trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: yeniden merhaba  (Okunma sayısı 2061 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
yeniden merhaba
« : 30 Haziran 2015, 13:37 »
Uzun bir suredir uzak kalmisiz. Yeniden merhaba. Artik cocuklarimiz buyumusler cogu okullu olmus. Bizde bir sene gec de olsa okullu olduk. Artik mustafa da 2. Sinifa gidiyor. Tabi buyudukce herseyin farkina variyor ve surekli isyan ediyor. Erkek cocugu arkadaslariyla yaris yapiyor ve tabiki hep o yeniliyor. Basliyor ben neden hizli kosamiyorum allah neden beniyavas yapti diye aglamaya. Mesane ameliyatimizi sonda takmaya hazir olmadigi icin erteliyoruz. Bu seferde bazi arkadaslari dalga geciyor. Okula basladik ama su bir senenasil gecti bana sorun. Bir de ustune dikkat problemlerimiz var. Butun bunlar birlesince disarda cok konuskan hareketli bir cocukken okulda icine kapanik itilip kakilan bir cocuk oluyor.
gelelim sorunumuza mustafanin kaslarini guclendirmemiz gerekiyor. Hemde kendini korumayi ogrensin diye karete gibi birseylere gondermek istiyorum. Bizim cocuklar icin boyle sporlar uygun olur mu daha cok zarar vermiyim birde. Doktor yuzme diyor ama bezle havuza sokamiyorum. Medicallerde mayo bez gibi birsey aradim yok oyle birsey diyolar. Mustafa gibi cocuklarin havuza girmeye hakkiyokmu . Bu kkonularda yardimci olursaniz sevinirim

Mustafam herşeyim....

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      100%

none
yeniden merhaba
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2015, 13:45 »
Ortopedi doktorumuz spor yapmasını istemiş biz de kızımızı kareteye göndermiştik. Bir süre devam edip bıraktı. Onun için eğlenceli olmuştu. Fakat ameliyat olunca kursu aksadığı için üzülmüştü. Sağlığına olumsuz bir etkisi olmayacaksa her tür sporu yapmasında fayda var.

Karete resimleri...
Konumuz...
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

none
yeniden merhaba
« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2015, 14:36 »
Acikcasi ben kendini korumayi ogrensin birazda diye karate istiyorum. Okuldan geliyor birgun isirilmis bir gun kalem batirmislar . Ogretmen kizmasin dıye ona bile soylemiyor. Karsilik verirse belki birdaha canini yakmazlar diye istiyorum ama bir zarari olur mu onu bilmiyorum.
Mustafam herşeyim....

• Verimlilik:
      0%

none
yeniden merhaba
« Yanıtla #3 : 01 Temmuz 2015, 04:36 »
sant varsa zararli olablir isyan konusuna gelince oglunuza durumunun cok iyh oldugunu soyleyin kendisni bizlerle kiyaslasin bizler hic yürüyemiyoruz oglunuz yurumeyi birakin yavasta olsa kosuyormus kendinden iyiyi degil hep bir dúsük cocuklari gormesini saglayin bak yavrum bu kardesin boyle sense soylesin ne mutlu sana sukredelim اللهa diyerek düsncesini degistirmenizi tavsiye ederim  gecmis olsun hayirli geceler

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
yeniden merhaba
« Yanıtla #4 : 13 Temmuz 2015, 01:46 »
Gelişmeler gönlünüzce olsun. Yürüyor olması spinabifida'lı insanlarda %80şanslı olduğunuzu gösterir Bunu çocuğunuza da anlatmanız lazım. Mesela benim oğlum hiç yürüyemiyor ben destekli dahi yürümesine neler vermezdim.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Verimlilik:
      0%

none
yeniden merhaba
« Yanıtla #5 : 11 Eylül 2015, 00:38 »
MERHBA benımde oğlum spina bifida yürüyebiliyor  okılda arkadaşları futbol oynarken cok üzülüyordu .Kafasında sant var .Bizde beden ögr görüştük basket takımına yazdı orda bıraz daha kendıni koruyor . su anda eskısi kadar üzümüyor. Yzmeye gelince bizede bez kullanıyor diye kabul etmediler .Yazın denize götürüyoruzALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
yeniden merhaba
« Yanıtla #6 : 11 Eylül 2015, 00:50 »
MERHBA benımde oğlum spina bifida yürüyebiliyor  okılda arkadaşları futbol oynarken cok üzülüyordu .Kafasında sant var .Bizde beden ögr görüştük basket takımına yazdı orda bıraz daha kendıni koruyor . su anda eskısi kadar üzümüyor. Yzmeye gelince bizede bez kullanıyor diye kabul etmediler .Yazın denize götürüyoruzALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN
iyi olduğuna sevindim Rabbim daha iyi etsin. Engelli let için yüzme yerleri yokmu?
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• seciniz
    • Verimlilik:
      6.67%

none
yeniden merhaba
« Yanıtla #7 : 11 Eylül 2015, 04:21 »
Bence çocukları idrar yolu enfeksiyonu açısından havuza sokmayın. Havuzlar bakteri yuvası... Deniz olabilir.

