trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Spina Bifida ve Hidrosefali Teşhisi  (Okunma sayısı 8936 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      60%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Spina Bifida ve Hidrosefali Teşhisi
« Yanıtla #10 : 16 Nisan 2014, 15:55 »
Aramıza hoş geldiniz,geçmiş olsun.Evet ultrasonda kesesi görülür ama anne karnında bir ameliyat yada düzeltme söz konusu değil,doğumdan önce hiçbir şey yapılamaz.İleriki yaşlarda az sayıda ölüm vakası olsada"bu çocuk yaşamaz"şeklinde genel bir kanı doğru değil.Hepimizin çocukları arka arkaya ameliyatlara girmelerine rağmen çok şükür yaşıyorlar.Biz 8 aylık iken öğrendik ve ertesi akşam doğum oldu o yüzden hamilelikte stres yaşamadık,farkedilemedi de zaten.Sizi sıkıntılı ve zor bir süreç bekliyor.Sakın aldırmayın çocuğu,dini yönden anne sağlığını tehdit edecek bir durum olmadığından caiz değil.Bir üniversite hastahanesinde takiplerinizi ve doğumunuzu yaptırmanız gerekir.الله imtihanınızı kolay eylesin,sabır versin.الله yar ve yardımcımız olsun.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #11 : 16 Nisan 2014, 15:58 »
الله hepimizden razı olsun. İnşallah iyi olacak. Bu siteye emek veren herkesten الله razı olsun. Bu konuda hiçbir şey bilmiyordum. Hastalığın adını bile yeni duydum. Bu siteden çok şey öğrendim. Öğrendiklerimi duymak zor olsa da bilmemekten daha iyi. Ne ile karşı karşıya kalacağımızı bilmek. Nasıl bir yol izleyeceğimizi öğrenmek. İnsan yine de bir umut ışığı arıyor. Acaba durumu iyi midir? Çok ağır değil midir ki diye.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      60%

none
« Yanıtla #12 : 16 Nisan 2014, 16:01 »
الله hepimizden razı olsun. İnşallah iyi olacak. Bu siteye emek veren herkesten الله razı olsun. Bu konuda hiçbir şey bilmiyordum. Hastalığın adını bile yeni duydum. Bu siteden çok şey öğrendim. Öğrendiklerimi duymak zor olsa da bilmemekten daha iyi. Ne ile karşı karşıya kalacağımızı bilmek. Nasıl bir yol izleyeceğimizi öğrenmek. İnsan yine de bir umut ışığı arıyor. Acaba durumu iyi midir? Çok ağır değil midir ki diye.
İyidir inşallah,içiniz rahat olsun.Gerekenleri yapın ve tevekkül edin اللهa.O kolaylaştıracaktır.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #13 : 16 Nisan 2014, 16:45 »
aramıza hoş geldiniz , doktorlar buradaki herkese aynı şeyi söylemişlerdir aldırın ;yürüyemez ,kakasını ,idrarını yapamaz v.s v.s fakat bu tam olarak doğru değil  doktorlar hep olabilecek en kötü senaryoyu söyler , bu durum açıklığın yeri ve boyutuna göre değişir sitemizde yürüyebilen destekli yürüyebilen veya yürüyemeyen üyelerimiz mevcut siz aldırmamakla en iyi kararı vermişsiniz bol bol dua edip tevekkül ederek hep iyisini düşünün , bir üniversite hastanesinde takipte olmanızda fayda var zira doğum ve doğum sonrası olabilecek ameliyat için gerekli tüm ekip ve ekipmanları hazır durumda olur , açıklığın tam yeri ve boyutu için rematoloji bölümünden mr çektirebilirsiniz orada daha netlik kazanır ultrasonda tam olarak belli olmaz , Rabbim en az hasarla sonuçlanmasını nasip etsin inşallah

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #14 : 16 Nisan 2014, 17:29 »
aramıza hoş geldiniz , doktorlar buradaki herkese aynı şeyi söylemişlerdir aldırın ;yürüyemez ,kakasını ,idrarını yapamaz v.s v.s fakat bu tam olarak doğru değil  doktorlar hep olabilecek en kötü senaryoyu söyler , bu durum açıklığın yeri ve boyutuna göre değişir sitemizde yürüyebilen destekli yürüyebilen veya yürüyemeyen üyelerimiz mevcut siz aldırmamakla en iyi kararı vermişsiniz bol bol dua edip tevekkül ederek hep iyisini düşünün , bir üniversite hastanesinde takipte olmanızda fayda var zira doğum ve doğum sonrası olabilecek ameliyat için gerekli tüm ekip ve ekipmanları hazır durumda olur , açıklığın tam yeri ve boyutu için rematoloji bölümünden mr çektirebilirsiniz orada daha netlik kazanır ultrasonda tam olarak belli olmaz , Rabbim en az hasarla sonuçlanmasını nasip etsin انشاءالله

الله razı olsun. İçimi rahatlatıyorsunuz. Ankara Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünde Asistan bir tanıdığımız var. Onunla görüştük. Fetal MR için gideceğiz. Cihaz arızalıymış. Onu bekliyoruz. Ancak doğum sonrasında kararsızım. Ankara Üniversitesinde tavsiye edebileceğiniz bir Doktor var mı? Ya da başka bir hastaneye gitmemizi mi tavsiye edersiniz? Doktor konusunda kararsızım. Bu siteden Nejat AKALAN Hoca için iyi şeyler okudum. Fakat maddi yönden karşılayabilecek durumda değilim.

