trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Spina bifidam rapor gerektirir mi?  (Okunma sayısı 1779 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Spina bifidam rapor gerektirir mi?
« : 20 Nisan 2014, 19:15 »
Arkadaşlar merhaba. Aranıza yeni katıldım. Ben doğuştan spina bifida hastasıyım. Çocukluğumda bir kaç yıl boyunca çok fazla bel ağrıları çektim. Askerde iken bel kaymaları yaşadım, doktor bel röntgeni istedi, ona bakarak sende spina bfida rahatsızlığı var dedi ve bel kısmımda birbirinden ayrık iki kemiği gösterdi. Bu yaştan sonra tedavisi çok zor, eskidiği için ALLAH korusun sakat kalma ihtimalin var bu yüzden bununla yaşamaya alışman lazım dedi. Ama bir şey kaldırırken karnına yasla, ve mmkün mertebe bel çevresinin kaslarını geliştirki oraya fazla yüklenme olmasın dedi. Şuan 34 yaşındayım ve hala ayakta 10 dakika bile aynı şekilde dik duramıyorum, ağrıdan sancıdan belimi kıvırmaya, çıtırdatmaya (rahatlamaya) çalışıyorum. Otobüs yolculukları başlı başına dert zaten. Evde koltukta bile rahat rahat aynı şekilde oturamıyorum. Her bir kaç dakikada oturuş şeklimi değiştirmek zorunda kalıyorum. Merak ettiğim konu şu: Bu saatten sonra tam teşeküllü bir hastanede gerekli tetkipleri yaptırıp mevcut durumumla özürlü raporu alabilirmiyim, alabilirsem sizce %kaç olur? Şimdiden teşekkür ederim.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      4.44%

none
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2014, 19:31 »
Sitemize hoşgeldiniz.
Madem ki spina bifida teşhidi konulmuş öncelikle bir üniversite hastanesinde beyin cerrahisi, fizik tedavi, ortopedi, nefroloji ve üroloji polikliniklerinde muayne olup omurilik emarı, ürodinami, voiding tetkikleri gibi ileri seviye tetkikleri yaptırmalısınız ki spina bifida nedeniyle omuriliğiniz, böbrekleriniz ve mesane fonksiyonlarınız ne derece etkilenmiş ortaya çıksın. Müdahale gerektiren bir durum varsa da belli olur ve bir tedavi planı hazırlanıp uygulamaya konulur.

Rapor konusunda tam teşekküllü bir devlet hastanesine başvurmanız yeterli. Ancak anlattıklarınıza dayanarak size verilecek olan raporun %40'ın altında olacağını tahmin ediyorum ve %40'ın altında olan bir raporun da bir işe yarayacağını zannetmem. Farklı hastaneler farklı derecelerde, hatta aynı hastaneler farklı zamanlarda bir öncekinden farklı yüzdelerde rapor verebiliyor.

Buraya tıklayıp sağlık raporları hakkında hazırlanmış bilgilendirme sayfasına ulaşabilirsiniz.

Buraya tıklayarak da sağlık kurulları raporları hakkındaki yönetmeliğe ve eklerine ulaşarak hangi probleme ne kadar yüzde verildiğine dair bilgilere ulaşabilirsiniz.

Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2014, 17:57 »
Geçmiş olsun

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #3 : 22 Nisan 2014, 16:39 »
Geçmiş olsun .
Sabret; doğrusu الله muhsinlerin ecrini zayi etmez...

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #4 : 22 Nisan 2014, 19:18 »
gecmiş olsun  34 yaşımdayım dediniz nasıl bu kadar gec farkettiniz küçük ken hiç bir belirti yada birşey olmadı mı ?
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      4.44%

none
« Yanıtla #5 : 22 Nisan 2014, 20:40 »
Okülta olanlar genellikle başka bir şikayet nedeniyle çekilen bir film sonucunda tesadüfen teşhis edilir.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Spina bifidam rapor gerektirir mi? Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Spina bifida none Yanıt: 3 - Gösterim: 25046 - none hazalım TedaviSpina bifidalı kişiler hasta değildirler. Ama vücudun bazı organlarında sorunları olabilir. En çok sinir sistemi (beyin ve... Devamı...
none Rapor alamayan çocuk egitim engeline takıldı none Yanıt: 6 - Gösterim: 2408 - none nida 28.08.08 - Sakarya'da engelli çocuk sahibi aileler, eğitimin önündeki kısıtlayıcı uygulamaların kaldırılması için eylem yaptı. E... Devamı...
none spina bifida none Yanıt: 10 - Gösterim: 7257 - none gülüm çok teşekkür ederim başarılarınızın devamını dilerim benim sorunum yiyenim ile ilgili  problemini yazayım bilgi verirseniz çok s... Devamı...
none Rapor sonucumuz none Yanıt: 12 - Gösterim: 4455 - none berfin ece arkadaşlar berfini reabilitasyon merkezine başlatacağız.raporları halletmeye çalışıorum haftalardır.bugün heyet sonucu çıktı.ber... Devamı...
none spina bifida none Yanıt: 1 - Gösterim: 2706 - none burak5445 hocam ilk sorum şu olucak ben 1994 te spina bifida lı dogdum belimdeki çıkntı düzelirmi normale gelebilme ihtimali warmı. 2. sor... Devamı...
none Spina Bifida? none Yanıt: 1 - Gösterim: 5091 - none Erdinc Spina bifidaDie Spina bifida bedeutet einen fehlenden Verschluss des Wirbelbogens überunterschiedlich viele Wirbelkörper. Ursach... Devamı...
none What is spina bifida none Yanıt: 1 - Gösterim: 2768 - none Erdinc Spina bifida, a disease that is observed in newborns, which is in a developmental disorder of the spinal cord. Occurs during the... Devamı...
none Spina bifida none Yanıt: 3 - Gösterim: 2823 - none meyrn Bebeğimin belinde böbrek seviyesinden başlayan sakral bölgeye kadar meningomiyosel, hiper ventürükomegali ve hidrosefali var. Eş... Devamı...
none Rapor none Yanıt: 21 - Gösterim: 6239 - none Eyyub Bugün Eyyub a rapor çıkarmak için hastaneye gittik. Nörolojiye yönlendirdiler. Fizik alabilmek için ayrı, maaş alabilmek için ku... Devamı...
none Rapor none Yanıt: 15 - Gösterim: 3884 - none Mehmet Ali Bugün rapor başvurusu için İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine gittim, form doldurduk, 18 Hazirana gün verdiler, rap... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com