trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Bacak kısalığı  (Okunma sayısı 6644 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Bacak kısalığı
« : 28 Şubat 2014, 06:26 »
mrb arkadaşlar kızım elif sena 3 yaşında oldu, 2 yaşnda iken yapılan kontrolde sol bacak kısalığı 1 buçuk cm iken şimdi kısalık 1 cm daha arttı bu konuda canım çok sıkkın, büyüme aşamasında  bu fark daha da açılır diye korkuyorum, sağ bacağını solda kısalık ve zayıflık olduğu için daha çok kullanıyor otomatik olarak, tabanlıkla farkı tam olmasa da 1,5cm kadar azalttılar, bu konuda tecrübesi olan bana yardım cı olabilirmi....

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      24.44%

none
Ynt: bacak kısalığı..
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2014, 06:31 »
Kızımın da bacağı 3 yaşlarında iken diğer bacağına nazaran 1,5 - 2 cm kadar kısa, güçsüz ve ince idi. Fizik tedavi kısalığa çare olmuyor ama kalınlaşmasına ve güçlenmesine yardımcı oluyor. Şu an 14 yaşında kısalık 3 - 4 cm ye kadar arttı. Bu yıl uzatma ameliyatı olacak düzelecek. Ortopedi doktorunuzdan destek alabilirsiniz.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

none
Ynt: Bacak kısalığı
« Yanıtla #2 : 28 Şubat 2014, 06:59 »
1 yılda kısalık 1 cm kadar arttıyse ömümüzdeki yıllarda bu hız ile artacak diye korkuyorum ama gamzenin farkı o kadarda açılmamış, biz mehmet özek ile bu konuyu konuştuk oda aradaki farkın fazla olmamasına dikkat edin çünkü 3 cm fazla kısalığı uzatamıyoruz dedi, fiztoterapist özcan kalkana götürüyoruz acıbadem hastanesinde, oda egzersiz verdi tabi bu arada fiziğede başladık hakkımızda hayırlısı...

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #3 : 28 Şubat 2014, 08:42 »
Geçmiş olsun.
Kisalik aslında bir bacağın diğerinden geç gelişmesi söz konusu bizde de var malesef bol hareket ve masaj la o başka ki gelişimi aynı orana getire bilirsiniz ama sadece fizikte yapılan hareketler yetmez aynısı hergün evde yapmalısınız zeytin yağı ile masaj da çok iyi gelecek tir ayakta durdurma da çok iyi gelecek tir cunki sürekli oturduk ları için kaslarda gerilme de olabiliyor ve ayakta durduruldugu zaman ayak tabanı düzgün oluyor ve bacaklarda hem şekil bozukluklarının önüne biraz geçmiş olunuyor hemde güç veriyor...
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #4 : 28 Şubat 2014, 22:40 »
kızım yürüyor ve sağ bacağının üstüne çok kuvveti bastığı için sola fazla yüklenemiyor, tabanlık kullanıyoruz inş fayda verir...

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 28 Şubat 2014, 23:18 »
Geçmiş olsun benim kzımında bi ayağında kısalık var bide bi ayğında kasılma var sürekli bi ayağı yukarda kalıyo aşağıya inmiyo bi türlü egzersizde fayda etmiyo bu ara bakalım bi doktora gitcez uhu

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #6 : 28 Şubat 2014, 23:42 »
الله şifa versin.
bilmxxxem Her şey kader ile takdir edilmiştir. Kısmetine razı ol ki rahat edesin.  bilmxxxem

• HÜMEYRA ZEYNEP KARAMAN
  • Yer:

none
« Yanıtla #7 : 01 Mart 2014, 03:31 »
Hümeyranında sol bacağı kısa.Sağ bacağında kasılma var hep yukarı çekiyor.Geceleri  bari düz dursun diye bağlıyorum ama o zamanda rahatsız oluyo gece çok uyanıyor  bilmxxxem

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #8 : 01 Mart 2014, 06:35 »
geçmiş olsun

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #9 : 03 Mart 2014, 18:57 »
Geçmiş olsun.
Bu Boş Dünyada ANNE Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Bacak kısalığı Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none bacak hareketleri var none Yanıt: 2 - Gösterim: 1413 - none eylül hanife çelik merhabalar 13 günlük kızım var spina bifida ve hidrosefalli doğdu .belindeki açıklık çok aşağıda ve küçük.doğdugu gün ameliyatın... Devamı...
none Gece bacak ağrılarıyla uyanıyoruz none Yanıt: 1 - Gösterim: 153 - none Serra berren Mrb arkadaşlar. Kızım 1yaşında amilyat oldu şuan herşey yolunda çok şükür 5bucuk yaşında.belindeki gamzeden dolayı mr çekip hast... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com