trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

* Nazlı Hilal'in Ninnisi

none Gönderen Konu: Nazlı Hilal Gergin Omurilik Sendromu  (Okunma sayısı 9127 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Sekercik
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Nazlı Hilal Gergin Omurilik Sendromu
« : 07 Ağustos 2014, 08:40 »
Bugün yıllık Memet Özek'e kontrolümüz vardı. Sonuçlar pek iç açıcı değil. Omurilikte yapışma olduğunu söylemiş, ameliyat olması gerekiyormuş. Seneye bırakmamamızı, birkaç ay içinde olması gerektiğini söylemiş.اللهın izniyle bunu da atlatırız انشاءالله.Şimdilik Kasım yada Aralık ayları arasında olması muhtemel yani biz maddi olarak ancak öyle ayarlanacağız gibi görünüyor.Hayırlısı اللهtan. Ayrıca ortopedide de Hacettepe'de Cemalettin Aksoy'a gitmemizi önermiş.Ona da en kısa zamanda vakit ayıracağız. @bolubeyi sanırım bu Dr. Gamzenin doktoru diye hatırlıyorum yanlış hatırlamıyorsam,gitmeye karar verdiğimizde yardımlarınıza ihtiyacımız olacaktır zahmet vermiş olmazsak.Şimdilik bizden bu kadar.Nazlı Hilal duruma epey sıkıldı,gün boyu durgundu انشاءالله sonu güzel olur ne diyeyim ne yazıldıysa o.....

Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      35.56%

none
« Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2014, 09:16 »
Gergin omurilik durumunun boy uzaması tamamlanana kadar gelişmesi muhtemeldir. Şimdi ameliyat olsa bile boy uzamasıyla beraber ilerleyen yıllarda tekrarlaması muhtemeldir. Ayaklarda ve mesane fonksiyonlarında belirgin bir kötüye gidiş söz konusu değilse ameliyat olması taraftarı değilim. Mehmet Bey mesane fonksiyonlarında ve ayaklarda gözle görülür bir kötüye gidiş olmasa bile ameliyatı tercih eden doktorlar arasında yer alıyor diye biliyorum. Bu ameliyatın başarı şansı da %30 lar civarında ve riskli bir ameliyat. Çok zorda kalmadıkça yapılmasını tavsiye etmem. Ortopedik problemleriniz arttı ise ortopedi ameliyatından önce yapılmalıdır. Bu sıra önemlidir. Alternatif cerrahlara da kulak asıp ameliyat olma ya da olmama konusunda kararı siz veriniz. Cemalettin Bey Gamze'nin doktoru. Sormak istediğiniz bir durum varsa bildiklerimizi aktarırız. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Sekercik
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #2 : 07 Ağustos 2014, 09:22 »
Çok teşekkürler,gayet açıklayıcı olmuş الله razı olsun.
Derdimi seviyorum

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      35.56%

none
« Yanıtla #3 : 07 Ağustos 2014, 09:23 »
Amin. Gelişmelerin gönlünüzce olmasını dilerim.

• Sekercik
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #4 : 07 Ağustos 2014, 09:28 »
Amin inşallah.Seneye kadar uzamasın birkaç ay içinde olsun derken durumun aciliyetinin önemli olduğunu düşündüm,boyu uzadıkça daha da zorlaşacak haller oluşabilir demiş.Kararsızlık ne kadar zor ve beyin yorucu  uhu  Hayırlısı diyelim yarın bir de eşimle beraber konuyu okuyup tekrar istişare yaparız.Tekrar teşekkürler hocam.
Derdimi seviyorum

• seciniz
    • Verimlilik:
      20%

none
« Yanıtla #5 : 07 Ağustos 2014, 12:00 »
Ben de durum şöyle olmuş. Çok fazla enfeksiyon geçirdiğim için hastaneye yatırılmışım. Her bölümün doktorları muayne etmişler. Gergin omurilik durumu o zaman anlaşılmış.Ameliyat sonrası için mesanemin çok daha kötü durumda olabileceği söylenmiş. Ameliyat yapılmazsa da ayaklarımda yara açılabileceği söylenmiş. Benim ameliyatımı Saffet Mutluer yaptı.Saffet Mutluer beni ailemden alırken elimden tutmuştu. Sonra asansöre bindik diye hatırlıyorum.Ameliyat sonrasında çok fena kustuğumu hatırlıyorum. Hatta yeşil geceliğim kirlendi diye üzülmüştüm. Çocukluk işte...

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      35.56%

none
« Yanıtla #6 : 07 Ağustos 2014, 14:46 »
Gergin omurilik durumunun boy uzaması tamamlanana kadar gelişmesi muhtemeldir. Şimdi ameliyat olsa bile boy uzamasıyla beraber ilerleyen yıllarda tekrarlaması muhtemeldir. Ayaklarda ve mesane fonksiyonlarında belirgin bir kötüye gidiş söz konusu değilse ameliyat olması taraftarı değilim. Mehmet Bey mesane fonksiyonlarında ve ayaklarda gözle görülür bir kötüye gidiş olmasa bile ameliyatı tercih eden doktorlar arasında yer alıyor diye biliyorum. Bu ameliyatın başarı şansı da %30 lar civarında ve riskli bir ameliyat. Çok zorda kalmadıkça yapılmasını tavsiye etmem. Ortopedik problemleriniz arttı ise ortopedi ameliyatından önce yapılmalıdır. Bu sıra önemlidir. Alternatif cerrahlara da kulak asıp ameliyat olma ya da olmama konusunda kararı siz veriniz. Cemalettin Bey Gamze'nin doktoru. Sormak istediğiniz bir durum varsa bildiklerimizi aktarırız. Geçmiş olsun.
Bu yazdıklarıma ilaveten bir de şunu belirteyim. Nörologların yaptığı SEP ismi verilen bir tetkik var. Bu tetkikte vücuda bazı sinyaller veriliyor. Beyinin ve omuriliğin bu sinyallere verdiği tepkiler izleniyor ve ortaya bazı veriler çıkıyor. Eğer ki gerçekten gos nedeniyle ameliyat gerektirecek bir durum varsa bu tetkikte ortaya çıkar.  Ancak tetkiki en az 6 ay aralıklarla en az 2 defa yaptırmak gerekiyor.

