trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Cevap istiyorum  (Okunma sayısı 2819 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Cevap istiyorum
« : 13 Ocak 2015, 00:30 »
4 bucuk aylik ikiz hamileyim iki kizim olacak cift yumurta ikizleri fakat bir ay once bir tanesine spinana bfida ve buna bagli hidro sefali teshisi kondu alışmak cok zor oldu ama alıştık simdi ne yapabiliriz diye bakiyoruz ve sitenizi çok faydalı buldum tecrübeli arkadaslarin destek ve bilgilerine ihtiyacim var cerrahpasayi dusunuyoruz doğum icin ameliyatlar zor mu çocuk hayatını kendi sürdürebiliyor mu engellimi oluyor bunlari cok merak ediyorum doktor ismi onerebilir misiniz?

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
cvp istiyorum
« Yanıtla #1 : 13 Ocak 2015, 01:26 »
Öncelik le geçmiş olsun aramıza hoşgeldiniz.
Iyi bir hastahane de iyi dr ların kontrolü altında olmanız lazım ilk 24 saat çok önemli
Eğer maddi durumunuz iyi ise Mehmet özek yada Nejat akalın özel é gücümüz yetmez derseniz Marmara da Adnan Dağçınar var biz Şanlıurfa dan yılda birkez ona kontrole gidiyoruz çok iyi bir dr ve SB li bir arkadaşımda onda talipli, sonrasında ise Florance nihgtingale Hastahanesi'nde İbrahim Alataş var özel hastahane ama spinabifida lı lara ücretsiz.
Verebileceğim bilgiler bu şekilde başka arkadaslar da fikirlerini belirtirler.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
cvp istiyorum
« Yanıtla #2 : 13 Ocak 2015, 01:31 »
Spinabifida kişiden kişiye değişiyor kimi Tekerlekli Sandalye ile hayatını sürdürken (oğlum şuan kullanıyor, yürüyemiyor)
Kimisi destekli kimisi desteksiz yürüye biliyor.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• seciniz
    • Verimlilik:
      20%

none
cvp istiyorum
« Yanıtla #3 : 13 Ocak 2015, 02:18 »
Hepimizin farklı organlarda farklı hasarlar var. Şimdiden bebeğiniz için yürüyemez,idrarını ve dışkısını kendi boşaltamaz vb. ifade kullanmamız doğru olmaz.Çocuk hayatını kendi sürdürebilir mi? Bu soruya şimdiden bir şey diyemeyiz Bu sorulara doktorlar bile cevap veremez.
Şimdi gelelim Spina Bifida nasıl bir hastalık? Spina Bifida tek yönlü bir hastalık değil. Tıptaki birçok bölümü ilgilendiren bir hastalık.

Doğum yapacağınız hastanede iyi bir beyin cerrahı bulunmalı. Bebeğin doğar doğmaz ameliyata alınması gerekebilir. Veya açıklığın durumuna göre ameliyat sonraya da bırakılabilir. Hidrosafali şant takılacak seviyedeyse şant takılacak. Şant takılacak seviyede değilse veya hiç hidrosafali yoksa 1,5 2 yaşına kadar hidrosafali kontrölü beyin cerrahisi bölümünde yapılır. Eğer hidrosafali 1,5 2 yaşına kadar olmazsa, artık hidrosafali ihtimali hiçbir sağlık sorunu olmayan insan gibidir.

Gelelim ortopedik problemlere... Ayaklarda içe, dışa dönüklük kalça çıkığı, omurga şakil bozukluğu skolyoz,kifoz olabilir. Bu sorunlardan dolayı ameliyat gerekebilir.

Şimdi de ürolojik sorunları yazayım. Neredeyse hepimizde nörojen mesane sorunu var. Bundan dolayı ya hasta idrar kaçırır ya da mesanesini boşaltamaz ve mesane hep dolu kalır. Mesanenin hep dolu kalmasına bağlı olarak böbrekler diyalizlik duruma gelir. Bundan dolayı mesanenin sondayla belli aralıklarla boşaltılması gerekebilir.

Gözlerde hidrosafaliden dolayı kayma olabilir Görme sinirlerinin hasarıyla görme kaybı olabilir.

Kulaklarda işitme problemi olabilir.

A.chari (Beyincik sarkması) Genellikle hidrosafalıyle birlikte oılur. Ama tek başına da buluna bilir.

