trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: oğlumun spina bfidali oldugunu öğrendim ne yapmam gerekiyor lütfen yardim bana:(  (Okunma sayısı 4064 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

Arkadaslar merhaba bende yeni katildim araniza. 5 aylik hamileyim doktora kontrole gittiğimde bebegimin sirtinin cok açık olduğunu kesenin ici de sinirlerin oldgnu felc olma olasiliginin %90 oldgnu beyninin git gide su toplayacagni ogrendim. Dogduktan 20 gun icinde ameliyata alinmasi ve belki bi umut kurtulcagi soylendi. Cok agladim cok korktum ama isyan etmedim hic. Ama smdi napicagimi bilmiyorum yardim edin banada lütfen. Bebegi aldirmayi hic dusunmuyoruz ama eger karnmda kalcagi surede bana zarari olurmu onu merak ediyorum. bilmxxx uhuem

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      15.56%

Sitemize hoşgeldiniz. Doğumu bir üniversite hastanesinde yapmanızda fayda var. Doğum sonrası bebeğin ameliyat edilmesi gerekebilir bu nedenle önceden bebeği ameliyat edecek doktoru da belirlemeniz gerek. İmkanınız varsa doğumu ve bebeğin ameliyatını Nejat Akalın ya da Mehmet Özek Hocaların önereceği bir hastanede onlardan birine yaptırmanızı tavsiye ederim. Bebeğin anneye bir zarar vermesi beklenen bir durum değil fakat bu konuyu kadın doğumcunuzla etraflıca konuşun. Belki bizim bilmediğimiz riskleri olabilir. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

Cok tesekkur ederim dediginiz hocalar hangi hastanedeler bilgi verebilirmisinz ? Birde biz istanbulda dogum yapmayi dusunuyoruz bulundugum yerin imkanlari cok kisitli cunku. Birde beyninin su toplamasi hidrosefalimi demektir??

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      15.56%

Evet hidrosefali demek.

Ankara'da Prof. Dr.  Nejat Akalın
Muaynehanesi:
Cinnah Cad. No : 45/3 06690 Çankaya / Ankara
Tel : 0312 442 58 58
Faks : 312 442 58 59
E-posta : nejata@tr.net

İstanbul'da Prof. Dr. Mehmet Özek
Ameliyatları Özel Acıbadem Hastanesinde yapıyor.
Dünyada en fazla spina bifida ameliyatı yapan en tecrübeli doktordur.

Geçmiş olsun.

• Verimlilik:
      0%

Peki teşekkür ederim Istanbuldaki doktorun yaptigi ameliyatlar maddi acidan cok zorlar mi bilgnz varmi acaba? Birde kendi doktorumun soyledikleri biraz abarti olabilirmi acaba yoksa gerceklerimi soyluyor ?

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      15.56%

Doktorlar genellikle olsı en kötü ihtimali söylerler. Buradaki herkeze aynı şeyler söylenmiştir. Olayın maddi yönü için bir şey diyemem. Farklı hastalardan farklı fiyatlar talep edilebiliyor.

• Verimlilik:
      0%

Doktorların oyle soyleyip sonra dogumda hic bsey olmamis gibi dogan orneklerde varmi acaba yada anne karninda olen dogduktan snra fazla yasamayanlar varmidir?

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      15.56%

Doğanlar tedavileri zamanında ve gereği gibi yapıldığında sağlıklı insanlar kadar yaşam sürerler. Ancak ömür boyu tedaviye ihtiyaç duyarlar.

• Verimlilik:
      0%

Tedavileri surekli ameliyat gibi midir yada surekli baska organlarinda sorunlarmi olur

