trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Florence Nightingale'i önerir misiniz?  (Okunma sayısı 4938 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Florence Nightingale'i önerir misiniz?
« : 20 Ocak 2015, 14:50 »
Merhaba arkadaşlar. Biz de 2 hafta kadar önce oğllumuzun spina bifidalı olduğunu öğrendik. Şu an 22 haftalık hamileyim. Sakral bölgede açıklık var. Kese görünmüyor. İlerde keseye dönüşür mü. Bi de florence hastanesine ve kanuni sularn süleymanda Ali Gedikbaşı hocaya devam ediyoruz. Devam etmemizi önerir misiniz. Memet Özek'i çok tavsiye etmişsiniz ancak kendisi sadece hidrosefali ameliyatı mı yapıyor yoksa bebek doğar doğmaz olan ameliyatları da yapıyor mu. Kendisine gitmeyi düşünüyoruz. Şu aşamada gidelim mi. İstanbulda oturuyoruz. Ben öğretmenim. Lütfen yardımcı olun ve tavsiyeleriniz olursa yazın. Doktorlar herkese olduğu gibi bize de çok olumsuz konuştu ancak kesinlikle aldırmayı düşünmüyoruz. Gece gündüz dua ediyoruz. Rabbim انشاءالله yüm hastalar şifa verir benim yavruma da:(

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      51.11%

Sitemize hoşgeldiniz. Hangi ilde yaşıyorsunuz?
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

İstanbul

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      51.11%

Tedavilerini Marmara Ün. Hastanesinde ve florence hastanesinde yaptıran hastalar mevcut. Marmara ün. Hastanesi bu konuda daha tecrübeli. Ancak özel hastanede ilgi alaka daha iyi olacaktır. Maddi durumunuz imkan veriyorsa Mehmet özek Hocayı tercih edin derim. Tedavileri adı geçen diğer hastanelerde devam eden üyelerimiz de tecrübelerini yazarlarsa daha sağlıklı bir karar vermeniz mümkün olabilir. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

Aramıza hoşgeldiniz.
Geçmiş olsun.
Benim oğlumda kese yoktu açıklık vardı fakat doğduktan sonra kese oluşmaya başladı
Inşallah en kolay sekilde atlatır sınız.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Verimlilik:
      0%

İnşallah. Rabbim yar ve yardmcımız olsun hepimizin.. Muhammed bey yani kese yoktu doğduğunda sonra mı oluştu. Ama doğduğunda kapatılmadı mı ki o açıklık. memet özekin özel muyenehanesine mi gidelim

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

öncelikle çok geçmiş olsun. kızımın kontrollerini Mehmet özek yapıyor işinin ehli bir doktor tavsiye ediyorum, muayene yi muayenanesinde yapıyor.....

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      55.56%

Aramıza hoş geldiniz geçmiş olsun.Bebeği aldırmama kararınız çok sevindirici.oğlum Burak Eren 5 yaşında ve Cerrahpaşa'da doğdu.Kese,şant,inmemiş testis ve kasık fıtığı ameliyatlarını Cerrahpaşa'da oldu.Son 1 senedir Florence Nightingale Hastanesinde de takipteyiz.2 ay önce bacağından ortopedi ameliyatı oldu.Son günlerde nefroloji takiplerimize devam ediyoruz.22-25 arası haftalar genelde spina bifidalı olunduğunun öğrenildiği haftalardır.Kese anne karnında oluşur,sonradan oluşmaz.Henüz sizin için erken bir dönemdesiniz.Florence hastane adına kesin konuşmamakla birlikte sanırım doğumu Kanuni Sultan Süleyman Hastanesinde yaptırıp takipleri Florence da yapmak gibi bir yol izleniyor.Bu hastanede spina bifidalılar ücretsiz tedavi ve tetkik yaptırabiliyor ama bu durum bebeğin doğumu ile başlıyor doğum öncesini kapsamıyor.Cerrahpaşanın doktorları iyidir beyin cerrahi doktoru Doç.Dr Ali Kafadaroğlu bizim kese ve şant ameliyatlarımızı yapmıştı ama cerrahpaşanın hastane bürokrasisi yorucu oluyor koşturmak gerekiyor.Florence de doktorlar kendileri arayıp haber veriyorlar çağırıyorlar muayeneye işlemler hızlı yürüyor.Memek Özekle tanışma fırsatımız olmadı.Spina yı 8.ayında son dakikada öğrenmemiz,acil olarak cerrahpaşaya gitmemiz nedeniyle ve doğum ameliyat süreçleri nedeniyle Memet Özekle tanışmadık.Anlattığım hastane ve doktorlarla tanışmanızı ona göre bir yol izlemenizi öneririm.Çünkü farklı şartlar içeriyor hepsi.Bizim yaşadığımız süreçlere sitedeki bu linkten bakabilirsiniz:
http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?board=302.0
Ve son olarak benim favori ayetimi paylaşıyorum sabır tavsiye etmek adına:Yavrucuğum! Namazı kıl, iyiliği emret, kötülükten vazgeçirmeye çalış, başına gelenlere sabret. Doğrusu bunlar, azmedilmeye değer işlerdir.Lokman suresi 17.ayet
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

