trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: bel gamzesi  (Okunma sayısı 633 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
bel gamzesi
« : 07 Şubat 2018, 17:04 »
merhaba arkadaşlar herkese geçmiş olsun
bebeğim çok küçük ve belinde gamze ile doğdu. doğduğunda boyu 42cm di 7 ay içinde 65 cm e ulaştı kilosu hala düşük ama besin alerjisinden dolayı çok iştahı yok. beni endişelendiren şey bebeğimin iki çatalının altında kuyruk sokumunun orda bir çukurluk olması. bebeğimin ayakları çok hareketli şükür, çocuk doktorunun dediğine göre ayak hareketlerinde bir sıkıntı yoksa önemli değil.. iki ayrı ultrason uzmanına baktırdım tethered cord ve herhangi bir lezyon yok dendi. beyin cerrahı da en iyi sonucu mr verir bir yaşında mr çektirin dedi. gittiğim doktorların hiçbiri aydınlatıcı ve açıklayıcı değil malesef hiçbir şey söylemiyorlar şuan için bir sıkıntı yok diyorlar peki gelecekte olur mu diyorum orasını bilemiyoruz diyorlar. bebeğim için endişeleniyorum sürekli, kimseyle konuşamıyorum eşim birşey yoktur deyip geçiyor. sizden böyle birşeyle karşılaşan var mı arkadaşlar?

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      84.44%

none
bel gamzesi
« Yanıtla #1 : 07 Şubat 2018, 17:16 »
Muhtemelen spina bifidası vardır. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

none
bel gamzesi
« Yanıtla #2 : 07 Şubat 2018, 19:21 »
Muhtemelen spina bifidası vardır. Geçmiş olsun.
siz böyle birşeyle karşılaştınız mı?

• seciniz
    • Verimlilik:
      24.44%

none
bel gamzesi
« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2018, 10:23 »
@oztrak  sitemize hoş geldiniz.
Anlattıklarına göre bolubeyi 'nin dediği gibi spinabifida ama en düşük seviyesi olabilir "okülta " bildiğim kadarıyla okülta ilerde mesane de biraz sıkıntı çıkarabilir  (kişiden kişiye değişir) ve bayanlarda norml doğumda da sıkıntı yaptığını biliyorum.
Cinsiyetini yazmamışsınız.
Yani yapılması gereken şeyleri yazmışsınız Dr.'un dediği gibi bir yaşında Mr ile kesin sonucu alırsınız ( içiniz rahat etmiyorsa !bildiğim kadarıyla röntgen ile de en azından kabataslak varsa bir şeyler öğrenile bilir .
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Verimlilik:
      0%

none
bel gamzesi
« Yanıtla #4 : 08 Şubat 2018, 14:21 »
@oztrak  sitemize hoş geldiniz.
Anlattıklarına göre bolubeyi 'nin dediği gibi spinabifida ama en düşük seviyesi olabilir "okülta " bildiğim kadarıyla okülta ilerde mesane de biraz sıkıntı çıkarabilir  (kişiden kişiye değişir) ve bayanlarda norml doğumda da sıkıntı yaptığını biliyorum.
Cinsiyetini yazmamışsınız.
Yani yapılması gereken şeyleri yazmışsınız Dr.'un dediği gibi bir yaşında Mr ile kesin sonucu alırsınız ( içiniz rahat etmiyorsa !bildiğim kadarıyla röntgen ile de en azından kabataslak varsa bir şeyler öğrenile bilir .
çok teşekkür ederim verdiğiniz cevap için, gerçekten çok ciddi bir hastalık ve insan yavrusuna yakıştıramıyor. kötü birşey çıkarsa diye mr çektirmeye korkuyorum. aslında ninemde kamburluk vardı ama idrarında bile hiçbir sıkıntısı yoktu, hastalığının ne olduğu bile belli değil eski insanlar umursamazmışlar biraz, doktora bile gitmemişler çok yorulup ağır kaldırmaktan öyle oldu diyorlar hiçbir ağrısı sıkıntısı yoktu.  gelecekte bebeğimin herrhangi bir sıkıntı yaşamaması veya en az sıkıntı ile atlatması için uğraşlarım.
bebeğimin cinsiyeti kız.
ama bu kadar küçük bebeğe röntgen çekerler mi? ultrason da benzer şey değil mi sonuçta?
الله şifalar versin yavrunuza

• seciniz
    • Verimlilik:
      24.44%

none
bel gamzesi
« Yanıtla #5 : 08 Şubat 2018, 18:36 »
Öncelikle bu hastalığın dereceleri değişiyor inş sizinki değildir ama varsayalım ki spinabifida ama en düşük derecesi olacak bu da şanslılar arasında olduğunuz anlamına gelir.
Tebdiri elden bırakmadan ve çok vesvese yapıp kendinizi üzmeden önce bir röntgen çekin sonrasında mr ı beklersiniz
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      51.11%

none
bel gamzesi
« Yanıtla #6 : 10 Nisan 2018, 11:19 »
Anlattıklarınıza göre bebek iyi durumda.İnşallah ilerde de iyi olacaktır.kötüye gidiş olacağını hiç sanmıyorum.
Gerekli kontrolleri yaptırmanızı,çok telaş yapmamanızı tavsiye ederim geçmiş olsun.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none