trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Aranıza yeni katıldım merak ettiğim bir kaç konu  (Okunma sayısı 13150 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

Hoşbulduk sağolun...

• seciniz
    • Verimlilik:
      4.44%

Öncelikle kendinize spina bifida konusunda tecrubeli bir üroloji uzmanı bulmalısınız. Böbrek,mesane filmi çektirmenizi, en önemlisi ürodinami yaptırmanızı öneriyorum. İdrar kaçırma konusunda mesaneye botoks enjeksiyonu yöntemi var. Bunu doktorunuzla konuşun. Her ay idrar tahlili yaptırmanızı öneriyorum. Eğer idrar tahlilinde bakteri çıkarsa antibiyotiği düzenli kullanın. Rasgele antibiyotik içmeyin. Geçmiş olsun.

• Verimlilik:
      0%

Teşekkürler ayşe hanım bilgilerinizden dolayı. İstanbul için önerebiliceğiniz bi üroloji uzamanı varmı spina bifida konusunda uzman. Ayrıca dediğiniz  mesane botoks enjeksiyon yöntemi tam olarak neden yapılıyo bilgi verme şansınız varmı doktorla görüşmeden bi ön bilgi olması açısından

• Sekercik
    • Verimlilik:
      11.11%

''Günümüzde estetik uygulama deyince ilk akla gelen botulinum bakterisinin toksini olan botoks günümüzde tıbbın elinde etkin bir tedavi aracına da dönüşmüş durumda. Son 10 yılda üroloji alanında da yaygın kullanılan botoks, kas-sinir kavşağını felç ederek uygulandığı kasın kasılmasını engelliyor. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tufan Tarcan botoksun çocuk veya erişkinlerde ilaca yanıt vermeyen mesane işlevi bozukluklarının tedavisinde kullanıldığını belirtiyor.

AYNI GÜN TABURCU OLUYORLAR

Botoks mesane veya üretral sfinktere çoğunlukla genel anestezi altında ve sistoskopi (mesanenin içini alet yardımıyla inceleme işlemi) eşliğinde enjeksiyon şeklinde uygulanıyor. Uygulanan doz hastanın yaşı ve mesane hastalığının tipine göre değişebiliyor. Hastanede yatış gerektirmeyen ve hastanın işlem sonrası aynı gün taburcu edildiği uygulamanın oldukça güvenli olduğu belirtiliyor. Botoks uygulaması mesane işlev bozukluklarının tedavisinde bazen tek başına bazen de diğer yöntemler ile birlikte kullanılıyor. Bu uygulamaya özellikle mesane kapasitesinin artırılması gereken durumlarda ihtiyaç duyuluyor. İstemsiz mesane kasılmaları ve idrar kaçırmanın engellenmesi gereken hastalarda mesaneye botoks uygulaması yapılıyor. Çocuklarda spina bifidaya (doğumsal gelişim anomalisi) bağlı nörojenik mesane işlev bozuklukları ve disfonksiyonel işeme, erişkinlerde ise omurilik yaralanmaları ve aşırı aktif mesane sendromu mesaneye botoksun en sık uygulandığı sağlık sorunları arasında bulunuyor. Uygulama sonucunda mesane kapasitesi normale getiriliyor, istenmeyen mesane kasılmaları engelleniyor, sık idrara çıkma ve sıkışma tipi idrar kaçırma önleniyor. Ayrıca mesane içi basıncın düşürülerek böbreklerin korunmasının sağlanması da uygulamanın özellikleri arasında yer alıyor''.

BOTOKS uygulamasının etkisi, uygulandığı kas tipine bağlı olarak 6 - 9 ay arasında kaybolduğu için bu tedaviden yarar gören hastalarda enjeksiyonun bir süre sonra tekrarlanması gerekiyor. Tekrarlanan enjeksiyonlar da aynı derecede güvenli ve başarılı sonuç veriyor.
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• Verimlilik:
      0%

Bilgilendirme için teşekkürler...

• Verimlilik:
      0%

none
sonta
« Yanıtla #25 : 12 Mayıs 2013, 13:15 »
spina bifidalı hastalarda hem idrarını yapamama ve idrarını tutamama  her ikisindede sontayımı öneriliyolar.  idrar tutamama olayında botoks yöntemiyle idrar kaçırmasını önleme  çıkarması içinde ıkındırılma olamazmı sadece bi görüş edindiğim bilgilere göre

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      100%

Ürodinami gibi ileri seviye ürolojik tetkiklerin incelenmesiyle hasta normal yoldan idrar yaptıktan sonra mesanede idrar kaldığı, böbreklerin risk altında olduğu görülmüşse tak önerilir. İdrar kaçırma ya da kaçırmama bunun için bir kriter değil. Ancak mesanenizde idrar hiç depolanmıyorsa tak yapmaya da gerek yok zaten. Olmayan, birikmeyen idrar için neden tak yapılsın ki. Botoks yöntemi idrar kaçırma olayını önleyebiliyor ancak her yıl tekrarlanması ve yapmadan önce yine ileri seviye ürolojik tetkiklerden geçilmesi lazım.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

bolubeyi mesane ultrasyonu çektirmem gerekiyodu 2 litre su içtim ama mesanem dolmadığı için tam olarak istedikleri gibi olmadı ultrasyon sonucu bana tak yapan doktorda mesanede idrar kalmıyo dedi ama damla damla idrari tutamıyorum o zaman botoks yöntemi devreye giriyo sanırım ıkındığım zamanda rahatlıkla idrarimi çıkabiliyorum

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      100%

Ultrason çok bir şey ifade etmez. Bir üniversite hastanesinde  ürodinami yaptırıp baktırmanız lazım.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

Anladım sağolun. peki benim dediğim yöntemle sonta kullanmayan spinalılar varmı?

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Aranıza yeni katıldım merak ettiğim bir kaç konu Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Merhaba Beni de aranıza alır mısınız ? none Yanıt: 14 - Gösterim: 3048 - none can  arkadaşlar çok sıkıldım dış dünyadan herkesin farklı gözle bakmasından sizlerle tanışıp özgüvenimi yükseltmek istiyorum [cutoff... Devamı...
none Forumlarda ulasamadigim bir konu hakkinda none Yanıt: 2 - Gösterim: 811 - none Yusuf arslan Oncelikle herkese merhaba Ve cok gecmis olsun demek istiyorum..Alakasiz bir konu actiysamda affiniza siginiyorum..29 yasindayim ... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com