksiyonundan dolayı ateşlendiğimi düşünüp, birkaç ilaç yazıp gönderiyormuş diye Ben de bundan dolayı herkesi mesane ve böbrekler konusunda uyarmaya çalışıyorum.
ayşe hanım size katılıyorum bende aynı şekılde çevremdekıleri bile uyarıyorum çunku her doktor doktor degıl ben bunu çok iyı bılııyorum ya bagışıklık sıstemı duşuk derler yada bogazları dıyıp paso antıpıyotık dayarlar benım kızın son anda bobrekleri kurtardılar bıde arkadaşa doktor fızık gerek yok demış çok onemlı olurmu oyle bız geç kaldık fızık için daha kotu oldu fızık gorupde hareketlerı artanlar var spınalı çoçuklarda benımkı gıbıde geç kalıp gerıleyenler var fızık onemlı bence

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Denge problemi Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Tak Problemi none Yanıt: 6 - Gösterim: 1404 - none Yakup Akcan Merhaba arkadaşlar uzun bir aradan sonra nasılsınız inşaallah hepiniz iyisinizdir. Benim bir sorum olacaktı sonda yaparken takıl... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com