trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Augmente edilmiş mesaneye mitrofanoff prosüdürü mümkün müdür?  (Okunma sayısı 490 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

Herkese merhaba. Spina Bifida hastası değilim ama Mitrofanoff prosüdürü ile ilgili mesajlar görünce yazmak istedim. Ben geçen sene sistoplasti ameliyatı oldum bağırsağımdan 60 cm parça alınıp mesane augmente edildi ancak operasyon sonrası normal yollardan idrarımı yapamıyorum. Ve ayrıca üretradan TAK yapamıyorum o yüzden de sonda takılı aylardır. Bu koşulalarda bana göbekten TAK yapılması için mitrofanoff prosüdürü uygulanabilir mi? Eğer oluru varsa türkiyede yetişkinler için  mitrofanoff ameliyatını hakkıyla hangi hastanelerde yapılmaktadır Hangi doktorlar bu konuda uzmandır ?

• seciniz
    • Verimlilik:
      8.89%

İbrahim Ulman iyi bir doktordr. Ona bu konuda güvenebilirsiniz. Ben başka bir durumunuz olduğu için yorum yapmak istmiyorum. Şayet spina bifida hastası olsaydınız, mesane büyütme ameliyatıyla beraber mitrofanof ameliyatını aynı zamanda yapılabilirdi.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      22.22%

Mesana büyültme ameliyatı olanlara zaten tak yapmaları için ikinci bir idrar yolu da açılması öneriliyor. Genellikle her iki işlem aynı anda yapılmakta. İbrahim ULMAN ve Serdar TEKGÜL Hocalar bu ameliyatı yapabilir. Ancak Serdar TEKGÜL Hoca yetişkenlerle ilgileniyor mu bu konuda bilgim yok.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bu ismi geçen doktorlarımız internetten gördüğüm kadarıyla biri İzmir'de diğeri Ankara'da. Peki istanbul'da bu konuda uzman hekim var mıdır?

• Sekercik
    • Verimlilik:
      0%

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bu ismi geçen doktorlarımız internetten gördüğüm kadarıyla biri İzmir'de diğeri Ankara'da. Peki istanbul'da bu konuda uzman hekim var mıdır?
  Tufan Tarcan hoca aklınızda olsun bir araştırın.Academic Hospital'de görev yapıyordu ayrıca Marmara Ünv.Uroloji Ana Bilim Dalı Başkanı idi.Tecrubeleri size yol gösterir diye umut ediyorum.
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Augmente edilmiş mesaneye mitrofanoff prosüdürü mümkün müdür? Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Refekatte süre var mıdır? none Yanıt: 5 - Gösterim: 2437 - none bolubeyi SORU: Merhaba.Anne ve baba memurdur. Çocuklarının hasta sevk kağıdına "anne ve babanın refakatinde sevki uygundur" ibaresini dok... Devamı...
none Korse yardımıyla skolyozu tedavi etmek mümkün mü? none Yanıt: 0 - Gösterim: 1523 - none bolubeyi [html] Devamı...
none Spina bifidanın tedavisi mümkün mü? none Yanıt: 7 - Gösterim: 18983 - none lotus Sayın hocam 1976 yılında  spina bifidalı olarak doğmuşum. Belimde (kuyruk sokumunun bir santim üstü) açıklık varmış üzeri bir za... Devamı...
none Gümrük Vergisinden Muafen İthal Edilecek Başka Eşya Var Mıdır? none Yanıt: 1 - Gösterim: 1125 - none kosovalı Özürlülerin eğitimi, çalışması veya fiziksel, ruhsal ve sosyal gelişimlerine yönelik olarak özel suretle imal edilmiş olup, malû... Devamı...
none Gülmemek mümkün değil... none Yanıt: 6 - Gösterim: 2175 - none ayşe özcan Gazetede politikayla ilgili haberdi. Gazetede okuduğum zaman çok gülmüştüm. Devamı...
none mitrofanoff ameliyat_ Mesane buyutme ameliyati none Yanıt: 22 - Gösterim: 5909 - none ferhan MerhabaUzun suredir internete giremiyordum. Cok sukur tekrar internetteyim.Mesane buyutme ameliyati ile ilgili bir sorum olacak.... Devamı...
none Mitrofanoff revizyon ameliyatı none Yanıt: 4 - Gösterim: 623 - none zuhal_kurt Merhabalar uzunca bir zamandır siteyi takip edemedim bu süreçte 19 temmuz 2016 yılında mitrofanoff ameliyatı oldum aylar süren z... Devamı...
none mitrofanoff none Yanıt: 1 - Gösterim: 119 - none eminee Suan saatler 03.38gosterirken ben mitrofanoff arastirmasi yapiyorum yailanlari okuyorum bir kardesimden sormustum,nihayetinde ka... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com