Şöyle ki; Bu tetkik sonuçları mevcut omurilik hasarı nedeniyle iyi çıkmayacaktır. Ancak yapılan tetkik 6 ay sonra tekrarlanırsa bu 6 ay içerisinde eskisine nazaran bir kötüye gidiş varsa tetkik sonucu daha kötü çıkacaktır. Aynı sonuçlar elde edilirse şimdilik ameliyat gerektirecek bir durum yoktur. Ameliyat kararı verilmiş olsa bile eğer ki 6 ay daha beklemek mevcut durumu riske atmayacaksa en az 6 ay bekleyip bu tetkik sonuçlarını da dikkate alıp bir karar vermenizi öneririm.

Söz konusu SEP tetkikini yaptırmak isterseniz her iki tetkiki de aynı doktora ve aynı cihazla yapabilecek bir hastane ve doktor seçiniz. Tetkiklerde birbirinden farklı doktor ve cihaz seçimi tetkikin güvenirliliğini azaltabilir. Neticede sağlıklı bir karar verebilmek için tetkiklerin güvenirliliği çok önemli. Sizi yanıltmasın.

Hakkınızda hayırlısı olsun.

• Mutlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #7 : 07 Ağustos 2014, 16:40 »
Rabb im yar ve yardımcınız olsun Nazlı Hilal için en doğru kararı verirsiniz inşallah. Bence de hemen ameliyat kararı almayın birkaç doktorun önerisini almak daha mantıklı.

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #8 : 07 Ağustos 2014, 18:19 »
Çok geçmiş olsun canım Rabbim yardımcınız olsun

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #9 : 07 Ağustos 2014, 21:58 »
çok geçmiş olsun.bence de hemen karar vermeyin.bikaç doktora daha danışın bence de. Rabbim yardımcınız olsun inş.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Nazlı Hilal Gergin Omurilik Sendromu Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Gergin omurilik sendromu none Yanıt: 0 - Gösterim: 3504 - none bolubeyi Gergin omurilik sendromu http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?action=downloads;sa=view;=8 Devamı...
none Tethered cord (Gergin Omurilik Sendromu) none Yanıt: 12 - Gösterim: 12200 - none tetheredcord Merhabalar. Öncelikle hepinize teker teker geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. [size=20pt]الله[/size] Yar ve yardımcınız olsun. 11 yaşında idrard... Devamı...
none Gergin Omurilik Sendromu none Yanıt: 2 - Gösterim: 2746 - none tetheredcord Merhabalar Hatice hanım. Bende 12 yaşında  1 kez Tethered Cord ameliyatı oldum ve şuan 16 yaşındayım.. Ameliyat'ın pek iyi geçti... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu none Yanıt: 16 - Gösterim: 13261 - none elifnaz Öncelikle herkese geçmiş olsun  3 aylık kızıma doktorlar gergin omurilik teşhisi koydular kuyruk sokumundaki sakral gamze sebebi... Devamı...
none kapalı spina bifida, gergin omurilik ve ayrık omurilik none Yanıt: 21 - Gösterim: 7575 - none bulentk merhaba herkeze gecmiş olsun, 40 yaşındayım; sırtımda kıllanma ile doğmuşum o zamanlar anlamamışlar (ailem doktora goturdugu hal... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu ameliyatı none Yanıt: 11 - Gösterim: 5953 - none küçük_meleğimiz_Ece Merhabalar. Aydın/Didim'den herkese selamlar. 7 yaşında İkokul 2. sınıf öğrencisi kızımız var ve gergin omurilik sendromlu. Aslı... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu none Yanıt: 1 - Gösterim: 559 - none Gülsima-asli Merhabalar 42 günlük kızımın anal ve sakral bölgesinde ulserlesmis hemanjiomlar tesbit edildi şüphe üzerine emar çekildi  kapalı... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu ve lipom none Yanıt: 25 - Gösterim: 2155 - none Mirayy Iyı akşamlar ben 22 yaşındayım 8 ay önce doğum yaptım ve sonrası şiddetli ağrılar idrar kaçırma başladı ve o zaman öğrendim gerg... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu ve lipom none Yanıt: 6 - Gösterim: 1053 - none Mirayy Tüm spinal vertebra emar sonucum Sonunda çıktı çıkan sonucu paylaşmak istedim belki anlayan vardır diye.. sonuç: T1 vertebra kor... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu ameliyatı none Yanıt: 3 - Gösterim: 388 - none Mirayy Merhabalar ben 23 yaşında gergin omurilik sendromu ve lipom hastasıydim 8 haziran da ameliyat oldum başarılı geçti ama ameliyat ... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com