trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Üroloji test sonuçları  (Okunma sayısı 4506 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Üroloji test sonuçları
« : 08 Kasım 2014, 14:01 »
ürodinami sonuçu: 22 yaşında mmc nedeniyle  opere ancak hiçbir ürolojik tedavi altında olmayan bilateral  reflüsü ve ateşli idrar yolu enfeksiyonu olan devamlı alt bezli koltuk  değneği ile yürüyen  hastaya sistometri planlandı. test tanısı: idrar hissi olmayan  ve devamlı alt bezli hastaya sırtüstü  yatar pozizyonda 7 Fr aircharged Tdoc vezikal ve abdominal  kateter ve 50 ml/ dk SF infüzyonu ile yapılan sistometri  hipokompliyan  düşük kapasiteli mesane ve yüksek basınçlı detrusor aşırı aktivitesi ile birlikte idrar kaçırma  saptandı. 120ml de 40 cmH20  üzerinde  detrusor kaçırma anı basıncı ile sürekli idrar kaçırmaya başladığı için işleme son verildi.

BİLATERAL BÖBREK  VE MESANE USG İNCELEMESİ:  bilinen nörojenik mesane ön tanısı ile  gönderilen hastada sol böbrekte aks anomalisi izlenmektedir. sağ böbrek normalden  daha posteriorda yer almaktadır. bununla birlikte her iki böbrekte pelvikaliksiyel sistem dilatasyonu izlenmemiştir. sol böbrek  normalden küçük izlenmektedir. sağ böbrek boyutları normalin alt sınırında izlenmektedir.

VOİDİNG SİSTOÜRETROGRAFİ TETKİKİ:  mesane  kapasitesi  azalmıştır mesane konturları lobüle görünümde  olup mesane duvarında trabekülasyonda  artış mevcuttur. mesane duvarında psödodivertiküler görünüm  izlenmektedir. verilen kontrast maddenin  mesane dışına çıkışı izlenmemiştir. dolduruluş ve voiding esnasında solda grade 3  ve sağda grade 2  vezikoüreteral reflü izlenmiştir. hasta düzgün miksiyon yapamadığı için üretra  optimal değerlendirilememiştir. ancak iznebildiği kadarıyla üretra normal görünümdedir.   sonuç olarak:  solda grade 3 sağda grade 2 vezikoüreteral reflü. mesane  kapasitesinde azalma . mesane  duvarında  trabekülasyonda artış  ve psödodivertiküler görnüm.

Doktorum tufan tarcan tarafından istenilen tetkik sonuçlarım bunlar. tufan hoca  üropan ve piyeloseptyl ilaçlarını günde 3'er defa kullanmamı istedi. günde altı kez tak yapıyorum ama  hala ıslaklık oluyo. eğer mesanen üropanla büyümese ameliyat dedi

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      100%

none
YAPTIĞIM TEST SONUÇLARI.
« Yanıtla #1 : 08 Kasım 2014, 16:47 »
Geçmiş olsun. Gelişmelerin gönlünüzce olmasını dilerim.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

none
Üroloji test sonuçları
« Yanıtla #2 : 09 Kasım 2014, 13:24 »
ALLAH razı olsun hasan abi..

• Sekercik
    • Verimlilik:
      8.89%

none
Üroloji test sonuçları
« Yanıtla #3 : 10 Kasım 2014, 09:25 »
Geçmiş olsun inşallah ameliyata gerek kalmaz ya da sizin için hayırlısı neyse o olsun.
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• Verimlilik:
      0%

none
Üroloji test sonuçları
« Yanıtla #4 : 10 Kasım 2014, 10:21 »
inşALLAH sağolun. nazlı hilalinde doktoru sanırım  tufan tarcan ?

