trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

* Burak EREN'in Ninnisi

none Gönderen Konu: Engelli sağlık Kurulu raporuna itiraz hakkında  (Okunma sayısı 1860 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      44.44%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

Oğlum Burak Eren 8 yaşında.İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde doğdu,ameliyatlarını orada oldu ve sağlık kurulu raporlarını orada çıkarıyoruz.Hastane 2 yıl süreli rapor vermekte.Aldığımız raporların oranları sırasıyla
% 60, % 90, % 90 ve geçen hafta aldığımız son raporun oranı % 80.Hepsi ağır engelli evet olarak onaylanmış.2015 yılında ötv kanununa istinadan aldığımız bir aracımız var.ÖTV muafiyeti 5 yıl boyunca devam etmesine rağmen yıllık taşıt vergisinin muafiyetinin rapor süresi ile sınırlı olduğunu, % 90 ve üzeri yeni rapor ibraz edilmemesi halinde taşıt vergisi ödemek gerektiğini öğrenmiş bulunuyorum.Ayrıca oran düşmesi nedeniyle aracımızı da yenileyemiyoruz.Buraya kadar herşey normal.Anormal olan oğlumda herhangi bir iyileşme olmaması,üstelik reflü sebebiyle böbreklerinin de risk altında olması,daha yeni ameliyat olmasına rağmen son raporunun % 80 olarak düzenlenmesi.: Çocuğu kaldır,indir,tamam çıkabilirsin diyen yeterince incelemeden,muayene etmeden baştan savma rapor düzenleyen bir doktorun yüzünden haklarımız elimizden alınıyor maalesef.Bu hafta içi İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne giderek itiraz başvurusu yapacağız,gelişmeleri buradan paylaşırım.Tecrübesi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim. bilmxxxem

Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Neseli
    • Verimlilik:
      20%

Bu olayın benzeri ama araç vergisi olarak değil sadece rapor ile ilgili.Hira nur un nisa ayındaki dolacak olan 1senelik raporunu yenilemek için Ankara Gazi hastanesinde muayenelerimizi olduk evrakları tamamlayıp rapor bölümüne verdik bana 2 hafta sonra raporu almaya gittiğimde rapora baktım %10 sekretere sordum KIZIM iyilesmismide rapor böyle çıkmış neyse sekreter eski raporun oranına baktı evraklarımı aldı tekrar 2 hafta sonra gelin dedi.Bu sefer %60 ağır engelli ve sürekli vermişler diyeceğim işin başındaki doktorlarin işlerini benimseyip düzgün yapmamaları.Oysa ki bu gibi pareplejik omirilik sorunlu hastaların kanunlarda herşeyi belli ne diye insanlara eziyet ediyorsunuz.Biz çocuklarımızın yaşam kalitesi yükselsin diye uğraşıyoruz bu hastalığın belli bir tedavi ve ıyi olma şansı yok.En kısa zamanda itirazınızı yapmalisiniz.RABBİM YARDIMCIMIZ olsun.iyi insanlarla ,vicdanlı ve engel olmayanlarla karşılaştırın.
muabbet muabbet

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      44.44%

الله razı olsun sağolun.Hastanın derdiyle yakından ilgilenen doktor bulmak zor.Baştan savma durumlarla çok karşılaşıyoruz.Önceki rapor çıkarken Cerrahpaşa da ortopedi doktoruyla bizzat konuştum.:Hocam bu çocukların iyileşme şansı yok,doğumdan beri buradayız,her rapor çıkartmak bize eziyet oluyor sürekli rapor verin dedim.:
Ya bizde 2 sene de bir de olsa çocuğu bir görmüş oluyoruz dedi sonra bir iki yere telefon açtı sürekli verebiliyormuyuz diye sordu sonra bizi gönderdi baktık rapor yine 2 yıllık çıkmış % 90 oranıyla şimdide  % 80 e düştü.
Eşim dün ilçe sağlık kuruluna itiraz dilekçesi verdi hakem hastane bilgisini mesajla bildirecekler hakkımızda hayırlısı diyelim. yemzxek

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      53.33%

İtirazı yapın bakalım bakalım Mehmet Bey. Düzeltirlerse iyi olacak.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      44.44%

Bazı arkadaşlar itirazdan sonra % 90 ve sürekli aldıklarını söylüyorlar hakkımızda hayırlısı hocam. bilmxxxem

• Verimlilik:
      0%

الله yardımcınız olsun  bizimde bakım.paramizi kestiler  yüzde 80 ağır engelli raporumuz vardı  bakıma ihtiyacı yok diye kestiler raporu yeniledik şimdi yüzde 90 tekrar müracaat ettik heyetin  gelmesini bekliyoruz hayirli  artık

• Verimlilik:
      0%

Bu tip durumlarda, raporu veren kurumun üst merciine itiraz ettikten sonra eğer gerçekten yine bir hak mahrumiyeti ortaya çıkar ise, daha sonra mahkemeye başvrulabilir. Mahkeme, adli tıpa raporu göndererek son raporu aldıracaktır. Bu konularda hassas olunması ve yargıya başvurmaktan çekinilmemesi gerekmektedir. Ne kadar çok yargı kararı çıkarsa, hakimlerin de  o kadar farkındalığı artacaktır...
www.yuksekkayalawoffice.com

