trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Kabızlık hep böyle mi olacak  (Okunma sayısı 15011 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Kabızlık hep böyle mi olacak
« Yanıtla #30 : 14 Nisan 2014, 21:02 »
الله kolaylık versin الله sabırlık versin..Benim oğlum da 2,5 yaşında tak yapıyoruz ve bizim de kabızlık sorunumuz var kuru erik hoşafı çok iyi geliyor taneleri çıkarıp çerez gibi yediriyoruz. armut, kayısı da iyi geliyor. Bir de bilirsiniz tam buğday ekmeği yedirmek gerekiyomuş. Bi nebze muvaffak olsak da çoğu zaman lavmana kalıyoruz.
bilmxxxem Her şey kader ile takdir edilmiştir. Kısmetine razı ol ki rahat edesin.  bilmxxxem

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #31 : 15 Nisan 2014, 01:10 »
Merhaba.

Benim oğlumda da kabızlık problemi vardı. Bitkisel bir ilaç ile giderdik problemini. Şu anda kabızlık ile ilgili herhangi bir sorunu yok. Her gün dışkısını kendisi yapıyor. Sitemiz üyelerinden İlknur hanıma da kızı için gönderdim. İlk günden etkisini gördüklerini yazdılar bana. İsterseniz kendileri ile bir irtibata geçin. Görüşlerini alın. Ben kullandım ve faydasını oğlumda gördüm. Kendilerine de önerdim, kullanıyorlar şu anda. İlk verdikleri gün etkisini görmüşlerdi. İlaç bitmeye yakın yine bilgi verecekler. Kabızlık problemi çeken tüm çocuklarımıza bu ilacın iyi geleceği düşüncesindeyim.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #32 : 15 Nisan 2014, 04:20 »
merhaba bitkisel ilacın adı ne acaba nereden bulabiliriz

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #33 : 15 Nisan 2014, 08:58 »
Merhaba ben feyza ikranln annesiyim adlm İlknur kablzllk için gönderilen ilacln ilk günden etkisini gördüm  tam netice alabilmek için ilacln bitmesini bekliyorum bu ilacl gönderen havva hanlm ve orhan beye çok teşekkür ederim ilerleyen zamanlarda bununla ilgili size mutlaka haberdar edicem

• seciniz
    • Verimlilik:
      8.89%

none
« Yanıtla #34 : 15 Nisan 2014, 14:21 »
Söz konusu ilaç kabızlık ilacı  da olsa birbirimize ilaç önermek iyi olmaz diye düşünüyorum. Biliyorsunuz, kullandığımız ilaçlarla etkilişime girip,zarar verici olabilir. Bu durum küçük çocuklar için çok daha zararlı olabilir!

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #35 : 15 Nisan 2014, 21:43 »
Merhaba.

Kullanılan ilaç bitkisel bir karışım. Herhangi bir kimyasal bulunmuyor içinde. Ben oğluma, artık son çare olarak içirdim diyebilirim. Her kakasını yaptığında ağlayarak yapıyordu. Öyle böyle ağlama değil ama. اللهa şükürler olsun ki bu karışım ile ( sıvı bir karışım ) bu sorunu çözdük.

İlacın herhangi bir ismi yok. Ben burada bu işlerle uğraşan bir büyüğümüze yaptırdım. Tesadüf eseri tanışıp yaptırdım. Tabi الله kendisinden razı olsun. Ben her seferinde bunu kendisine iletiyorum.

• seciniz
    • Verimlilik:
      8.89%

none
« Yanıtla #36 : 15 Nisan 2014, 22:59 »
Merhaba.

Kullanılan ilaç bitkisel bir karışım. Herhangi bir kimyasal bulunmuyor içinde. Ben oğluma, artık son çare olarak içirdim diyebilirim. Her kakasını yaptığında ağlayarak yapıyordu. Öyle böyle ağlama değil ama. اللهa şükürler olsun ki bu karışım ile ( sıvı bir karışım ) bu sorunu çözdük.

