trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Kurban Bayramı Kutlamaları - 2013  (Okunma sayısı 7739 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      20%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Kurban Bayramı Kutlamaları - 2013
« : 14 Ekim 2013, 08:32 »
inekBugün kurban bayramı arefesi. Tüm SBT müdavimlerinin kurban bayramını şimdiden kutlarım. Bayramınız mubarek olsun.

Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%

Hayırlı bayramlar bayramınız mübarek olsun SBT.
Bu Boş Dünyada ANNE Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

• Neseli
    • Verimlilik:
      0%

Bayramınız mübarek olsun..Rabbim tekrarını nasip etsin....
BERAT ÇELİK  MÜCİZE ÇOÇUK

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      33.33%

Fazileti sayılamayacak kadar çok olan mübarek Kurban Bayramı mız mübarek olsun. الله nice mutlu bayramlar nasib etsin.
 Arefe günümüzüde mübarek etsin amin.

Mevla bizi affede
Bayram o bayram olur
Cürmü hatalar gide
Bayram o bayram olur
                          Alvar  imamı.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

Kurban bayramınız mübarek olsun SBT ailesi

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

Tüm dünya da barış huzur ve kardeslik içinde yaşamak ve yaşatmak dileğiyle
Kurban bayramimiz kutlu olsun.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Neseli
    • Verimlilik:
      0%

Kurban bayramınız mübarek olsun  mxxxutlu
Yolumuz olsada tüm bayır..
Vardır bundada bir hayır..

• Sekercik
    • Verimlilik:
      0%

Bizi annemiz boyunuz bir arpa boyu uzar diye Arefe Günü yıkardı...
Boylarımız belki çok uzamadı ama yüreklerimiz büyüdü bizim...
Bende kızlarımı aynı inançla yıkadım bugün...  mxxxutlu
Dilerim umutları hep yeşil kalır yavrularımın,yürekleri kocaman olur...Arefe Geceniz mübarek olsun...

Bayramınız da mübarek olsun sevgili SBT Ailem,nice bayramlara erişmemiz dileğiyle....  nazarx
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      33.33%

Arefe günü, bayramlar, ihram ve cuma için yıkanma sünnettir. Bir sünneti ihya etmeninde sayılamayacak sevapları vardır.
الله her işinde bu sünnetleri gözeten, onların müjdelerine nail olanlardan eylesin amin.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Bitkin
    • Verimlilik:
      0%

GÖK KAPILARINI TİTRETEN DUA;

Asrı Saadette ticaretle uğraşan bir tacir mümin vardı. Bu tacir ticaretinde helal haramı gözetir. الله ve Resulü için bu ticareti yapar, herkesin hakkına riayet ederdi. Ticaretini Şam ile Medine arasında gerçekleştirir çoğunlukla da ticaret kervanları ile hareket etmez, tek başına yolculuk yapmayı severdi.

Bir alacağını almış, satacağını da satmış ve Şam’dan Medine ye doğru hareket etmişti. Epeyce yol almıştı ki, baştan aşağı silahlı bir eşkıya ile karşılaştı. Eşkıya bu mümin taciri tehdit etti;

"Mallarını şuraya indir, develerini de şu ağaca bağla.”
Mümin tacir:

“Mallarım senin olsun, beni bırak gideyim.

Eşkıya;

"Bugüne kadar soyup da öldürmediğim kimse yok Senin hem mallarını alacağım, hem de canını.”

“Madem beni öldürmeye kararlısın, senden son bir talebim var"

“Söyle talebini”
“Ben Müslüman'ım abdest alıp, iki rekât namaz kılayım ondan sonra beni öldür."

Eşkıya izin verir. Tacir önce abdestini alır, sonra da İki rekât namaz kılar ve ellerini Rabbine açar:

‘Ya Vedud! Ya Vedud! Ya Ze’l-arşi’l-mecîd! Ya Mübdi, Ya Mu’id! Ya Fe’aalün lima yürid! Eselüke bi-nuri vechike’l-lezi mele’e erkane arşike ve es’elüke bi-kudretike’l-leti kadderte biha halkake ve bi rahmetike-lleti vesiat külle şeyin. La ilahe illa ente. Ya Muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni!

Mümin tacirin duası bitmişti ki, çok garip bir hadise meydana gelir. Birden beyaz bir at üstünde yeşil elbiseli, elinde de harbe olan bir süvari peyda oldu. Eşkıya şaşırmış, ne yapacağını bilemez bir durumda idi. Eşkıya, taciri ve malları unuttu, ortaya çıkan bu süvariye saldırdı. Süvari bir darbe ile eşkıyayı yere düşürdü.

Süvari tacire dönerek: “Öldür bu eşkıyayı" dedi.

"Ben hayatımda kimseyi öldürmedim, insan öldürmeyi hoş görmem. Beni bağışla.”dedi.

