trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: sindigrafi ve voiding hakkinda bilenler  (Okunma sayısı 953 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
sindigrafi ve voiding hakkinda bilenler
« : 18 Şubat 2017, 13:22 »
iki sonucumuz iyi cikti herhangi problem yok daha sonuclari doktora gostericez..bu ne derece iyidir bebek daha 4 aylik .bununla ilgili bilen varsa beni bilgilendirirmisiniz

• Verimlilik:
      0%

voidingde yazilan kemik yapilar tabiidir uriner sistem icinde opak kalkul imaj saptanmadi mesanw kontolurlari muntazam ve homojen tarzda dolmus valsalva manevrasi sirasinda vezikoureteral reflu saptanmadi postmiksiyonel reszidu idrar mevcut

• seciniz
    • Verimlilik:
      17.78%

Şuan için üriner sistemde bir problem yok. Mesane de idrar kalıyormuş. Aman dikkat edin. Böbrekler ihmale gelmez. Tedavisi yapılmazsa diyalizlik olur. Eğer rezidü idrar sınırı aştıysa sondaya başlarsınız. Korkmayın. Hiç zor birşey değil. Çocuğun canı yanmaz. Zaten sonda yumuşak plastik. Kayganlaştırıcısı da var. Anneler çocukların canı yanacak  diye yapmak istemiyorlar. Sadece idrar yolu darlıklarında zorlamayla kanama olabilir. Telaşlanmadan sakin bir şekilde sondayı çıkarin. Çocuğu hemen hastaneye götürün. Her ay idrar kültürü yaptırmanızı öneriyorum. Voiding, küçük çocuklarda 6 ayda tekrarlanmalı. Geçmiş olsun.

• Verimlilik:
      6.67%

Erişkin hastalarda rezüdi idrar sınırı ne kadar bilginiz var mı arkadaşlar

• Verimlilik:
      0%

bebegim hep fiskirtarak kendisi yapiyo aslinda hicte sonda  kullanmadik  ultrasonda mesane iyi gorunuyordu kontrollerimiz devam ediyor birakmiyoruz tabiki peki sinirin asip asmadigini nerden ogrenicez sonuçlarda oyle birsey yazmiyo

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

bebegim hep fiskirtarak kendisi yapiyo aslinda hicte sonda  kullanmadik  ultrasonda mesane iyi gorunuyordu kontrollerimiz devam ediyor birakmiyoruz tabiki peki sinirin asip asmadigini nerden ogrenicez sonuçlarda oyle birsey yazmiyo
Sitemize hoş geldiniz geçmiş olsun.
Dr size belirli tarihler arasında kontrol günleri söyler sizde o şekilde haraket edersiniz .yanlış değilsem ıstanbul da yaşıyorsunuz bu çok iyi marmara hastahanesi bu konuda uzman çocuklarımız için iyi dr lar mevcut orda kontrol altında kalabilirsiniz.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

sindigrafi ve voiding hakkinda bilenler Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none İrem Naz'ın voiding sonucu none Yanıt: 1 - Gösterim: 2038 - none SEDA voiding sistoğrafi tetkikinde:dolu mesane kontorleri trabeküledir.mesane sağ lateral duvarında divertikül izlenmiştir aktif ve p... Devamı...
none Bekir Hamza'nın voiding ve dmsa sonuçları none Yanıt: 4 - Gösterim: 2607 - none bekir hamza slm arkadaşlar geçen hafta Bekir Hamzaya voiding ve dmsa yapılmıştı doktorumuz sonuçların güzel olduğunu fakat mesanesinin biraz... Devamı...
none Berra'nın ürodinami ve voiding sonuçları. none Yanıt: 37 - Gösterim: 10081 - none nida Ramazan boyunca Maraş'a git gel git artık vücudun enfeksiyona bagışlılık kazandıgına karar verdiler ve bayramdan 3 gün öce ürodi... Devamı...
none Voiding test sonucu none Yanıt: 14 - Gösterim: 8447 - none Ö. Faruk DetailsArkadaşlar merhaba. Geçen hafta perşembe günü yaptırdığımız voiding test sonucu çıktı. Anlayabildiğim kadarı ile temiz çı... Devamı...
none Elif'in boyu hakkinda none Yanıt: 6 - Gösterim: 3341 - none guvercin Bu arlar Elifin boyuna takildim,ya$itlarina gore,kuçuk gozukuyor,bunun SB ile alakasi varmidir bilmiyorum,doktoruna sordum norma... Devamı...
none Forumlarda ulasamadigim bir konu hakkinda none Yanıt: 2 - Gösterim: 665 - none Yusuf arslan Oncelikle herkese merhaba Ve cok gecmis olsun demek istiyorum..Alakasiz bir konu actiysamda affiniza siginiyorum..29 yasindayim ... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com