İlacın herhangi bir ismi yok. Ben burada bu işlerle uğraşan bir büyüğümüze yaptırdım. Tesadüf eseri tanışıp yaptırdım. Tabi الله kendisinden razı olsun. Ben her seferinde bunu kendisine iletiyorum.
Bitkisel olması,yan etki ya da kullandığımız ilaçlarla etkilişime girmeyeceği anlamına gelmezmiş. Tv de bir doktor yaşadığı olayı anlatmıştı. Oradan biliyorum. Biliyorsunuz,bazı ilaçların ham maddesi bitkiler... İlacın kimyasal olup olmaması önemli değilmiş.Ondan dolayı birbirimize ilaç tavsiyesinde bulunmazsak daha iyi olur diye düşünüyorum.Mesela şöyle öneriler olabilir. Üropan iyi gelmeyen bir hastaya toviaz ya da spazmax vb ilaçlar önerilebilir. Çünkü aynı tür ilaçlardır. Benzer yan etkileri vardır. Bu tür ilaçlarda fayda insandan insana fark eder. Ondan dolayı doktoruna danışarak bu ilaçlardan birini denemesini söyleyebiliriz.

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #37 : 15 Nisan 2014, 23:13 »
karışımın içinde neler var öğrenebilirmisiniz şuan bebeğim ekmek pilavtürü yemediği için kabız deyil ileri için sordum ben dubalak veriyorum iyi geliyo şimdilik bide lif ağırlıklı mama vrdiler ama genede uyarı yapıyorum ozaman yapıyo

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #38 : 15 Nisan 2014, 23:42 »
Bitkisel olması,yan etki ya da kullandığımız ilaçlarla etkilişime girmeyeceği anlamına gelmezmiş. Tv de bir doktor yaşadığı olayı anlatmıştı. Oradan biliyorum. Biliyorsunuz,bazı ilaçların ham maddesi bitkiler... İlacın kimyasal olup olmaması önemli değilmiş.Ondan dolayı birbirimize ilaç tavsiyesinde bulunmazsak daha iyi olur diye düşünüyorum.Mesela şöyle öneriler olabilir. Üropan iyi gelmeyen bir hastaya toviaz ya da spazmax vb ilaçlar önerilebilir. Çünkü aynı tür ilaçlardır. Benzer yan etkileri vardır. Bu tür ilaçlarda fayda insandan insana fark eder. Ondan dolayı doktoruna danışarak bu ilaçlardan birini denemesini söyleyebiliriz.

Şöyle ki;

Siz diyorsunuz ki, "Üropan iyi gelmeyen bir hastaya toviaz ya da spazmax vb ilaçlar önerilebilir." Zaten bunlar birbirinin muadili değil mi? Temel olarak aynı işlemleri yapmıyorlar mı? Benim oğluma bağırsak düzenleyici ilaçların hiçbiri iyi gelmedi, bu karışım iyi geldi. Kabızlık yaşadınız mı bilmiyorum. Ben şahsen oğlumun yaşadıklarını, kakasını yaparken çektiği acıyı gördüm, hissettim. Hatta Jiyan'ın kabız olduğu dönemlerde, alışveriş merkezinde gezinirken kakası geldiğinde kendisini nasıl kastığını, o kakayı yapmayı istemeyişini, rahatlasın diye koşar adım kucağımda arabaya doğru ilerlerken, Jiyan bana sımsıkı sarılmış ağlar haldeyken, etraftaki insanların acaba ne oluyor diye baktıklarını gördüm. buna da seyirci kalmak istemediğim için böyle bir işleme başvurdum. Bugün bir çok çocuğumuz da aynı dertten müzdarip, o yüzden ben alternatif olarak bu yöntemi etkili buldum, başkalarına önermeyi de mantıklı buldum. Benim burada bir çıkarım yok, tek çıkarım bir hayır duası almaktır. Şimdi kimse bana çıkıp da etkili olsa bile ben bunu oğluma kızıma içirmem demesin çünkü hiç bir anne ve baba aşağı yukarı benim ile aynı sıkıntıları yaşamış ise bunu da denemekten çekinmez.