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      44.44%

الله yardımcınız olsun  bizimde bakım.paramizi kestiler  yüzde 80 ağır engelli raporumuz vardı  bakıma ihtiyacı yok diye kestiler raporu yeniledik şimdi yüzde 90 tekrar müracaat ettik heyetin  gelmesini bekliyoruz hayirli  artık
% 80 Ağır engelli raporu ile kesilmemesi gerekir,başka bir sebebi olmalı.Biz aldığımız % 80 lik raporu sosyal hizmetlere verdik sorun olmadı.Yeni ve daha yüksek oranla alırsak onuda vereceğiz. bilmxxxem

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      44.44%

Bu tip durumlarda, raporu veren kurumun üst merciine itiraz ettikten sonra eğer gerçekten yine bir hak mahrumiyeti ortaya çıkar ise, daha sonra mahkemeye başvrulabilir. Mahkeme, adli tıpa raporu göndererek son raporu aldıracaktır. Bu konularda hassas olunması ve yargıya başvurmaktan çekinilmemesi gerekmektedir. Ne kadar çok yargı kararı çıkarsa, hakimlerin de  o kadar farkındalığı artacaktır...
www.yuksekkayalawoffice.com
Cerrahpaşanın Sağlık kuruluna itiraz ettik direkt olarak il sağlık müdürlüğüne yönlendirdiler tekrar inceleme gereği duymadılar bile.3 kere itiraz hakkımız varmış onları kullanalım inşallah gerek kalmaz o zaman mahkeme yolunu tutarız. bilmxxxem

• Ruhsuz
    • Verimlilik:
      0%

Öncelikle % oranlarına çok takılmayın. Oranların tabloları çok karmaşıktır. Ayrıca spina bifida gibi bedensel ve mesane gibi süreğen tanılar ağır engel kusur durumuna farklı etkilerde bulunur.

16.07.2006 öncesinde bireyin durumunun değişmesi beklenmeyen raporlar sürekli olurdu. Sadece 2 yılda bir kontrol edilirdi. Bir değişiklik varsa rapor yenilenirdi. Değişiklik yoksa aynen devam ederdi. Lakin bu tarihten sonra değişen yönetmelik nedeniyle % oranlarından rapor sürelerine kadar her şey mırmırık çorbasına döndü.

İtirazınız sorunsuz kabul edilip gerekli düzeltmeler yapılacaktır. Tek sıkıntı 4-6 ay arasında sürecek olması.
кαяαηℓιктαкi göякєmℓi ιşιğιηιz:
™ нттρ://ωωω.нα¢квαηк.gєη.тя ©

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Engelli sağlık Kurulu raporuna itiraz hakkında Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporlarından Ücret Alınmaması none Yanıt: 4 - Gösterim: 4729 - none yasemin Özürlü Sağlık Kurulu Raporu Hakkında Genelge Tarihi:03.03.2004 Sayısı:3539 Genelge No:2004/30 T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Tedavi Hizme... Devamı...
none Özürlülere verilecek olan sağlık kurulu raporları hakkında yönetmelik none Yanıt: 2 - Gösterim: 1527 - none Derin Ekten indiriniz. Devamı...
none Sağlık kurulu raporu ücreti none Yanıt: 8 - Gösterim: 11826 - none bolubeyi Zaman zaman hastalığımızdan dolayı RAM raporu çıkartmak, vergi indiriminden yararlanma, ehliyet alma, motorlu araç alma gibi işl... Devamı...
none Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik none Yanıt: 6 - Gösterim: 10283 - none bolubeyi Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkındaki Yönetmeliği Okumak İçin Tıklayını... Devamı...
none Engelli Raporuna ilişkin none Yanıt: 12 - Gösterim: 8142 - none sinimmar Merhaba Arkadaşlar, Yazılan çizilen şeyler bir fikir verse de kafa karıştırıcı oluyor. Engellilerin haklarına ilişkin size örnek... Devamı...
none Sağlık Kurulu Raporu Yeni Yönetmeliği none Yanıt: 8 - Gösterim: 4277 - none YILDIRIM 16.12.2010 tarihli ve 27787 Mükerrer sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Ö... Devamı...
none Özürlülere verilecek sağlık kurulu yönetmeliği - Güncel 2013 none Yanıt: 5 - Gösterim: 4017 - none bolubeyi Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Rapor Yönetmeliği 30 Mart 2013 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak güncellenmiştir. Güncel ... Devamı...
none Engelli maaşları hakkında none Yanıt: 26 - Gösterim: 6276 - none bolubeyi Üyelerimizden ZEYNEBİM rumuzlu Mehmet Velit Genç'in iletisini paylaşıyorum. 2022 engelli, engelli yakını aylığı ve yaşlılık aylı... Devamı...
none Engelli maaşı hakkında none Yanıt: 12 - Gösterim: 2727 - none azyeb Merhaba, kızımın yoğun bakımdaki 84. günü bugün, hala solunum cihazına bağlı, hidrosefali ve spina bifidanın yanı sıra diyafragm... Devamı...
none TAŞINDI: Engelli maaşı hakkında none Yanıt: 0 - Gösterim: 643 - none bolubeyi Bu konu Evde Bakım Maaşı isimli bölüme taşınmıştır. http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?topic=11040.0 Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com