• Sekercik
    • Verimlilik:
      11.11%

none
yeniden merhaba
« Yanıtla #8 : 11 Eylül 2015, 09:57 »
Iyi araştırılıp güvenli yerlerde yüzme dersleri alabilirler bence.Ben Nazlı Hilal için düşünüyorum denizi ve yüzmeyi çok seviyor ancak yüzmeyi tam bilmiyor.Sb için yüzme zaten hep öneriliyor.Zuhal ablasıyla görüşüp bir yere vermek istiyorum açıkçası.
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• Keyifli
    • Verimlilik:
      0%

none
yeniden merhaba
« Yanıtla #9 : 11 Eylül 2015, 14:30 »
Merhabalar yüzme için İstanbul da olanlar tophane engelliler merkezi var orayi önce arayıp cocugun durumunu anlatin uygun görürlerse randevu veriyorlar randevu günu çocukla birlikte raporları vs goturun çocuğu muayene edip uygun gorurlerse en yakın spor kompleksine eğer 16 yaşından küçükse engelliler seansına yonlendiriyorlar. Çocuk 16 yaşından büyük ise erkekler için erkek seansına bayan ise bayan seansına yonlendiriyorlar. Çocuk 16 yaşından büyükse tophaneden seanslarin ücretsiz olması için kaşeli yazı almayı unutmayın çünkü engelliler seansı harici bir seans o yazı olmazsa ücretli oluyor. Yüzmeye başlamadan önce kan idrar eko tetkiklerini yaptırıp doktordan ayrıca onay almaniz gerek. Gelelim tuvalet sorununa bende zaman zaman bez kullanıyorum ve tak yapıyorum yüzmeye girmeden önce büyük ve küçük tuvaletini yaptirirsaniz eğer kaçak olmuyorsa 1 saat onay verirler. Bez kullanıyoruz ama idrarını tak ile bosaltiyorum büyük tuvaletini de evde yaptırıp geliyorum derseniz sorun olmaz diye ddusunuyorum. Enfeksiyon konusu oluyor ama ciddi boyutta değil. Karete tavsiye etmem şant var zararı olabilir yüzme harici okçuluk tavsiye edebilirim.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

yeniden merhaba Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Yeniden Doğmuş none Yanıt: 6 - Gösterim: 2083 - none yasemin     Kadının biri, 46 yaşındayken kalp krızi geçiriyor ve hastaneye kaldırılıyor. Ameliyat masasındayken, ölüme yakın, birden bir... Devamı...
none merhaba none Yanıt: 11 - Gösterim: 5134 - none melegim merhaba benimde kızım sp meningomyolesel ameliyatı geçirdi şu an iki buçuk aylık ilk günler idrarını yapamamasından kaynaklı san... Devamı...
none merhaba none Yanıt: 16 - Gösterim: 7369 - none melegim merhaba  benim kızım şu an altı aylık fizik tedaviye başladık iki ay kadar oldu başlayalı faydaı olduğunu düşünüyorum ben hareke... Devamı...
none Merhaba none Yanıt: 17 - Gösterim: 9581 - none Yunus Efe Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar.Rabbimin hepimize acil şifalar vermesini diliyorum ve dularım bu yönde. 28.12.2011 tarihind... Devamı...
none Yeniden klepsiella bakterisi none Yanıt: 18 - Gösterim: 4585 - none Zeynep Yüsra Daha hastaneden çıkalı 1 ay bile olmadı günlük antibiyotik (largopen) veriyorum, tak yaparken de temizligine  çok dikkat etmeme ... Devamı...
none Merhaba none Yanıt: 3 - Gösterim: 1416 - none mehtap Öncelikle herkese sağlıklı bir ömür diliyorum benim buraya gelmemin sebebi arkadaşımın bebeğinin spina bifida ve anesefali oluşu... Devamı...
none Merhaba none Yanıt: 22 - Gösterim: 6210 - none aynur Merhaba ben yeni katıldım. Oğlum spina bifidalı. Baküd'en yaziyorum. Lutfen bana Nejat Akalın nasıl doktor bilen tanıyan var mı.... Devamı...
none merhaba none Yanıt: 15 - Gösterim: 4189 - none sine yıldız Merhaba benim oğlum sipina bifidalı. 8 ay hastanedeki uzun sıkıntılı tedavilerden sonra 2,5 aydır çok şükür evinde suan 11 aylık... Devamı...
none Yeniden merhaba none Yanıt: 13 - Gösterim: 4271 - none ali kerem Herkese yeniden merhaba 6 aylık uzun bir ayrılıktan sonra yine aranızdayım askerliğimi bitirip tekrar sivile dönmek,  tekrar rah... Devamı...
none Yine, Yeniden... none Yanıt: 9 - Gösterim: 1355 - none MuratbanK Selam SBT ahalisi.Malumunuz ki Şubat 2014'ten beri siteye tek bir yazı yazmışlığım yok. Aslında siteyi de pek takip ettiğim söyl... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com