Aramıza hoş geldiniz , geçmiş olsun diyorum Rabbim yar ve yardımcınız olsun انشاءالله ; sorunuza gelince Burak Eren'in de dediği gibi kese sonradan oluşmaz ayrıca kesenin büyüklüğü ve küçüklüğünden daha çok açıklığın yeri ve boyutu daha önemlidir , bebek anne karnında tekme atıyor mu ? anne bunu hissedebiliyor mu? hissedebiliyorsa bu bir umut ışığı olabilir , doktorlar her zaman en kötü senaryoyu söylüyorlar bizlere de hep aynı şeyler söylendi aynı süreci bizler de yaşadık bu sebeple sizi çok iyi anlıyoruz bizim oğlumuz şu an 4 yaşına girdi sitede Ömer FARUK İNCEKAŞ adlı bölümü inceleyebilir tüm merak ettiğiniz konuların az çok cevabını bulacağınızı ümit ediyorum tekrar geçmiş olsun Rabbim yar ve yardımcınız olsun انشاءالله.
http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?board=396.30

• Verimlilik:
      0%

Hareketlerini hissediyorum şu anda. Bizimki L5teymiş 1 cm civarı bi açıklık varmış. Sakral bölgede diyor raporlarda. hidrosefali 9.6 mm. Nasıl yorumlarsınız?

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Florence Nightingale'i önerir misiniz? Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Küçük bir kardeşiniz içinde dua eder misiniz none Yanıt: 16 - Gösterim: 4443 - none gülümsu suvari Merhaba ben Meliha Gülümsü'nun annesiyim. Benim kızım iki yaşına girecek şubatta. Meningomyosel hastası şuan kalçasından amaliya... Devamı...
none Muhammed florance nightingale hastahanesinde... none Yanıt: 27 - Gösterim: 5348 - none muhammed Bugün florance nightingale Hastahanesi ne gittik orda beyin cerrah Ibrahim alatas Muhammed i muayene etti çok şükür kötü bir dur... Devamı...
none Florence Nightingale takiplerimiz none Yanıt: 128 - Gösterim: 22629 - none Burak Eren      Dün saat 14:00 da randevumuz vardı.Op.DR İbrahim Alataş beye ilk defa muayene olduk.Bize daha önce Burak Eren'in geçirdiği ... Devamı...
none Bakabilir misiniz? none Yanıt: 10 - Gösterim: 1555 - none bebişimiz 10 aylık oldu bebeğimiz. Oturamıyor. Bacaklarda his ve hareket yok. Gelişimi maş. çok iyi boy kilo. Kafada su tolama yok. Zeka o... Devamı...
none meningosel ameliyatı için doktor tavsiyesinde bulunabir misiniz? none Yanıt: 3 - Gösterim: 1596 - none feda Öncelikle bu siteye üye olup bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için hepinize teşekkür ederim. Ayrıca bolubeyi'ne yaptığı aydın... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com