trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Tuğra  (Okunma sayısı 4381 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Tuğra
« : 09 Ağustos 2015, 03:07 »
Arkadaslar merhaba bende spina bfidali bir melegin annesiyim. Daha once hamileykende buraya yazmistim bebegim 26 mayista sisli florance nigtngale hastanesinde dogdu ve ertesi gunu kese ameliyati oldu. Suan icin santimiz yok kontrol altindayiz uc gunde bir kafa olcumu yapiyorum. Ayak hareketlerimiz azda olsa var kalcadan oynatio kaldirabilio kendini ama sol ayak daha gucsuz malesef. Fizik icinse bize daha erken oldugu soylendi 4  5 aylimken baslanabilirmis. Birde biz normalde siirtte yasiyoruz oglumun tedavileri icin istanbuldayiz ve doner donmez fizige de basliycaz insallah. Birde kesemizin yeri olarak doktorumu torokolomber bolgede oldugunu soyluyor ama bn sirtina baktigimda sanki daha asagida oldugunu goruyorum acaba lomber bolgede olabilirmi diyorum. Birde yurume sansimiz varmi internette hep o bolgede olanlarin yurume sansinin olmadigini okuyorumda. Birde bir ay once idrar tahlillermz bobrek ultrasonlarimz temz cikti. Cok uzattim ama tuğramin durumu simdilik boyle umarim ii gelismeler olur hepimz icin
İyi geceleer..

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      22.22%

none
Tuğra
« Yanıtla #1 : 09 Ağustos 2015, 03:20 »
Zaman zaman memleketten İstanbul'a gitmeniz gerekecek. İlgili branşlarda periyodik kontrollere devam etmeyi ihmal etmeyin. Spina bifidanın seviyesine kadar aşağıda ise o kadar iyimser konuşabilmek mümkün. Seviye ile birlikte o seviyedeki mevcut omurilik hasarı da önemli. Aynı bölgede spina bifidası olan 2 hastadan biri yürüyebilirken diğeri yürüyemeyebilir. Şu seviyede olanlar yürürşu seviyede olanlar yürüyemez diye net bir açıklama yapmak yanlış olur. Siz takipleriinize devam edin. Zaman içerisinde bir çok şey netlik kazanacaktır.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
Tuğra
« Yanıtla #2 : 09 Ağustos 2015, 11:29 »
Geçmiş olsun selda hanım.  size diğer paylaşım sitesinde yazmıştım bol bol fizik yapın siz evde inş daha  olur
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Verimlilik:
      0%

none
Tuğra
« Yanıtla #3 : 09 Ağustos 2015, 13:44 »
@bolubeyi  @muhammed  cok tesekkur ederim insallah zamanla daha iyi oluruz..

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      35.56%

none
Tuğra
« Yanıtla #4 : 10 Ağustos 2015, 10:28 »
Takipleri aksatmadan devam etmek gerekiyor inşallah zamanla daha iyi olacaktır geçmiş olsun.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Verimlilik:
      0%

none
Tuğra
« Yanıtla #5 : 10 Ağustos 2015, 21:05 »
@Burak Eren cok sagolun insallah.
Bide bizim kifozumuz varmis dogustan bununla ilgili bilgisi olan varmi ?

• seciniz
    • Verimlilik:
      8.89%

none
Tuğra
« Yanıtla #6 : 11 Ağustos 2015, 02:17 »
Bir ay önce yapılan idrar tahliline ve böbrek ultrasonuna güvenip, belli aralıklarla kontröl ettirmeyi ihmal etmeyin. Nörojen mesane başa öyle bir beladır ki... Sonda kullanması gerekmeyen bir insan, birden sonda kullanması gerekebilir. Sık sık tahlillerin yenilenmesi lazım. Buna çok dikkat edin. Lateks alerji testi yaptırmanızı öneriyorum. Güçsüz olan ayak için fizik tedavi şart... En kısa zamanda fizik tedaviye başlanması lazım. Kifoz için ortopedi bölümüne gidin. GÖzlerde kayma da olabilir. Gözdeki sinirlerin hasarıyla görme kaybı olabilir. Kulakta işitme problemi olabilir. Geçmiş olsun

• Sekercik
    • Verimlilik:
      0%

none
Tuğra
« Yanıtla #7 : 11 Ağustos 2015, 03:02 »
Arkadaşlarım gereken her şeyi yazmışlar.Fizik tedavi bizim çocuklarımız için çok önemli asla ihmal etmeyin.Uzun bir süreç var önünüzde gerektiğinde kimseyle ilgilenmeyip sadece yavrunuzla ilgilenin.Yürüyüp yürüyememesi kesenin olduğu bölümle alakalı evet kese ne kadar aşağı bölgedeyse o kadar az sinir etkileniyor demişti doktorumuz ancak bazen farklı durumlar olabiliyor.Yapılan ameliyatın kalitesi de buna yardımcı aslında.Rabbim her daim yardımcınız olsun.
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%

none
Tuğra
« Yanıtla #8 : 11 Ağustos 2015, 20:45 »
Geçmiş olsun. Böbrekleri aman ihmal etmeyin..
bilmxxxem Her şey kader ile takdir edilmiştir. Kısmetine razı ol ki rahat edesin.  bilmxxxem

• Verimlilik:
      0%

none
Tuğra
« Yanıtla #9 : 11 Ağustos 2015, 23:31 »
Cok tesekkur ederim الله razi olsun hepinzden :(

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none