trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

* Burak EREN'in Ninnisi

none Gönderen Konu: Mesane botoxu ve böbreğe enjeksiyon tedavisi  (Okunma sayısı 3021 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      44.44%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Mesane botoxu ve böbreğe enjeksiyon tedavisi
« : 16 Haziran 2017, 09:30 »
Cerrahpaşa tıp Fakültesinde Şubat ayında yaptırdığımız nefroloji muayenesinde böbreğe reflü olduğu söylendi ve çocuk cerrahisine yönlendirildik. MR çekimi ve randevu ile geçen 3,5 aydan sonra Cerrahpaşa da Prof.Haluk Emir beye muayene olduk ve mesaneye botox yapılacağını,böbreğe de "Dexel Subüreterik Enjeksiyon" uygulanacağını söyledi.Enjeksiyon materyalinin 1 yıldır hastaneye gelmediğini kendimizin tedarik etmemiz gerektiğini söyledi.Araştırmalarımıza göre 1 adet materyalin fiyatı KDV dahil 531 Euro.Materyalin tedarik edilmesinde ve böbreğe enjeksiyon tedavisinin hastaya etkilerinde bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmalarını rica ederim.

Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      86.67%

Araştırma yaparak bu konuda hazırlanmış 2 araştırma metnine ulaştım. Araştırma sonuçlarını spina bifida dökümanları bölümüne ekledim. Aşağıda linklerini veriyorum. İndirip inceleyebilirsiniz.

1. araştırmaya ait link
2. araştırmaya ait link

Araştırmalarda söz konusu tedavinin uygulanmasıyla %80 oranında başarılı sonuçlar alınmış. Böbrekleri refludan koruma amacıyla yapılan bir tedavi. Bazı risklerden bahsedilmiş ancak cerrahi tedaviye nazaran tercih edilen bir yöntemmiş. Bu tedavinin fayda etmediği hastalar cerrahi tedaviye yönlendiriliyormuş.

Malzeme temini konusunda bilgim yok. Malzeme temini konusunda BİMER'e ve İl Sağlık Müdürlüğüne başvurmak çözüm olabilir. Bilemiyorum.

Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• seciniz
    • Verimlilik:
      24.44%

Geçmiş olsun @Burak Eren  Rabbim yar ve yardımcınız olsun.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      44.44%

Teşekkürler Hasan hocam,konuyu inceleyeceğim,gelişmeleri buradan yazarım.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      44.44%

Ramazan Bayramının 3.günü akşamı Cerrahpaşa'dan aradılar ve kullanılacak malzemenin Ümraniye Kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesinde bulunduğunu,işlemin oradaki doktor Sevim Yener Turan yapılacağını,kendisine bilgi verdiklerini söyleyerek yönlendirdiler.3 gün boyunca gidip geldik kaydımız açıldı.Çocuk doktoru,beyin cerrahi,anestezi doktoru muayeneleri kan tahlilleri 3 gün sürdü.Burağın geniz akıntısı olduğu için anestezi onay vermedi ilaç yazdı ve cuma günü yeniden muayene edecek.Herşey yolunda giderse botoks ve enjeksiyon işlemi önümüzdeki hafta yapılacak.Gelişmeler şimdilik böyle. bilmxxxem nazarx

• seciniz
    • Verimlilik:
      24.44%

Cok gecmis olsun. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      44.44%

Cok gecmis olsun. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      44.44%

Anestezi doktoru yine onay vermedi.Evde ventolin ile hava veriyoruz.17 temmuz pazartesi tekrar anestezi randevumuz var. bilmxxxem nazarx

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      86.67%

Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      44.44%

Anestezi doktoru yine onay vermedi.Evde ventolin ile hava veriyoruz.17 temmuz pazartesi tekrar anestezi randevumuz var. bilmxxxem nazarx
Anestezi yine onay vermedi 10 gün sonra tekrar gideceğiz muayeneye. bilmxxxem

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Mesane botoxu ve böbreğe enjeksiyon tedavisi Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Zayıf bacağın tedavisi none Yanıt: 6 - Gösterim: 4298 - none bolubeyi aylin kısa mesaj (yaygara) bölümünde sormuş:merhaba çok önceki yazılarınızdan ;birayak diger ayaga göre ince olursa tbbi tedavis... Devamı...
none Böbrek Taş Hastalığı ve Tedavisi none Yanıt: 0 - Gösterim: 3128 - none bolubeyi Böbrek ve idrar yolları taşları Böbrek ve idrar yolları taşlarının %35 i kalsiyum oksalat taşları, %30-35 karışık kalsiyum oksa... Devamı...
none Sude Ecrin'in Alçı Tedavisi none Yanıt: 2 - Gösterim: 2101 - none kursad Dün Kader'i ortopediye kontrole götürdük ve Celal Hoca beşinci alçısını yaptı.Her alçıyı, ayağını biraz daha gererek yapıyor ve ... Devamı...
none Vojta Tedavisi none Yanıt: 43 - Gösterim: 18986 - none bolubeyi Vojta Tedavisi1954 yılında Çekoslavak asıllı , çocuk nöroloğu olan Dr. Vaclav Vojta tarafından ilk defa tarif edilmiştir.1968 yı... Devamı...
none Bekir Hamza'nın tedavisi none Yanıt: 14 - Gösterim: 5997 - none bekir hamza slm arkadaşlar sizin yazdıklarınıza bakınca acaba tedavide eksik kalan bir şey varmı diye tedirgin oldum B.hamzanın tam tanısı o... Devamı...
none subüreteral enjeksiyon- sistoskopi none Yanıt: 30 - Gösterim: 8577 - none tamara nas Merhaba arkadaşlar. Epeydir Tamara'yla alakalı konu açmıyordum. Şimdilik çok farklı bir gelişme yok Tamarad'a iyi ya da kötü anl... Devamı...
none Hidrosefali tedavisi - Video none Yanıt: 20 - Gösterim: 10857 - none bolubeyi Hidrosefali nasıl tedavi edilir? [html] Devamı...
none Enjenksiyon tedavisi none Yanıt: 13 - Gösterim: 4477 - none ali kerem Voiding sonuçlarına göre böbreklerin birine kaçak engellenmiş birine ise 5/2 oranında başarı sağlanmış yine enjeksiyon tedavisi ... Devamı...
none Kırmızı acı biberle nörojenik mesane tedavisi none Yanıt: 14 - Gösterim: 10311 - none ayşe özcan Kırmızı acı biber (isot) güneydoğuda çok sevilen ve de çok tüketilen bir yiyecektir. Benim gibi güney doğulu olmayıp, acı biber ... Devamı...
none Subüreterik Enjeksiyon Tedavisi none Yanıt: 2 - Gösterim: 687 - none bolubeyi Söz konusu tedaviye ait dökümanı indirmek için tıklayınız. Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com