trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

none Gönderen Konu: Şant Hakkında bilgi  (Okunma sayısı 1960 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Şant Hakkında bilgi
« : 25 Mayıs 2016, 20:10 »
Şant hakkında bilgi almak istiyorum. Nasıldır beyni Nasıl etkiliyor. Pilli mi ne kadar sürede değişir çocuklarda Nasıl rol izler enfeksiyon kaptığını veya çalışmadığı hemen anlaşılır mı ?

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      62.22%

none
Şant Hakkında bilgi
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2016, 21:14 »
Şuradaki konuları incelerseniz sorularınıza yanıt bulabilmeniz mümkün.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
Şant Hakkında bilgi
« Yanıtla #2 : 27 Mayıs 2016, 09:28 »
Şant eğer beyin kabullenir ise hiç zorluğu yoktur bir buçuk iki saatlik bir operasyonla kafaya takılır. Çok dikkatli balıömadıkça dıştan görünmez deri altına gizlenmiş hortum ile kafa da ki sıvıyı ya mideye ya kalbe yada meseneye boşaltır. Eğer takılan hortum içeriden fazla olursa 10 hatta 12 yaşa kadar değiştirilmez. Oğlum şu an 9 yaşında beş aylık iken takılan şant duruyor hamd olsun tıkanma olmadı bozukluk yada hortum da kısalmadı dr un dediğine göre daha iki üç yıl kullanır muhammed. Bu şekilde anlata bildim geçmiş olsun.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Verimlilik:
      0%

none
Şant Hakkında bilgi
« Yanıtla #3 : 27 Mayıs 2016, 16:56 »
Teşekkür ederim bilginiz için peki oğlunuz doğumdan sonra mı oluştu beyinde sorun yoksa anne karnında mı oluşmaya başlamıştı. Ameliyat sonrası çıkma ihtimali yüksek mi beyinde sıvının oluşması

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
Şant Hakkında bilgi
« Yanıtla #4 : 27 Mayıs 2016, 20:35 »
Anne karnında dr demişti ama doğduktan sonra kafada sorun yoktu kese ameliyati olduktan sonra kafa büyümeye başladı iki ay kontrol altında kaldı sıvı enjeksiyon ile boşaltıldı sonrasında ameliyata karar verildi 5 aylık ken şant takıldı

• Verimlilik:
      0%

none
Şant Hakkında bilgi
« Yanıtla #5 : 27 Mayıs 2016, 21:14 »
Anladım şuanda anne karnında beyinde sıvı olmadığını söylediler ameliyat olduktan sonra kontrol altında olunması gerek dogum sırasında kitle patlama olmazsa veya bir sorun olmazsa çocuk kendini topladığı Zaman ameliyat ederiz dedi doktorlar

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
Şant Hakkında bilgi
« Yanıtla #6 : 03 Haziran 2016, 00:20 »
Kese ameliyati sonrasında hidrosefali olma ihtimali var bazı hastalarda ise olmuyor inşallah sizde de olmaz

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
Şant Hakkında bilgi
« Yanıtla #7 : 03 Haziran 2016, 08:16 »
İnşallah gerek kalmaz.

• Verimlilik:
      0%

none
Şant Hakkında bilgi
« Yanıtla #8 : 04 Haziran 2016, 18:23 »
İnşallah olmaz

• Sekercik
    • Verimlilik:
      0%

none
Şant Hakkında bilgi
« Yanıtla #9 : 11 Haziran 2016, 01:51 »
Rabbim korktuklariniza ugratmasin inşallah hersey gönlünüzce olsun.
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Şant Hakkında bilgi Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Sude Ecrin hakkında genel bilgi none Yanıt: 5 - Gösterim: 2962 - none nurgül 25.04.2008 de KTÜ Farabi Hastanesi'nde dünyaya geldi.Biz bebeiğimizin durumunu 4. ayında 3'lü Tarama testinde öğrendik.Yapılan i... Devamı...
none Sude Ecrin'in Kalp Problemi Hakkında Bilgi none Yanıt: 232 - Gösterim: 55606 - none nurgül          Merhabalar kızımda sb yanında kalp problemi de vardı.KTü de doktorumuzun takibi altında idik.Morarması artınca bizi ist... Devamı...
none Ortez ve Protezler Hakkında Bilgi none Yanıt: 9 - Gösterim: 9466 - none Barnim Arkadaşlar hepinize merhaba.Yeni yasaya göre artık ortez ve protezlerimizi istedigimiz zaman ,kırıldıgında,ayagımızı vurdugunda ... Devamı...
none Hemşirelerin spina bifida hakkında bilgi düzeylerinin incelenmesi none Yanıt: 5 - Gösterim: 4748 - none bolubeyi Sibel AKDUMAN ERGÜN, Perihan İLERİ Ege Üniversitesi Ödemiş Sağlık Yüksekokulu, Hemşirelik, İZMİR, TÜRKİYE ÖZETAMAÇAraştırma; hem... Devamı...
none Genel bilgi none Yanıt: 5 - Gösterim: 3181 - none nisa nur ben kızım adına yazıyorum.kızım sb olculta lı 2.5 aylıkken ameliyat oldu şuan 15 aylık sol ayağına deforme,kısaklık ve cansızlık... Devamı...
none YARDIM VE BILGI ISTIYORUM none Yanıt: 1 - Gösterim: 1263 - none yasemin acıkgöz BANA UZMAN ORTAPEDI DOKTORU GEREKTIRMEKTEDIR YARDIM  YANI BILGILENDIRMEK ICIN........ Devamı...
none Ameliyattan sonrası son bilgi none Yanıt: 21 - Gösterim: 3007 - none HiraNur Benim bebeğim kese ameliytından sonra BOS sıvısı geldiginden ikinci ameliyatını olmuştu. Bugun 6 oldu hamdolsun sıvısı durdu hid... Devamı...
none TAŞINDI: Şant Hakkında bilgi none Yanıt: 0 - Gösterim: 631 - none bolubeyi Bu konu Hiranur isimli bölüme taşınmıştır. http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?topic=11509.0 Devamı...
none Hidrosefali ve Şant Hakkında Soru none Yanıt: 7 - Gösterim: 3251 - none kesk1 Öncelikle herkese merhabaSitenize yeni üye oldum. Öncelikle kendimden bahsedeyim. 6 aylık iken hidrosefali teşhisi konuldu ve bi... Devamı...
none Meningomyolosel hakkında bilgi sahibi değilim malesef none Yanıt: 1 - Gösterim: 427 - none EymeNergiz Öncelikle herkese geçmiş olsun. Benim oğlum meningomyolosel li doğdu fakat hemen ameliyat olmadı 15 günlüktü ameliyat olduğunda ... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com