trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Meningosel  (Okunma sayısı 5091 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• karteliçe
  • Yer:

none
Meningosel
« : 02 Mayıs 2013, 18:04 »
Merhaba. Ben 17 yaşındayım ve küçüklüğümden bu yana hiç bir ameliyat geçirmedim bir buçuk yıl kadar öncesine kadar çok önemsenebilecek bir rahatsızlığım olmadı. Bir buçuk sene öncesinde bacağımdan şiddetli kramp ağrıları  çektim ve bu ağrılar 3 gün boyunca beni rahat bırakmadı. Üniversite hastahanesine gittik ve orada doktor idrar kaçırma gibi bir problemi olmadıkça ameliyat yapmam dedi sadece belindeki şişikliği estetik amaliyat ile düzeltebiliriz dedi. Sizce bu amaliyatı ergenlik çağını atlatmadan yaptırmamda her hangi bir sakıncası olur mu? Ben ameliyatı olmak istiyorum ve belimdeki şişiklikten çok rahatsız oluyorum psikolojik olarak özellikle.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      17.78%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Ynt: meningosel
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2013, 19:13 »
Konunuzda spina bifidalı olup olmadıınızı yazmamışsınız. Ancak anlattıklarınız spina bifida + gergin omurilik hastalıklarını işaret ediyor. Eğer öyle ise bir üniversite hastanesinde beyin cerrahisi, üroloji, nefroloji, ortopedi ve fizik tedavi branşlarında periyodik kontrollere gidiyor olmanız gerekir. Bu branşlarda yapılan ileri seviye tetkiklerl sayesinde durumunuz hakkında bir şeyler söylenebilir. Bir buçuk önce durumunuz ne idi ve şu an ne oldu? Bunlar tetkiklerle ispatlanmalı. Bunlar olmadan yorum yapmak yanlış olur. Eğer ki gergin omurilik durumu söz konusu ise durumun daha kötüye gitmemesi için gergin omurilik ameliyatı olmanız lazım. Mutlaka ileri seviye ürolojik tetkikleri yaptırmalısınız. Bunlar sizin fiziksel görünümünüzden çok daha önemli. İhmal edilmesi durumunda yaşam kalitenizin oldukça düşmesi ve böbrek yetmezliğinden de muzdarip olmanız muhtemel. Bu nedenle önce bu anlattıklarımın üzerine yoğunlaşın sonra yeniden konuşuruz. Geçmiş olsun.

karteliçe
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• karteliçe
  • Yer:

none
Ynt: Meningosel
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2013, 19:52 »
gergin omurilik sendromuna sahibim bir çok mr çekindim ve üniversite hastanesinde küçüklüğümde çok kez gtrmşler ama nedense doktorların hiçbiri hiç birşey yapmamış. bir buçuk sene önceki rahatsızlığım haricinde başka hiç bir rahatsızlığım yoktu  şimdide durumum iyi ama şimdi ise üniversite hastahanesine gittiğimizde doktor bize sadece estetik ameliyat yapalım 19 20 yaşına geldiğinde  tehtered kord ameliyatı yaparız dedi eğer şimdi tehtered kord ameliyatı yaparsak gelişme çağında olduğundan sorunlar olabilir dedi.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      17.78%

none
« Yanıtla #3 : 02 Mayıs 2013, 20:00 »
20 yaşına kadar beklemenin bir zararı yoksa yani ameliyatın acil olarak yapılması gerekmiyorsa bekleyin. Boy kadınlarda 20 erkeklerde 22 yaşına kadar uzar diye biliyorum. Zaten gergin omurilik durumu omuriliğin çevre dokulara yapışıp boyun uzamasıyla beraber gerilmesinden kaynaklanıyor. Şimdi ameliyat olmanız durumunda boyununuz uzamaya devam ederse tekrar gergin omurilik durumu olma ihtimali var. Böylece ikinci bir ameliyat geçirmekten kurtulmuş olursunuz.

karteliçe

• karteliçe
  • Yer:

none
« Yanıtla #4 : 02 Mayıs 2013, 20:05 »
20 yaşıma kadar beklememin bir zararı olmuyacağını ve  sizin de dediğiniz gibi boyumun uzayabilme ihtimalinden dolayı 20 yaşına kadr bekle dedi.ama estetik ameliyat bu konuda farkeder mi boy uzamasının bir etkisi olur mu ?

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      17.78%

none
« Yanıtla #5 : 02 Mayıs 2013, 20:09 »
Önce gergin omurilik durumunu halledin sonra olayın estetik durumuna bakınız. Mantıklı olan bu.

karteliçe

• karteliçe
  • Yer:

none
« Yanıtla #6 : 02 Mayıs 2013, 20:11 »
peki teşekkür ederim.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      37.78%

none
« Yanıtla #7 : 02 Mayıs 2013, 21:36 »
Aramıza hoş geldiniz geçmiş olsun. nazarx nazarx
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      17.78%

none
« Yanıtla #8 : 02 Mayıs 2013, 21:58 »
Bu şekilde hareket edenlere sinir oluyorum. Üye olmuş, soru sormuş, zaman ayırıp sorusunu cevaplamışız, üyeliğini silip basmış gitmiş. Eksik olsun lazım değil böyle isanlar.

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #9 : 04 Mayıs 2013, 00:21 »
Bende konuya bakıyorum yeni açılmış konu nedne silinmiş bir hatamı diye yaptı die ama bukadarda  yüzssüzlük olamaz yani yazık böyle insanlara.
Bu Boş Dünyada ANNE Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Meningosel Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none meningosel ameliyatı için doktor tavsiyesinde bulunabir misiniz? none Yanıt: 3 - Gösterim: 2847 - none feda Öncelikle bu siteye üye olup bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için hepinize teşekkür ederim. Ayrıca bolubeyi'ne yaptığı aydın... Devamı...
none Merhabalar benim 45 gunluk bır kızım var meningosel ve diastometamyeli iledogdu none Yanıt: 19 - Gösterim: 5196 - none Cemal Yetisen Merhabalar benim 45 gunluk bır kızım var meningosel ve diastometamyeli ile dogdu suan bes kilo olmasını bekliyoruz tomografi cek... Devamı...
none Doğuştan meningosel ve beraberinde getirdiği hastalıklar none Yanıt: 2 - Gösterim: 2500 - none Yenibiri Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Bu hastalığın  ne ağrısı bitiyor nede beraberinde getirdiği hastalıklar size iç açıcı ... Devamı...
none Meningosel Ameliyatı Olan Var Mı ? none Yanıt: 15 - Gösterim: 3358 - none onurtosun1903 Merhaba. Oncelikle herkese cok cok gecmis olsun. Esim su an 24 haftalik hamile. Oglumuza meningosel teshisi kondu Prof. Dr. Meme... Devamı...
none Meningosel none Yanıt: 8 - Gösterim: 1231 - none Esonyek Merhaba benim bebeğim detaylı ultrasonda kesesi belliydi Ekim ayı Doğum oldu ve kesesi , gergin omurilik sendromu, ve omuriliği ... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com