Şimdilik bu kadarını yazdım. Şimdi size önerim doğuma kadar iyi bir beyin cerrahı bulmanız. Anadolu 'da ki hastanelerde bu tedavilerin yapılması pek mümkün değil. Cerrahpaşa hastanesinin takibinde olan hasta, hasta yakınları size öneride bulunurlar. Geçmiş olsun.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      77.78%

none
cvp istiyorum
« Yanıtla #4 : 13 Ocak 2015, 09:44 »
Aramıza hoş geldiniz geçmiş olsun.oğlum Burak Eren Cerrahpaşa' da doğdu.Kese,şant,inmemiş testis ve kasık fıtığı ameliyatlı oldu.Kese ve şant ameliyatlarını beyin cerrahisi Doç.dr Ali Kafadaroğlu yaptı.Kendisi iyi bir doktordur.Diğer konularımıza http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?topic=6660.0 bu linkten bakabilirsiniz.oğlum şu an 5 yaşında çok zeki ve akıllı maşallah.Yürüyemiyor.Ağırlıklı olarak nefroloji kontrollerine ortopedi ve fizik tedavilerine devam ediyoruz.Ömür boyu süren zor bir hastalık bu.Tanıdığım bir kaç ailede böyle ikiz bebeklerden biri sb li olmuştu.الله yardımcımız olsun kolaylıklar versin amin.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      42.22%

none
cvp istiyorum
« Yanıtla #5 : 13 Ocak 2015, 14:15 »
Öncelik le geçmiş olsun aramıza hoşgeldiniz.
Iyi bir hastahane de iyi dr ların kontrolü altında olmanız lazım ilk 24 saat çok önemli
Eğer maddi durumunuz iyi ise Mehmet özek yada Nejat akalın özel é gücümüz yetmez derseniz Marmara da Adnan Dağçınar var biz Şanlıurfa dan yılda birkez ona kontrole gidiyoruz çok iyi bir dr ve SB li bir arkadaşımda onda talipli, sonrasında ise Florance nihgtingale Hastahanesi'nde İbrahim Alataş var özel hastahane ama spinabifida lı lara ücretsiz.
Verebileceğim bilgiler bu şekilde başka arkadaslar da fikirlerini belirtirler.
İlaveten:
Spina bifidadan ne derece etkileneceğini zaman gösterecektir. Belki çok hafif sıkıntılarla atlatacak belki de yürümesi mümkün olmayacaktır. Ankara'da Prof. Dr. Nejat AKALIN'ın kontrolünde tedavi planlarının yapılıp uygulamaya konmasını öneririm. Fakat İstanbul'da yaşıyor olmanız bu durumu güçleştirecektir. Tedavileri İstanbul^da yapılan diğer hastaların tecrübelerinden faydalanarak alternatif hastane ve doktorları da değerlendirebilirsiniz. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
Cevap istiyorum
« Yanıtla #6 : 13 Ocak 2015, 18:27 »
الله mübarek etsin inşallah sıkıntısız bir doğum olur ve inşallah bi sıkıntı yoktur sadece bi yanılmadan ibarettir ama her ne olursa olsun siz doğumdan sonra eğer bir sorun varsa o soruna göre bi yol izleyeceksiniz şimdi konuşmak sadece kafanızı karıştıracaktır. buradaki her arkadaş size her konuda yardımcı olacaktır bundan emin olabilirsiniz o yönde bi sıkıntınız olmasın
ismi gönlümde aminlenen bir dua'sın ...

• Verimlilik:
      0%

none
Cevap istiyorum
« Yanıtla #7 : 14 Ocak 2015, 01:55 »
Bu kadar kisa sürede cvp alacagimi tahmin etmemistim hepinize cok cok tesekkür ederim insallah bi problem olmaz ama olsada yapacak bisey yok herseye hazirladik kendimizi  cocugumun duzelmesi icin herseyden vazgecerim peki soylediginiz doktorlara nasil ulasabiliriz hasta kabulunde sikinti oluyormu hangi hastanedeler

• seciniz
    • Verimlilik:
      20%

none
Cevap istiyorum
« Yanıtla #8 : 14 Ocak 2015, 07:14 »
Bu kadar kisa sürede cvp alacagimi tahmin etmemistim hepinize cok cok tesekkür ederim insallah bi problem olmaz ama olsada yapacak bisey yok herseye hazirladik kendimizi  cocugumun duzelmesi icin herseyden vazgecerim peki soylediginiz doktorlara nasil ulasabiliriz hasta kabulunde sikinti oluyormu hangi hastanedeler
Bizim site bu konuda çok iyi... Sorduğunuz soruya en kısa süre de cevap gelir. Çünkü birbirinin paniklemesini heyecanını üzüntüsünü korkusunu anlayan insanlar. Çünkü aynı süreçleri onlar da yaşadılar. Onlar da sizin gibi hamileyken paniklemiş,bazı anneler doktorların aldırma sözlerinden bunalmış bir şekilde geldiler. Ya da bebeği yeni doğmuş, ve bir sürü kararsızlıklarla dolu çok üzüntülü olarak geldiler. Şimdi çocuklar büyüdü  o panik havası geçti. Şimdi sıra çocuklar biraz daha büyüdüklerinde bu durumu onlara açıklamakta. Gerçi bu durumun pek açıklaması yok. Her şey الله'ın taktiri. Ama işte gel de bunu çocuğa açıkla... Nasıl açıklarsın? Ne dersin?

