trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Sağlık personelinin hizmet kusuru nedeniyle engelliliğe neden olması  (Okunma sayısı 1550 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      37.78%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

11.10.2011 tarihli ve 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin;  23 üncü maddesinin yedinci fıkrasının (c) ve (ç) bentleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
Alıntı
c) Meslek icrası esnasında sonucunu öngörerek veya görevinin gereklerine aykırı hareket ederek veyahut görevinin gereklerini yapmakta ihmal veya gecikme göstererek bir kişinin ağır derecede olmayan engelliliğine sebebiyet verenlerin üç aydan bir yıla kadar meslekten geçici men edilmesine karar verilir. Bu fiillerin beş yıl içinde tekrarı hâlinde verilecek cezalarda alt ve üst sınırlar iki katı olarak uygulanır.

ç) Meslek icrası esnasında sonucunu öngörerek veya görevinin gereklerine aykırı hareket ederek veyahut görevinin gereklerini yapmakta ihmal veya gecikme göstererek bir kişinin ağır engelliliğine veya ölümüne sebebiyet verenlerin bir yıldan üç yıla kadar meslekten geçici menine karar verilir. Bu fiillerin beş yıl içinde tekrarı hâlinde meslekten sürekli men kararı verilir.

Kararnamenin önceki hali aşağıdaki şekilde idi.
Alıntı
c) Meslek icrası esnasında neticesini öngörerek veya görevinin gereklerine aykırı hareket ederek veyahut görevinin gereklerini yapmakta ihmal veya gecikme göstererek bir kişinin ağır derecede olmayan özürlülüğüne sebebiyet verenlerin üç aydan bir yıla kadar meslekten geçici men edilmesine karar verilir. Bu fiillerin beş yıl içinde tekrarı hâlinde verilecek cezalarda alt ve üst sınırlar iki katı olarak uygulanır.

ç) Meslek icrası esnasında neticesini öngörerek veya görevinin gereklerine aykırı hareket ederek veyahut görevinin gereklerini yapmakta ihmal veya gecikme göstererek bir kişinin ağır özürlülüğüne veya ölümüne sebebiyet verenlerin bir yıldan üç yıla kadar meslekten geçici menine karar verilir. Bu fiillerin beş yıl içinde tekrarı hâlinde meslekten sürekli men kararı verilir.

Kararnamenin tam metnini görmek için tıklayınız.

Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Arastirmaci
    • Verimlilik:
      0%

ben seçici biri olduğumdan. her doktora güvenmem.örneğin nereli olduğuna bile öğrenmek isterim.
Bana KaDeR'imin bir oyunumu bu
Aldı sevdiğimi verdi zulumu
Dünyaya doymadan geçip gideceğim
Yoksa yaşamanın kanunumu bu..!?

• Mutlu
    • Verimlilik:
      0%

Doktor seçimi bile bazen kar etmiyor alnına yazılı ise ama yine de doktor seçimi yapmak lazım tabiki. Tedbir bizden takdit الله tan bilgilendirme için teşekkürler.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

hangi doktoru secicez ya

geçen göz bolumundeki bilgi işlemcinin dediği gibi abla bunlar sadece yazıda! yazıda duvarda kalıyor.......

Ben şikayet ettim üstüne şikayet hattı üçretli o kadar sinirli idim ki çok konuştum adamlarda dinliyor doktorun neyi varsa anlattım tek gerçek faturama eklenen ücret oldu!!!
birilerinin buna dur demesi lazım amma nerde...
doktor seçmine gelince birine muayene oluyon ilk muayene iyi ikinci de ya doktor bilgisiz yada asabi
hadi değiştir
başka doktor iyi diyon hopp bi daha ki gidişte doktor yok nerde ya izinde yada tayini çıkmış.
iyi yada  kötü doktor yok aslında vijdanlı vijdansız doktor var
insaflı insafsız doktor var
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Sağlık personelinin hizmet kusuru nedeniyle engelliliğe neden olması Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none omurilik açıklığının aşağıda olması idrar ve dışkıyı etkilermi none Yanıt: 17 - Gösterim: 3376 - none eylül hanife çelik merhabalar daha 13 günlük kızım var doktorumuz belindeki açıklığın aşağıda ve küçük olması nedeniyle idrar ve dışkı konusunda pe... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com