Lütfen kendiniz uygulamayacağını yöntemleri başkalarına da uygulamayın diye belirtmeyin. Tv'deki doktor şunu dedi bunu dedi diyerek gelip burada benim ya da bir başkasının etki gördüğü yöntemi kötülemeyin ki Tv'deki sağlık programlarının ne denli sağlıklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Benim oğluma da doktor doğduktan sonra 3 gün yaşamaz hemen aldırın bunu dedi. Ne yapsaydım hemen kürtaj mı yaptırsaydım? Bakın benim oğlum belki de bu sitedeki çocuklarımızın arasında durumu en iyi olanıdır, keşke rabbim tüm çocukları benim çocuğumun durumunda dünyaya getirseydi. Bırakın bu problemi yaşayan insanlar çocukları için kendileri karar versinler.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #39 : 16 Nisan 2014, 02:01 »

merhabalar,

kesin olan şey şu herkes çok ıyı nıyetlı bu sitede. çunku çoğu sıkıntımız ortak. oyuzden ayse de uyarıda bulunmak ıstemıs. haklı bir  uyarı bu ve bunun  ıcın cok tesekkurler. ama orhan beyın dediği gibi kabızlık gerçekten çok çok zor bır durum. çocuğum uyusada bazen ben sıkıntıdan uyuyamıyorum onun karnı dolu diye. hatta ruyamda kaka yaptıgını falan bıle goruyorum.

oyuzden bızde doktorların verdıgı ılavları kullandık. hatta ben yurt dısından movıcol adında toz bır ılaç gettırdım. ama oda tam bır boşaltım sağlatamıyor neyazıkkı.

kısaca çağresız kalınca ınsan herseyı denemek ıstıyor. bir umut

herkese tesekkurler

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Kabızlık hep böyle mi olacak Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Böyle Soruya Böyle Cevap none Yanıt: 5 - Gösterim: 2821 - none zuhal_kurt Renkli kişiliği ve düşük not vermesi ile öğrencileri arasında özel bir üne sahip olan felsefe öğretmeni, sınav yapacağı gün öğre... Devamı...
none Bebek ve çocuklarda kabızlık none Yanıt: 3 - Gösterim: 17721 - none Derin Kabızlığın Tanımı- Kakasını yaparken çocuğunuzun ağrı çekmesi ya da ağlaması VE/VEYA- 10 dakikadan uzun süren ıkınma veya zorlam... Devamı...
none Ricam olacak none Yanıt: 16 - Gösterim: 6535 - none nurıye 1 yaşın altındaki bebekler için aldığınız heyet raporunu yollayabilirseniz sevinirim. email ya da buraya eklerseniz alırım. Çünk... Devamı...
none Bir sorum olacak none Yanıt: 7 - Gösterim: 3919 - none sabır hep sabır Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var sizinde deneyimlerinize dayanarak sormak istiyorum. Kayra yaklaşık 9 aydan beri ponzeti ci... Devamı...
none Ahmet neden böyle none Yanıt: 16 - Gösterim: 6500 - none ummuseleme Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var. Oğlum Ahmet şuan 3,5 yaşında ve kendi kendine oturamıyor, konuşamıyor, ve kendini tutamıy... Devamı...
none Sadece Bende mi? Böyle? none Yanıt: 4 - Gösterim: 1891 - none Uzman Siteye giriş yaparken bazen yanlış şifre kullanıyorum ve sonrasında doğru şifre kullansam da siteye gire bilmek için geçmişi tam... Devamı...
none Kabızlık none Yanıt: 14 - Gösterim: 5533 - none muhammed Sorunumuz kabızlık ama Muhammed 10 günde bazen 15 günde bir gün sadece isal oluyor ama öyle böyle değil bazen bir paket bez bile... Devamı...
none kabızlık problemi none Yanıt: 30 - Gösterim: 11637 - none ali kerem Ali Kerem'in bir türlü kabızlığını geçiremedik osmolak, zeytinyağı, kayısı püresi hiç biri fayda etmedi. En son lavmana kalıyoz.... Devamı...
none Şaşılık ve kabızlık none Yanıt: 13 - Gösterim: 4608 - none ilknur Arkadaşlar biliyorum belki defalarca yazıcağım konu açılmıştır kızımda hala kabızlık sorunu var 6 günde  bir lavman yapıyorum do... Devamı...
none ve yıne kabızlık none Yanıt: 8 - Gösterim: 5653 - none janenur  merhaba,ve yıne kabızlık dedıgıme bakmayın. sankı gecıyor da ara ara oluyormus gıbı bır anlam cıkıyor cunku. öyle değil ne yazı... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com