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
Cevap istiyorum
« Yanıtla #9 : 14 Ocak 2015, 09:54 »
aramıza hoş geldiniz , bize de çok kötü şeyler söylenmişti doktorlar her zaman en kötüyü söyler biz de cerrahpaşa da yaptık doğumu ve ameliyatlarını beyin cerrahide Ali Metin KAFADAR hoca yaptı çok iyi bir doktor , çocuğun durumu açıklığın yerine ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir kimisi yürüyüp koşabilirken kimisi destekli yürür kimisi ise yürüyemez Rabbim yar ve yardımcınız olsun inşallah , bizler de zamanında çok araştırma yaptık şu an oğlum 4 yaşına girdi destekli olarak yürüyebiliyor şu linkten konuları inceleyebilirsiniz merak ettiğiniz tüm soruları burada bulacağınızı umut ediyorum http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?board=396.30

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Cevap istiyorum Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Oğlumun videosunu eklemek istiyorum none Yanıt: 2 - Gösterim: 1638 - none ozlem oğlumun videosunu eklemek istiyorum ne yapmam gerkiyo bilgilendirirseniz sevinirim Devamı...
none Tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum none Yanıt: 13 - Gösterim: 5083 - none onderkilic Öncelikle herkese merhaba. adım nickimden de anlaşılacağı üzere Önder KILIÇ. Öncelikle size hikayemi özetlemek istiyorum. Lütfen... Devamı...
none Bir kravat istiyorum none Yanıt: 7 - Gösterim: 2712 - none Derin Adamin biri, yeni acilan luks buyuk magazaya gitmis, satici kizayaklasmis.* "Bir kravat almak istiyorum.."Satici kiz son derece ... Devamı...
none Öneri (herkes okusun cevap yazsın) none Yanıt: 49 - Gösterim: 13349 - none nida herkese merhaba,uzun zamandır ben ve benim gibi birçok arkadaşım siteyi boşladık.ama ben kendi adıma konuşayım hersabah gözü aça... Devamı...
none Her çocuktan bir şarkı istiyorum none Yanıt: 4 - Gösterim: 1922 - none bolubeyi Arkadaşlar dediğim gibi her çocuğumuzdan bir şarkı ya da videosunu istiyorum. Video linkini ses kaydını bana ulaştırırsanız yayı... Devamı...
none Bebeğim için bilinçlenmek istiyorum none Yanıt: 8 - Gösterim: 3189 - none Abdülkadir öncelikle yazdıklarıma cevap verdiğiniz< için tşk ederim.dediklerinizi yapmaya çalıştım ama yapamadım yıllardır       bilgisayr ... Devamı...
none Tecrübelerinizden istifade etmek istiyorum none Yanıt: 16 - Gösterim: 7488 - none sinimmar Sevgili Dostlar, Ben yaklaşık 2,5 aydır bu forumu sessiz sedasız takip eden bir kardeşinizim. Eşimin ikiz bebeklere gebe olduğun... Devamı...
none Anlamalarını istiyorum veya susmalarını... none Yanıt: 32 - Gösterim: 8515 - none Murat Laçin Murat birinci sınıfa bu yıl başladı tüm gün okulda oluyor süreklı yanında duruyoruz ya ben ya annem hiç yalnız bırakmadık daha o... Devamı...
none YARDIM VE BILGI ISTIYORUM none Yanıt: 1 - Gösterim: 1233 - none yasemin acıkgöz BANA UZMAN ORTAPEDI DOKTORU GEREKTIRMEKTEDIR YARDIM  YANI BILGILENDIRMEK ICIN........ Devamı...
none Lutfen cevap verin baş çevresi none Yanıt: 6 - Gösterim: 1530 - none hilalshn Merhaba öncelikle herkese geçmiş olsun. Benim nisan 2014  doğumlu bir oğlum var. Doğduğunda baş çevresi 35cm. İdi. Dr. Bingildag... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com