trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Skolyoz  (Okunma sayısı 5911 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Skolyoz
« : 04 Mart 2013, 19:10 »
Merhabalar. Kızım (Elif Sena) 2 yaşında skolyozu var, 6 ayda bir de kontrolü var, 1 hafta önce skolyoz filmi çekildi ve omurilik eğriliği ilerledi ameliyat olması şart dedi doktor. Skolyoz ameliyatı için kızım daha çok küçük bu yaşlarda bu ameliyat çok ağır gelmez mi meleğime, lütfen yardımcı olun.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      84.44%

none
Ynt: Skolyoz
« Yanıtla #1 : 04 Mart 2013, 19:34 »
Buraya tıklayıp spina bifidalılarda skolyoz tedavisi hakkında ppt formatında hazırlanmış dökümana ulaşıp bilgilenebilirsiniz.

Tedavisi için Prof. Dr. Emre ACAROĞLU (Ankara) veya Prof. Dr. Yusuf ERŞAHİN'den (İzmir) güvenilir destek albilirsiniz.

Hastanın yaşı küçük olduğu için birden fazla tekrarayan ameliyatlar gerekebilir. Hastanın boyu uzadıkça ameliyatın tekrarlaması gerekiyor diye biliyorum. Ancak Prof. Dr. Yusuf ERŞAHİN yeni bir ameliyat yöntemi geliştirdi ve bu sayede tekrarlayan ameliyatlara gerek kalmıyor diye biliyorum. Hastanın boyu uzadıkça vidalı bir sistem sayesinde yeni ameliyata gerek kalmıyor. Ancak devlet bu ameliyatın masrafını karşılamıyordu. Bu konuda bir gelişme oldu mu haberim yok.

Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #2 : 04 Mart 2013, 21:31 »
Gecmıs olsun .Eliftede cıktı skolyoz ama sımdılık ılerı derecede degılmıs bende sunu merak edıyorum ılerlemeden bıseyler yapılamazmı ıllakı ılerleyncemı mudahele edılecek .kızınızınkı ılerı sevıyedemı ıllakı amelıyat sartmıymıs .الله herkesın yardımcısı olsun

• seciniz
    • Verimlilik:
      24.44%

none
« Yanıtla #3 : 04 Mart 2013, 21:55 »
Gecmıs olsun .Eliftede cıktı skolyoz ama sımdılık ılerı derecede degılmıs bende sunu merak edıyorum ılerlemeden bıseyler yapılamazmı ıllakı ılerleyncemı mudahele edılecek .kızınızınkı ılerı sevıyedemı ıllakı amelıyat sartmıymıs .الله herkesın yardımcısı olsun

Kalça cikikligi gibi skolyoz da spinabifida'lilarda görülme si yüksek bir olasılık şu an muhammed tede başlamış daha da ilerleme'mesi için yada yavaşlatmak için korse ve sırt gelişimi hareketleri var onu fizyoterapist nize sorun gösterir hem siz evde yaparsınız hemde fizyoterapist bu yönde daha çok hareket yaparak biraz da olsa rahatlatir.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #4 : 04 Mart 2013, 23:55 »
Rabbim hepmizin yardımcısı olsun.kızımda da skolyoz var üstelik anne karnında oluşmuş dedi fizyoterapistimiz.nöroşirurji de ki hocamıza sorduk ilerlememesi için ne yapabiliriz korse felan kullansak olur mu dedik,hiçbir faydası olmaz dedi.yine de fizik tedavide hem oturabilmesi hem de skolyozu için yan kısımlarından da destekleyiici bir koltuk yaptırdık.ona oturdugunda dik bir şekilde kalabiliyor karnının üzerine yıgılmıyor.sag kaburga kemigi daha dışarıda biraz ona baskı yapıyor,içinde oturmaktan hoşlanmıyor.kızım 18 aylık.doktorumuz bize de ilerleyen zamanlarda ameliyat olması gerekir dedi en az 3 yaşında ama.oturma koltugunun da resmini ekleyebilirm fikir edinmek amaçlı.

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 05 Mart 2013, 00:09 »
ben trabzondayım burdaki doktor kontrollerin de bir kısmı baya eğrilmiş dedi 49 derece felan dedi ameliyat gözüktüğünü söyledi, korse felan eğrilmeyi durdurmaz ddi الله hepimizin yardımcısı olsun...

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      84.44%

none
« Yanıtla #6 : 05 Mart 2013, 00:13 »
45 derece ve üstü ameliyatla tedavi edilebiliyor.

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #7 : 05 Mart 2013, 00:18 »
evet hasan bey trabzonda ameliyatını düşünmüyoruz elif senamızın doktoru istanbul kozyatağı hastanesinde mehmet özek iyi bir doktor ama skolyoz da ne derece başarılı bilmiyorum, araştırmalarımda skolyoz üzerine daha iyi ve tecrübeli doktorlar var kendisinin ismine bu konuda rastlamadım , ayrıca tek ameliyat yapılıyor ve ilerki aşamalarda ameliyatsız tedaviye devam edilabilir yöntemini yapıyormu bunu da bilmiyorum bu konuda çok şaşkın ve kararsızım...

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      84.44%

none
« Yanıtla #8 : 05 Mart 2013, 00:23 »
Skolyoz ameliyatını bazı yerlerde beyin cerrahları bazı yerlerde de ortopediciler yapıyor. Yukarıda 2 isim verdim onları bi değerlendirin. Mehmet Özek Bey skolyoz ameliyatı yapıyor mu bilmiyorum. Hiç duymadım.

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #9 : 05 Mart 2013, 00:29 »
evet verdiğiniz isimlere baktım yusuf erşahin bu konuda tecrübeli iyi bir doktor birde hacettepedeydi şimdi ise istanbul şişli hastanesinde bulunan ahmet alanay içinde bu işin erbabı diyorlar allahtan hayırlısı, mehmet özek skolyoz ameliyatı yapıyormu bende bilmiyorum:(

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Skolyoz Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none skolyoz ameliyatı.... none Yanıt: 11 - Gösterim: 4835 - none nur ayşe mrb arkadaşlar dün acıbadem hastanesinde omurga kogresine katıldık, Mehmet özek , Ahmet alanay vb doktlar kızım elif senanın fil... Devamı...
none Ayağın gelişmemesi ve skolyoz olma ihtimali none Yanıt: 7 - Gösterim: 1375 - none HiraNur Herkese hayırlı ramazanlar öncelikle. Daha önce çok sık girerdim ve bir çok bilgiyi sizler sayesinde edindim ve doktorlarla o de... Devamı...
none SKOLYOZ AMELİYATI none Yanıt: 1 - Gösterim: 128 - none meteor Merhabalar  skolyoz ameliyatından önce koltuk değnekleri ile çok rahat yürüyordum. ameliyattın ardından 15 ay geçti ve hala teke... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com