Sonra süvari eşkıyayı bir darbe ile öldürdü.

Tacir sordu: “Sen kimsin?"

“Ben üçüncü kat gökte duran bir meleğim. Bu adamı öldürmeyi الله Teala bana nasip etti. Sen namazından sonra ellerini kaldırıp duaya başladığında, gök kapılarının çalındığını duyduk, öyle şiddetle çalınıyordu ki. Mühim bir hadisenin olduğunu anladık. İkinci defa dua ettiğinde gök kapıları açıldı. Üçüncü defa dua ettiğinde, الله Teala, Cebrail Aleyhisselam’ı görevlendirdi.

Cebrail Aleyhisselam şöyle dedi:

‘Dua eden falan mümini kim kurtaracak” Ben talep ettim de görevlendirdiler. Ey الله Teala’nın mümin kulu! İyi bil ki! Senin yaptığın bu duayı kim yaparsa الله Teala onun sıkıntısını giderir, ona yardım eder.”

Bu hadiseden sonra mümin tacir yola koyulur ve Medine’ye varır. Soluğu Kâinatın Efendisi Sallallahu aleyhi ve sellem’in huzurunda alır ve başından geçen hadiseyi anlatır. Taciri dinleyen Kâinatın Efendisi Sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurur:

"Muhakkak ki, الله Teala sana esma-i hüsnayı telkin etmiş. 0 isimlerle الله Teala’ya dua edilirse, istenen verilir.”

Bir kerecikte olsa çocuklarımızın sağlıhı için okuyalım.

Tüm SBT ailesinin kurban bayramını saygı ve sevgilerimle Kutlarım

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Kurban Bayramı Kutlamaları - 2013 Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Ramazan Talha'nın hastanede geçirdiği ilk çocuk bayramı none Yanıt: 14 - Gösterim: 6730 - none ramazan talha Ramazan Talha'nın hastanede geçirdiği ilk çocuk bayramı :) Sbli İkra Bebek ile Devamı...
none Okuma Bayramı etkinliği. none Yanıt: 4 - Gösterim: 1296 - none muhammed 2 Haftadır ezber prova'larla geçti ama bugüne değdi minik yavruların sergilediği oyunlar muhteşemdi. Muhammed haber spik... Devamı...
none 23 Nisan Çocuk Bayramı Etkinliği. none Yanıt: 4 - Gösterim: 1574 - none muhammed Paşam 23 Nisanda sahne de haberlerini sundu.  Bize göstermiş oldukları önem ve özveriden ötürü Bağlarbaşı İlkokulu Müdürü Şerif ... Devamı...
none Kurban Bayramı 2015 none Yanıt: 4 - Gösterim: 1466 - none bolubeyi Bugün kurban bayramı arefesi. Bayramlar berekettir, umuttur. Keseceğiniz kurban ve dualarınız kabul olsun, sevdikleriniz hep siz... Devamı...
none Ramazan Bayramı Tebrikleri - 2016 none Yanıt: 3 - Gösterim: 1219 - none bolubeyi Sevgi dolu, huzurlu ve daha sağlıklı nice bayramlara ulaşmak dileğiyle, spinabifidaturkey.com sitesi müdavimlerinin Ramazan Bayr... Devamı...
none Kurban bayramı - 2016 none Yanıt: 3 - Gösterim: 1194 - none bolubeyi Bugün kurban bayramı arefesi. Bayramlar berekettir, umuttur. Keseceğiniz kurban ve dualarınız kabul olsun, sevdikleriniz hep siz... Devamı...
none KURBAN BAYRAMI 2017 none Yanıt: 4 - Gösterim: 1120 - none Hira Nur Kurt KURBAN BAYRAMI AREFESINDE TÜM SBT AILESININ HUZURLU VE HAYIRLI BAYRAMLAR GECIRMESI DILEGI ILE.RABBIM KESECEGIMIZ KURBANLARI KABU... Devamı...
none TAŞINDI: 2017 Kurban Bayramı none Yanıt: 0 - Gösterim: 496 - none bolubeyi Bu konu Dini Günler isimli bölüme taşınmıştır. http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?topic=11647.0 Devamı...
none Kurban Bayramımız mübarek olsun - 2019 none Yanıt: 2 - Gösterim: 608 - none muhammed Her gününüzün bayram coşkusu ve mutluluğu içinde sevdiklerinizle birlikte geçmesini diler; selam, sevgi ve saygılarımı sunarım. Devamı...
none Kurban Bayramı Kutlaması - 2020 none Yanıt: 0 - Gösterim: 271 - none bolubeyi Bayramlar berekettir, umuttur. Kestiğiniz kurban ve dualarınız kabul olsun, sevdikleriniz hep sizinle olsun. Kurban Bayramınız m... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com