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #15 : 16 Nisan 2014, 19:00 »
Geçmiş olsun Rabbim yardımcınız olsun doktorlar herzaman en kötüsünü söyler içinizi ferah tutun dua edin.

• Mutlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #16 : 18 Nisan 2014, 23:34 »
Geçmiş olsun Rabb im yar ve yardınız olsun.

• Yalniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #17 : 19 Nisan 2014, 08:02 »
Nasil baslayacagimi bilmiyorum,kendimden orneklendireyim;bende 24haftalikken ogrendim bebeimde bir problem oldugunu bana hastaligin adi denmedi,banada demislerdi gozleri gormeyecek elleri tutmayacak,omurboyu yatacak ve ger ekografide kafasinin buyudugunu goruyorlardi,kafatasi tamamen su dolu beyin yok dediler ve ben bunlarin hepsini bile doguma kara verdim dogumdan sonra spina bifidali oldugunu belirttiler.Zor bir donem.....Sizi anlayabilirim.Suan kizim ikibucuk yasinda kafasinda valve var evet belden asagisi felcli,ama ellri tutuyor,gozleri goruyor,kafasi normal....Tabi buraya gelene kadar coooook zor gunler yasadik,hastane koselerinde caresi kalip aglamaktan sesimin kisilmasindan tutunda ramazanda hastane bahcesinde iftarlar yaptik uhu Hicbir cocuk digerine benzemiyor ayni hastaliktan olsalar bile herkesinki farkli birebir uyan gomedim bu siteyi yavas yavas arastirirsaniz incelersiniz sizde fark edersiniz oyuzden ALLAHA SIGININ belki oyle gostererek sabrinizi deniyordur ne siz n ben ne birbaskasi bilemez,HER  ZORLUKLA BERABER ELBET BIR KOLAYLIK VARDIR...

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #18 : 19 Nisan 2014, 20:37 »
banada doktor beyni su dolu demişti beyin diye bişey yok demişti ağlamaz ememz hemde doğum ggünü almaya gittiğimde ben eve giderken okadar üzgündümki eyer ona olacaksa ikimizde çıkmayalım doğumdan demiştimağlayarak  doktorlar iyiler hoşlar ama insanın piskolejisini düşünmüyorlar

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #19 : 21 Nisan 2014, 16:04 »
الله razı olsun.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Spina Bifida ve Hidrosefali Teşhisi Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Uluslararası Spina Bifida ve Hidrosefali Federasyonu www.ifglobal.org none Yanıt: 3 - Gösterim: 2699 - none bolubeyi http://www.ifglobal.org/ Devamı...
none oğlumun hidrosefali teşhisi none Yanıt: 21 - Gösterim: 10516 - none Ö. Faruk Arkadaşlar  merhabalar , dün cerrahpaşa hast.hidrosefali takibi için usg çektirdik. Ameliyatı yapan doktor bey olmadığı için son... Devamı...
none Spina Bifida, Hidrosefali none Yanıt: 8 - Gösterim: 3712 - none AYŞEBETUL S.a. herkse gecmiş olsun. Kızım 2,5 yasında,  ameliyat oldu ve şantı var  kontrollerine çapa hastanesinde devam ediyoruz ama mem... Devamı...
none Spina Bifida Olgularının Teşhisi none Yanıt: 0 - Gösterim: 2262 - none bolubeyi Spinal disrafizmli hastaların kliniğe başvuru yaşları lezyonun tipine ve yerine göre değişmektedir. Spina bifida okülta grubunda... Devamı...
none Hidrosefali ve sipina bifida none Yanıt: 13 - Gösterim: 4845 - none ilknur Merhaba ben bu siteye daha dün üye oldum ve 45 günlük bir kız çocuğum var hidrosefali ve sipina bifida. Haftada  iki üç kere has... Devamı...
none Spina Bifida Hidrosefali none Yanıt: 14 - Gösterim: 4127 - none ilknur Merhaba ben İlknur. 56 günlük doğuştan hidrosefali ve sipina bifida rahatsızlığı olan bir kız çocugum var bebeğim doğumdan üç gü... Devamı...
none Bana olmaz deme - Spina Bifida ve Hidrosefali none Yanıt: 10 - Gösterim: 5251 - none bolubeyi Hindistan'lı hidrosefali ve spina bifida hastası küçük kız Roona Begum uluslararası basına haber olmuştu. Ameliyat olarak[cutoff... Devamı...
none oğlumun hidrosefali teşhisi none Yanıt: 8 - Gösterim: 1833 - none Cerenimo Merhaba umarım sesimi duyan olur. 34 haftalık hamileyim ve kızıma hidrosefali teşhisi kondu. Buradaki yanıtlarda şant ameliyatın... Devamı...
none İkizlerden birine spina bifida teşhisi koyuldu none Yanıt: 11 - Gösterim: 3329 - none Erman Herkese Merhaba,Eşim 19 haftalık çift yumurta ikizlere hamile. 5 gün önce doktorumuz rutin kontroller sırasında bir tanesinin ay... Devamı...
none Spina bifida+hidrosefali none Yanıt: 3 - Gösterim: 907 - none Veranur Mrb . 22 haftalik hamileyim. Hamileligimin 18. Haftasinda bebegimin omurgasinda L1 kisminda aciklik oldugunu bu acikligin yumru ... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com