• Sekercik
    • Verimlilik:
      8.89%

none
Üroloji test sonuçları
« Yanıtla #5 : 10 Kasım 2014, 11:30 »
Evet.Ancak epeydir gitmiyoruz Marmara Ünv.'de gereken herşey yapıldığı için.Zaten karar alırken mutlaka hocaya danışıyor öğrencileri.
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

none
Üroloji test sonuçları
« Yanıtla #6 : 10 Kasım 2014, 17:53 »
Gecmis olsun

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%

none
Üroloji test sonuçları
« Yanıtla #7 : 11 Kasım 2014, 00:04 »
Rabbim size ve tüm hastalarımıza şifa versin. Gelişmeler gönlünüzce olur inşallah.

• Melek-gibi
    • Verimlilik:
      0%

none
Üroloji test sonuçları
« Yanıtla #8 : 11 Kasım 2014, 07:08 »
gecmis olsun.

• Verimlilik:
      0%

none
Üroloji test sonuçları
« Yanıtla #9 : 11 Kasım 2014, 09:55 »
ALLAH razı olsuın hepinizden cümlemize inşALLAH.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Üroloji test sonuçları Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Ürodinami test sonucu none Yanıt: 4 - Gösterim: 11385 - none devogulo YAPTIRMIŞ OLDUĞUM VİDEO ÜRODİNAMİ TEST SONUCUNU BANA YORUMLARSANIZ  ÇOK SEVİNECEĞİM.... AYRICADA DAHA ÖNCE BU  MESANE GENİŞLETME... Devamı...
none Üçlü test sonucu iyi çıktı none Yanıt: 24 - Gösterim: 11076 - none ahmet__50 coktan beri merakla bekledigimiz üçlü testi yaptırdık ve sonucunuda bu gün aldık  doktor bir sorun olmadıgını söyledi normal kon... Devamı...
none Voiding test sonucu none Yanıt: 14 - Gösterim: 9380 - none Ö. Faruk DetailsArkadaşlar merhaba. Geçen hafta perşembe günü yaptırdığımız voiding test sonucu çıktı. Anlayabildiğim kadarı ile temiz çı... Devamı...
none Üroloji son durum none Yanıt: 7 - Gösterim: 2173 - none yeşim Nida eve geldi şimdi. Ürolojiden kapalı ameliyat yaptılar kaçaktan dolayı tekrarlarsa açık ameliyat yapcaklarmış. 6 hafta sonra ... Devamı...
none Diren´in mr ve bt sonuçları none Yanıt: 6 - Gösterim: 2513 - none diren Bugün Atatürk E. ve A. Hastanesindeydik Nurullah hoca mr ve bt sonuçlarında acil müdahale gerektirecek bir şey olmadığını söyled... Devamı...
none Nefroloji ve üroloji none Yanıt: 0 - Gösterim: 14954 - none muhammed Ben merak etmiştim nefroloji ile üroloji arasındaki fark ya da bağlantıyı araştırdım sizinle paylaşmak istedim. Nefroloji, böbre... Devamı...
none Emar sonuçları none Yanıt: 20 - Gösterim: 7367 - none bekir hamza Selam arkadaşlar Bekir Hamza'nın emar sonuçları çıktı doktor bize omurilikte tekrar yapışma var ama acil bir ameliyat görünmüyor... Devamı...
none Tamara Nas'ın mr sonuçları none Yanıt: 16 - Gösterim: 4783 - none tamara nas Pazartesi günü tamaranın mr ları çekildi. Sonuçları dün aldık. Doktor daha görmemişti. Tabi ben hemen evde gel otur netin başına... Devamı...
none Üroloji kontolumuz none Yanıt: 13 - Gösterim: 5650 - none mert aydin Selamin aleyküm dostlar;Bugün Mert'imizin üroloji kontolu vard. Akdeniz üniversitesindeki kontrolumuzun kan ve idrar tahlillerin... Devamı...
none tahlil sonuçları none Yanıt: 12 - Gösterim: 4388 - none murat_ünlü 901780    İdrar tetkiki (tam otomatik idrar biyokimyası ve mikroskopisi)    PH    5,5         Normal    5 - 7 901780    İdrar te... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com