trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Rapor  (Okunma sayısı 3884 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Arastirmaci
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Rapor
« : 17 Mart 2015, 17:50 »
Bugün rapor başvurusu için İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine gittim, form doldurduk, 18 Hazirana gün verdiler, rapor işleyişi böyle mi oluyor? Bilgisi olan var mı? Dünde İstanbul Okmeydanı Eğitim araştırma hastanesine gitmiştik, rapor başvurusunu Mayıs ayında yapabilirsiniz diye söylediler, Hem dün İstanbul Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi Sağlık kuruluna gittim, 18 yaşından küçüklere rapor veremediklerini söylediler, çok garip bir durum. Ordan oraya ordan oraya dolaştırıyorlar, Yorucu bir Bürokrasi.

الله c.c. yardımcınız olsun...

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      4.44%

none
Rapor
« Yanıtla #1 : 17 Mart 2015, 17:57 »
Ne raporu alacaksınız?
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Arastirmaci
    • Verimlilik:
      0%

none
Rapor
« Yanıtla #2 : 17 Mart 2015, 18:27 »
Evde bakım ücreti almak için, vergi indiriminden yararlanmak için ve fizik tedavi rehabilitasyon (RAM) için, bu üç madde için tek rapor geçerli oluyordur umarım. Yoksa her işlem için ayrı ayrı rapor mu çıkartmak gerekecek.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      4.44%

none
Rapor
« Yanıtla #3 : 17 Mart 2015, 18:32 »
Vergi indiriminden faydalanmak için bağlı bulunduğunuz malmüdürlüğü ya da vergi dairesi hastaneye sevk eder ve rapor ister. Raporu size vermezler., istekte bulunan kuruma kendileri gönderir. Diğer ikisi için de tek ya da ayrı ayrı rapor alabilirsiniz. Size en yakın tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alabilirsiniz. Bizim buralarda öyle dediğiniz gibi bir bekleme yok. Haftada 2 kere sağlık kurulu toplanır. En geç 2 hafta içinde de rapor çıkar.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Arastirmaci
    • Verimlilik:
      0%

none
Rapor
« Yanıtla #4 : 17 Mart 2015, 23:16 »
SGK lı olarak çalışanlarada vergi indirimi varmı? Varsa Bağlı bulunduğumuz Sgk müdürlüğünemi başvurmamız gerekiyor, yukarıda anlattığınız gibi.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      40%

none
Rapor
« Yanıtla #5 : 18 Mart 2015, 08:25 »
Biz Cerrahpaşa'dan çıkarıyoruz raporumuzu.Bu tek raporla önce Bahçelievler Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne gidiyoruz ve evde bakım parasının kesilmemesi için yeni raporumuzun aslı gibidirini ibraz ediyoruz.Daha sonra iş yerinden aldığım burada çalışıyor yazısı,raporun aslı ve çocuğun resmi ile vatan caddesindeki vergi dairemize gidiyorum müracat ediyorum ilk müracatta bir dosya oluşturuluyor evraklar Ankaraya gönderiliyor vergi indirimi için inceleniyor 3-3,5 ay içinde onaylanıp raporun aslı iş yeri adresine gönderiliyor geriye.Siz muhasebeden alıyorsunuz raporu.Daha sonra aylık olarak 130 TL civarı bir vergi indirimi ödemesi yapılıyor.Bu işlemler raporun süresi dolmadan tekrar ediliyor.Fizik tedavi için bu raporla RAM merkezine başvuruyorsunuz ama çocuğu muayene edip ayrıca fizik tedavi alabilir raporu vermeleri gerekiyor o raporla fizik merkezine gidip fizik tedavi alabiliyorsunuz.Bebek yeni doğduğu için fizik tedavi için henüz erken biraz büyümesi gerekir.İstanbuldaki hastanelerde bir rapor karmaşası var maalesef,her hastane farklı uygulama yapıyor.Anadoluda yoğunluk daha az olduğu için Anadoluda çıkarmak daha kolay olabilir.Not: Müracaat için istenen belgeler ve müracat şekli genel hatlarıyla böyle küçük farklılıklar arzedebilir,biz 2 yılda bir yenilediğimiz için arada farklı istekler olabiliyor çünkü.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Arastirmaci
    • Verimlilik:
      0%

none
Rapor
« Yanıtla #6 : 18 Mart 2015, 17:04 »
Cerrahpaşada ilk müracaat için hangi bölüme gitmemiz gerekiyor, direk sağlık kurulunamı gideceğiz, yoksa bir bölümden randevumu alacağız,rapor başvurusu için bebeğin gitmesine gerek var mı? Bebeği Heyete gireceği zaman mı götüreceğiz. Cerrahpaşada ne kadar sürede çıkıyor? Çapadanda çıkarabilirmiyiz?

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      40%

none
Rapor
« Yanıtla #7 : 19 Mart 2015, 08:57 »
Beyin cerrahi yada Fizik tedavi rehabilitasyon bölümü sekreterliklerinden bilgi alabilirsiniz.Sağlık Kurulu da Fizik tedavinin üst tarafında zaten oraya da sorabilirsiniz.İlk müracatta bebeğe gerek yok,ama sağlık kurulundan önce epikirizleri dolaştırıp doktor imzası toplamak gerekiyor biraz yorucu bir iş.Muayene esnasında bebeği görmek isterler.Rapor çabuk çikiyor fazla sürmez.Sağlık Kurulu görünce 1 haftada çıkıyor.eğer değişmediyse 200 TL ücret talep ediyorlar.Önemli olan bölümlere muayene olup gereken imzaları toplamak.Çapa doğum öncesi bizi almadı Çapayı bilmiyorum.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
Rapor
« Yanıtla #8 : 20 Mart 2015, 08:30 »
bizde raporlarımızı Cerrahpaşa'dan çıkartıyoruz Mehmet beyin de anlattığı işlemleri uyguluyoruz.

• Arastirmaci
    • Verimlilik:
      0%

none
Rapor
« Yanıtla #9 : 23 Mart 2015, 16:59 »
İstabul Tıp fakultesine gittim, takip ettiğimiz hastalara rapor verebiliyoruz diye söylediler, dışardan rapor almak için gelen hastaları tam teşekküllü devlet hastanesine yönlendiriyorlar. Rapor için devlet hastanesine gidildiğinden önce polikilinik de muayene mi olmak lazım, yoksa özel hastanenin vermiş olduğu tahlil film sonuçlarıyla rapor verilir mi?

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Rapor Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Rapor alamayan çocuk egitim engeline takıldı none Yanıt: 6 - Gösterim: 2408 - none nida 28.08.08 - Sakarya'da engelli çocuk sahibi aileler, eğitimin önündeki kısıtlayıcı uygulamaların kaldırılması için eylem yaptı. E... Devamı...
none Rapor sonucumuz none Yanıt: 12 - Gösterim: 4455 - none berfin ece arkadaşlar berfini reabilitasyon merkezine başlatacağız.raporları halletmeye çalışıorum haftalardır.bugün heyet sonucu çıktı.ber... Devamı...
none Rapor none Yanıt: 21 - Gösterim: 6239 - none Eyyub Bugün Eyyub a rapor çıkarmak için hastaneye gittik. Nörolojiye yönlendirdiler. Fizik alabilmek için ayrı, maaş alabilmek için ku... Devamı...
none Spina bifidam rapor gerektirir mi? none Yanıt: 5 - Gösterim: 1778 - none MeHDiX Arkadaşlar merhaba. Aranıza yeni katıldım. Ben doğuştan spina bifida hastasıyım. Çocukluğumda bir kaç yıl boyunca çok fazla bel ... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com