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%

Hoşgeldiniz. Rabbim sabır ve şifa versin yavrunuza ve tüm hastalarımıza. Zor bir durum. Eşim 4,5 aylıktı öğrendik kızımızın Hidrosefali ve Meningomylosel olduğunu. Bir çok yere göründük ama sonuç hep aynıydı. Çoğu doktor çok karamsardı haliyle. En olumsuz senaryoyu bizlere ifade ediyorlardı. İyi görüntü veren Ultrason'da tanı varsa bebeğin o sıkıntıyla doğması kaçınılmaz. Vakanın durumuna göre değişiyor tabiki. Anne karnında mı, ameliyat esnasında mı ya da doğumdan sonra mı bebeğin akıbeti hakkında elbette bir şey denemez. Her an anne karnında da ölebilir denen kızım şu an 7 aylık ve mışıl mışıl uyuduğunu izliyorum sizlere bunu yazarken. Elbette kolay olmayacak süreç. Hasta gereken operasyonları zaten görmeli. Devamlı takipli hasta olacak. Ama inanın الله sabrını da veriyor. İmkanlarınız ölçüsünde hele ki İstanbul'daysanız gereken müdahaleleri ordan yürütebilirsiniz. Multi disipliner takip gerektirdiğinden doğumu takiben Beyin Cerrahı ve diğer ilgili branşlarla (Pediatrik Nefroloji, Ürololji v.s) tedavi sürecini yürütmek zorundasınız.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

oğlumun spina bfidali oldugunu öğrendim ne yapmam gerekiyor lütfen yardim bana:( Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Ne yapmamız gerekiyor? none Yanıt: 10 - Gösterim: 5313 - none ramazan merhaba. benim oğlum 20 mart ta lipomeningomyelosel ameliyatı oldu. ameliyatımızın başarılı geçtiği söylendi.oğlum şu anda ayakl... Devamı...
none Öğrendim ki.. none Yanıt: 23 - Gösterim: 7143 - none kosovalı Sen tepkilerini kontrol edemezsen, tepkilerin hayatını kontrol eder:)Dilerseniz sizler de "öğrendim ki" ile başlayan tecrübeleri... Devamı...
none Bana bir çare lütfen none Yanıt: 1 - Gösterim: 1933 - none Derin Merhaba Asiye Hanım. Ben Derin'in Annesi Hatice. Kızım 2,5 yaşında oldu ayakta gayet rahat duruyor, destek bulunca adımlarını at... Devamı...
none Spina bifidalı olduğumu öğrendim none Yanıt: 9 - Gösterim: 5826 - none sevdabdk İbrahim Bey merhaba, Bu siteye yeni üye oldum. Öncelikle herkese hepimize geçmiş olsun diliyorum.35 yaşındayım yeni spina bifida... Devamı...
none Bana olmaz deme - Spina Bifida ve Hidrosefali none Yanıt: 10 - Gösterim: 5008 - none bolubeyi Hindistan'lı hidrosefali ve spina bifida hastası küçük kız Roona Begum uluslararası basına haber olmuştu. Ameliyat olarak[cutoff... Devamı...
none YARDIM EDIN. none Yanıt: 14 - Gösterim: 4626 - none MEHEMMED SALAM olsun butun qardawlarima. men Azerbaycanda yasayiram. oqlum Mehemmed spina bifidali doqulub. 9 gun olanda emeliyyet oldu. ... Devamı...
none YARDIM VE BILGI ISTIYORUM none Yanıt: 1 - Gösterim: 1211 - none yasemin acıkgöz BANA UZMAN ORTAPEDI DOKTORU GEREKTIRMEKTEDIR YARDIM  YANI BILGILENDIRMEK ICIN........ Devamı...
none Acil yardim none Yanıt: 14 - Gösterim: 3102 - none hilaldemir Gunaydin oncelikle ,cok gecmis olsun herkese yeni dogan kizimda spina bifida oldugu belirtildi su anda 44 gunluk kapali bir seki... Devamı...
none yardım edin ne yapmam lazım none Yanıt: 1 - Gösterim: 706 - none nurzerresi selamun aleykum.  birkaç sorum olacaktı sizlere, yardımcı olursanız seviniirim. ben spina bifida hastasıyım 2011de ameliyat oldu... Devamı...
none Bebeğime sağlık raporu alamadım ne yapmam lazım? none Yanıt: 8 - Gösterim: 1653 - none kaan Merhaba arkadaşlar biz Ankara'da yaşıyoruz ve spina bfida-hidrosefalisi olan oğlumuz için henüz 6 aylık olduğu gerekçesiyle rapo... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com