trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: İşitme taraması  (Okunma sayısı 655 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      28.89%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
İşitme taraması
« : 05 Şubat 2016, 10:17 »
resimYenidoğan işitme taramaları şu an ülkemizde doğum yapılan tüm kamu ve özel hastanelerde yapılmaktadır. 2016-2017 öğretim yılında da inşallah ilkokul birinci sınıflar için okul ortamında yapılabilecek bir ikinci tarama testi kullanmaya başlanacaktır. Çünkü işitme kayıpları hastalıklar, yaralanmalar ve işitme kaybına neden olan genetik hastalıklara bağlı olarak doğum sonrası dönemde de ortaya çıkabilmektedir.
Kalıcı işitme kaybı yaygınlığının okul-yaşı nüfusta binde dokuza yükseldiği bildirilmektedir. Bir ya da her iki kulakta kalıcı ya da geçici işitmekaybı okul-yaşı çocukların yüzde ondörtten fazlasını (yedide bir  etkilemektedir. Sadece bir kulakta işitme kaybı olması halinde bile sınıf tekrar oranı %37 olarak bildirilmektedir.

Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• seciniz
    • Verimlilik:
      17.78%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
İşitme taraması
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2016, 03:24 »
Spina Bifidalı hastalar da işitme sinirleri de hasar görmüş olabiliyor. Bu sorun ben de var. Doktora gittiğimde basit bir sorundur sanmıştım. Doktora gidince annem benim spina bifida hastası olduğumu söyledi. Doktor da kitaplarına bakmak zorunda kaldı. Herhalde benim gibi bir hastayla ilk defa karşılaştı.Doktor" Spina Bifida hastalığında işitmi kaybı  olabiliyormuş" dedi. İçimden "Haydaaa bu neydi böyle şimdi... Belimde ki kapanmayan kısımdan dolayı, neler neler oluyor." O zaman daha iyi anladım ki sinir sistemi herşeymiş. Vücuttaki organların sağlam olmasının yetmediğini bir de onun çalışmasını sağlayan sinir sisteminin sağlıklı olması gerektiğini bir kez daha anlamıştım.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

İşitme taraması Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none İşitme engelli çocuk ve oyun none Yanıt: 1 - Gösterim: 4138 - none Derin İŞİTME ENGELLİ ÇOCUKLARSosyal oyun davranışlarına bakıldığında işitme engelli çocukların işiten çocuklardan daha fazla yalnız oy... Devamı...
none İşitme engelli çocuk eğitimi none Yanıt: 1 - Gösterim: 1747 - none Derin   İşitme Kaybı Derecesine Göre Çocuğun Özel Eğitim İhtiyacı•  Eğitim ihtiyacı orta derecede işitme kaybı (26-40 dB) ile başlar.Ç... Devamı...
none İşitme testi none Yanıt: 12 - Gösterim: 3946 - none ummuseleme Ahmet'i bugün nörolojiye götürdük. Oturamadığını konuşamadığını daha önce de burada bahsettiğim şikayetlerini söyledim. Denver t... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com