trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Anket

Yılda kaç defa idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorsunuz?

0
4 (23.5%)
1 - 2
7 (41.2%)
3 -4
1 (5.9%)
5 - 6
3 (17.6%)
6 - 10
1 (5.9%)
10'dan fazla
1 (5.9%)

Toplam Oy Verenler: 16

none Gönderen Konu: İdrar yolu enfeksiyonu sayısı - Anket  (Okunma sayısı 9573 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      100%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
İdrar yolu enfeksiyonu sayısı - Anket
« : 09 Temmuz 2013, 08:23 »
anketMalumunuz spina bifidalı hastaların genelinde mesane fonksiyonları bozuk olduğu için idrar yolu enfeksiyonlarının gelişmesi muhtemeldir. 1 yıl içerisinde 2 den fazla sayıda idrar yolu enfeksiyonu geçirilmesine tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonu denir. Tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonlarında böbrekler büyük risk altındadır ve böbrekler reflu bakımından değerlendirilmelidir.
Bir reflu durumu söz konusu ise cerrahi ya da cerrahi olmayan yöntemlerle reflunun önüne geçilmelidir. Yılda 2'den fazla geçirilen ateşli idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorsanız durumunuz oldukça ciddidir. Bu durumda kesinlikle periyodik ürolojik kontrollerinizi ihmal etmeyiniz. Bir de ateşli olmayan idrar yolu enfeksiyonundan bahsetmek istiyorum. Bir çok spina bifidalı hasta rutin tit ve idrar kültürü tetkiklerini yaptırdıklarında idrar yolu enfeksiyonu teşhisi konulur fakat ateş, yanma, idrar kaçırma gibi etkileri görülmediğinden hastaya bir rahatsızlık vermez. Doktorlarımız böyle durumlarda antibiotik tedavisi başlatabilir ya da antibiotik tedavisi uygulamaya gerek görmeyebilir. Hem kızım hem ben ateşli bir idrar yolu enfeksiyonu geçirmediğimiz sürece doktorumuzun da tavsiyesi ile antibiotik tedavisine başlamıyoruz.

Anketi oylarken ateşli olan ya da yanma, kaçırma gibi şikayetlerle beraber seyreden idrar yolu enfeksiyonlarını dikkate alınız. Hastaya her hangi bir rahatsızlık vermeyen tetkiklerde görülen idrar yolu enfeksiyonu sayısını dikkate almayınız.

Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Mutlu
    • Verimlilik:
      0%

1 yılı aşkın süredir tak yapmaya başladık. Hamd olsun 1 yıldır hiç iye geçirmedik her ay yaptırdığımız tit ve kültürler temiz çıkıyor çok şükür.

• seciniz
    • Verimlilik:
      6.67%

Ben genellikle yılda bir yada iki kere ateşli, böbrek ağrılı, mesanemi doluymuş gibi hissetmeme sebep olan idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorum. Böyle olmadığım zamanlarda genellikle 7-8 lökosit çıkıyor

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      100%

1 yılı aşkın süredir tak yapmaya başladık. Hamd olsun 1 yıldır hiç iye geçirmedik her ay yaptırdığımız tit ve kültürler temiz çıkıyor çok şükür.
Çok iyi mahşallah.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

Biz idrar kültürü tit verdikte  cuma günü daha sonucunu almaya gidemedik...
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      100%

Devlet hastanelerinde yaptırılan tetkiklerin sonuçları tc kimlik no sorgulaması ile hastanelerin web sitelerinden öğrenilebiliyor.

• Sekercik
    • Verimlilik:
      11.11%

Oyumu Nazlı Hilal'im adına kullandım.Senede 1-2 olarak.Küçükken daha sıktı 4 yaşından sonra azalma gösterdi.
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

Malesef ki en 3&4 defa diye işaretledim uhu uhu uhu uhu uhu
Ya benim anlamadığım eskiden muhammed in ateşi çıkar halsiz olurdu son 1 yıldır herhangi bir belirtisi olmadan nasıl böyle yüksek çıkıyor ya..

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      100%

Ateş ve rahatsızlık vermeyen iye sayısı senede 3-4 kere hatta daha fazla olabilir. Bu olağan bir durum.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

Ateş ve rahatsızlık vermeyen iye sayısı senede 3-4 kere hatta daha fazla olabilir. Bu olağan bir durum.

çok korkacak bi durum yok diyorsunuz?

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

İdrar yolu enfeksiyonu sayısı - Anket Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none idrar yolu enfeksiyonu none Yanıt: 13 - Gösterim: 7716 - none hatice kubra  idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle hastanede yatiyoruz.biz tak yapmiyorduk ve.7 aydirda hic urolojik muayene yaptirmamistik atesl... Devamı...
none Kızımın üriner enfeksiyonu none Yanıt: 9 - Gösterim: 3016 - none eminee Evet neyi nerden baslayip anlatacagimi bilemoyorum, icimden konusur oldum kac gundur. 22 haziran pazar aksami Melda'nın gecmeyen... Devamı...
none Damar yolu none Yanıt: 9 - Gösterim: 109415 - none ayşe özcan Hepimiz hastanelerde damar yolu açılarken çekilen sıkıntıyı biliyoruz. Genellikle bebek ve çocuklar da çok zor bulunur. Biraz ön... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com