trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

* Feyza'nin ninnisi

none Gönderen Konu: Şaşılık ve kabızlık  (Okunma sayısı 4609 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Şaşılık ve kabızlık
« : 24 Ocak 2014, 02:17 »
Arkadaşlar biliyorum belki defalarca yazıcağım konu açılmıştır kızımda hala kabızlık sorunu var 6 günde  bir lavman yapıyorum doktora gittim bana dupbalak ismini doğru yazmış olmaya bilirim hergün ondan veriyorum kıızm on aylık odu çorbadan başka bişey içeremiyorum bazı şeylerden mahrum dikkat etmeye çalışıyorum artık ne yapacağımı şaşırdım bu hep böyle mi devam edicek denemediğim şeyler kalmadı bir de yaklaşık bir aydan beri gözde kayma başladı doktora gittim normaldir olabilir dedi bunda bişey yok dedi ama resmen kızımın gözü kayıyor biz hala tak kullanmıyoruz bu sorun olurmu kusura bakmayın birden fazla soru yazdım ama tek derdimi yazıcagım paylaşa bilecegim yer bura.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      44.44%

none
Ynt: şaşılık ve kabızlık
« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2014, 08:34 »
Gözlerdeki kayma eğer şant varsa düzgün çalışmadığının işareti olabilir.Şant çalışmadığında ayrıca kusma ve morarma gibi belirtilerde olabilir.Beyin cerrahına muayene olmanızda yarar var.Kabızlık sb lilerin genel sorunudur.Geçen yıl bir hafta hastahanede kalmış ve operasyonla bağırsakları boşaltılmıştı oğlumun.Bizde lağman kullanıyoruz.Genel olarak katı yiyeceklerin verilmemesi,sebze ağırlıklı beslenilmesi gerekir.Püre şeklinde ıspanak çorbası gibi.Çocuk cerrahide takipte olmanızda yarar var.Tak kullanıp kullanmama konusu nefrolojinin yönlendirmesi ile olur.Tak kullanmayan sb li yok gibidir.Bu konudaki ihmal böbreklerde zarara yol açabilir.Nefroloji bölümünün mutlaka takibinde olmalısınız.Geçmiş olsun.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2014, 08:36 »
geçmiş olsun Rabbim şifa versin inşaallah

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #3 : 24 Ocak 2014, 10:23 »
Cok gecmis olsun. Ac karnina bir kasik zeytin yagi, komposto, veya kivi gibi seyler deneyin.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
Ynt: Şaşılık ve kabızlık
« Yanıtla #4 : 24 Ocak 2014, 11:27 »
çok geçmiş olsun
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 24 Ocak 2014, 13:27 »
Teşekkürederim bilgileriniz için neler denemedimki dediğiniz gibi zeytin yağ verdim kaysl komposto yaplp hem posaslnl hem suyunu verdim yok yinede olmuyor doktor olarak gastronomi öylebiseydi ona gittim ama cçocuk cerrahisine gitmedim kablzllk için evet sanat var o kadar çokbölüm varki gidilicek artlk hangi birine gidicegimi saslrdlm allaha hamd olsun allah daha beterinden saklasln

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      44.44%

none
« Yanıtla #6 : 24 Ocak 2014, 14:21 »
Teşekkürederim bilgileriniz için neler denemedimki dediğiniz gibi zeytin yağ verdim kaysl komposto yaplp hem posaslnl hem suyunu verdim yok yinede olmuyor doktor olarak gastronomi öylebiseydi ona gittim ama cçocuk cerrahisine gitmedim kablzllk için evet sanat var o kadar çokbölüm varki gidilicek artlk hangi birine gidicegimi saslrdlm allaha hamd olsun allah daha beterinden saklasln
Bu sıvı ağırlıklı gıdalara devam ederek netice alabilirsiniz.Evet bölümler çok ama hepsini sıraya koyup muayenelere aksatmadan gitmeniz gerekiyor.Son 1,5 aydır rapor ve diğer işler için kaç kere gittiğimizi unuttum.
Yorulduk, eşim ve çocuk hasta oldular.Bu koşturmalar hayatımızın alışmamız gereken bir parçası oldular artık.
Bunların bir mükafatı mutlaka olacak.Her daim ve her hal üzere:
Gönderilen bütün peygamberlere selam olsun!
Ve âlemlerin Rabbi olan الله'a hamd olsun.Saffat suresi 181-182.ayetler
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• HÜMEYRA ZEYNEP KARAMAN
  • Yer:

none
« Yanıtla #7 : 24 Ocak 2014, 19:52 »
الله yardımcınız olsun

• Sekercik
    • Verimlilik:
      4.44%

none
« Yanıtla #8 : 24 Ocak 2014, 20:02 »
Sabahları aç karnına ılık suya bal iyi geliyor.Yaşında değilse bal vermeyin tabi.Doktorun verdiği ilaç etkili olur düzenli kullanmaya devam edin.Ayrıca her gün düzenli karnına masaj yapın,ayaklarını karnına doğru itip dairesel hareketler yapın buda işe yarıyor.Gıdalarda çok önemli tabiki sıvı ve lifli besinler tükettirmeye dikkat edin.Pekmez,fındık,kırmızı et en belirgin olarak bildiğim rahatlatan gıdalar bunlar.Yiyemiyorsa bile yaptığınız çorbalara kırmızı eti atın pişsin blendırda çekin ve öyle içirin.Fındıkta aynı şekilde tükettirilebilir.Şant kullanan kişilerde kabızlık olmamalı diye biliyorum.Yaşadığı kabızlıktan dolayı şantta sıkıntı olabilir gözleri o yüzden gün batımı gibi olabilir.Mutlaka doktorunuza gösterin bence.Geçmiş olsun arkadaşım.
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #9 : 24 Ocak 2014, 20:24 »
Geçmiş olsun
Bu Boş Dünyada ANNE Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Şaşılık ve kabızlık Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Kabızlık hep böyle mi olacak none Yanıt: 53 - Gösterim: 15018 - none janenur Herkese merhaba,Benim sormak istediğim şey kabızlıkla ilgili. Benim kızım 2 bucuk yaşında ve biliyorsunuz tak yapıyoruz. Onun dı... Devamı...
none ve yıne kabızlık none Yanıt: 8 - Gösterim: 5653 - none janenur  merhaba,ve yıne kabızlık dedıgıme bakmayın. sankı gecıyor da ara ara oluyormus gıbı bır anlam cıkıyor cunku. öyle değil ne yazı... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com