trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: 3 Aralık Dünya Engelli'ler günü kutlu olsun.  (Okunma sayısı 2081 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

Bugün başta evde eğitim veren Çiğdem hocam ve sınıfı muhammed'e sürpriz yapmışlar sınıfını süslemişler resimler yapmışlar bizi çok mutlu ettiler Mutluluğumu nasıl ifade edeceğimi bilmiyorum.

Sonrasında ben ve Rehberlik öğretmeni ile  Sınıfları 3er 3 er alıp konferans salonunda bilgilendirme yapacağız (Spinabifida 'lı Ali' nin çizgi filmini izleyip konuşma yapacağız.

(Anlatacaklarım)
الله herkesi farklı şekillerde yaratmıştır kimini uzun, kimini kısa, yürür, yürüyemez, konuşur, Konuşmaz, duyar, duyamaz, görür, göremez, yani hiç kimse bir diğeri ile aynı değildir. Önemli olan insanlari fiziki yönünden yargılamaktan vazgecmemiz.
Bununla çok karşılaşıyoruz tekerlekli sandalye olan bir insan neden yürümesin? Çünkü yürüyemez değil mi!
Ama insanlar gelip muhammed 'e soruyor aaa yürümüyor mu? Sizce bir insan tekerlekli sandalye' ye keyfinden oturur mu?
Oturmaz değil mi!
Işte biz engelli bireylerin en büyük sorunu toplumun bizi görmezden gelmesi yada acıyarak bakması ve düşünmeden sordukları sorularla engelli'nin öz güvenini zedeleyeci, kırıcı sözler kullanmaları.
Engelli 'lerin neler yaşadığını anlayamazsınız ama anlamaya caba gösterebilirsiniz.
Kendinizi onların yerine koyup empati kurmayı denerseniz kolay bir hayat sürdürmediklerini anlayacaksınız....

Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      20%

Çok güzel. Günümüz kutlu olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

Herkesin engelliler gunu kutlu olsun.Insallah engellilere tum engelleri asmak gucu versin.الله daim yar ve yardimciniz olsun.

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

Engelliler gunumuz kutlu olsun

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

Resimlerini yükleyemiyorum inş PC gelsin yüklerim.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

Şu engelliler günü neden var ki? Çok saçma. Çünkü engellileri yılın 364 günü tanımayanlar veya yok sayan kişiler bu gün mü bilecek engelli insanların yaşadığı zorlukları? Önce yolları tekerlekli sandalyeye uygun yapsınlar İnsanlara kaldırımların eğilimli kısmına araba koymamayı öğretsinler. Memurlara işitme engelliler için işaret dili öğrenmeleri için kurs açsınlar. Bu kurslar teşvik edilsin. Görme engelliler için kırtasiye ve kitapçılarda  kendi alfabeleriyle yazılmış kitap dergi bulundurma zorunluluğu olsun. Gazeteler görme engellilerin kullandığı alfabeyle de basılması zorunlu olsun. Tv kanallarında aynı zaman da yayının işaret diliyle de verilmesi zorunlu olsun. Aileleri tarafından saklanan zihinsel engelli kişiler evlerinden çıkarılıp, topluma kazandırılmalı.Bunları yapmadıkça engelliler günü benim gözümde siyasi şov ve oy toplamak için var.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

Ama şu var çok eskisi gibi değil hiçbir sey yapılmıyor diyemeyiz yapılan seyleri göz ardı da edemeyiz inşalah ileriye yıllarda daha bilinçli bir toplum ve devletin bize yönelik yaptığı calışmalar daha da artacak buna inanıyorum.
Burda bizlere de görev düşüyor diye düşünüyorum dün 1.sınıf 'lara konuşma yaptık durumu anlattık ve toplumun ne kadar umursamaz bilinçsiz olduğunu anladık :(
Bugün de 2.sınıflara alacağız yani biz aile lerinde birşeyler yapması gerektiğini belirtmek isterim....

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      26.67%

Her zaman eksik kalan birşeyler muklaka vardır.Yapılacak şeyler de çoktur.Biz de aileler olarak sorumluluk bilinci içerisinde üzerimize düşen görevleri yaparsak insanların bilinci daha çok artar.Mesela çevremizde"Bu nasıl bir hastalık"diye soranlara geçiştirmeden biraz detaylı bir şekilde hastalığı ve sorunları anlatabiliriz.Sene içerisinde anneler günü,babalar günü,öğretmenler günü gibi anlam ifade eden çok gün var ve herkesinde sorunları var.O yüzden gereksiz diyemeyiz.O kişilere verilen değeri gösterir bu günler.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none